Príprava čaju – ktoré čaje sa oplatí vyskúšať?

Príprava čaju – Jeden z najzdravších čajov na svete, ktorý by ste mali vyskúšať

Najlepším liekom je zdravá strava a sem patrí aj konzumácia zdravých byliniek a liečivých rastlín. Niektoré je možné pohodlne užiť vo forme bylinkového čaju. Presne o tom sa dnes opäť bavíme.

Príprava čaju – zdravé nápoje z byliniek

varenie čaju zdravý životný štýl

Teraz prejdeme k zoznamu zdravých bylinkových čajov. Držte sa toho, pretože nameraná spotreba čaju môže výrazne zlepšiť kvalitu vášho života.

Pripravte si čaj a urobte si krátku prestávku

príprava čaju pitie čaju zdravé zdravé nápoje

Bylinné čaje sú zdravé

varenie nápadov na výrobu čajov z byliniek a zdravých čajov

Rebríček obyčajný

Z tejto bylinky si môžete pripraviť veľmi zdravý čaj. Môže vám pomôcť zastaviť krvácanie, zmierniť bolesť a povzbudiť sa. S týmto čajom zlepšíte stav svojho žalúdka. Mnoho hormonálnych problémov u žien sa dá týmto spôsobom vyliečiť.

Ak máte problémy so žalúdkom, môžete piť obyčajný rebríček

príprava čaju rebríček obyčajný zdravý

Parochňový čaj

Ďalšou bylinkou, ktorú môžete použiť na výrobu zdravého čaju, je krík parochne. Môžete ním liečiť mnohé kožné rany a alergie. Tento čaj použite ako studenú ústnu vodu, ak máte problémy s ďasnami. Pozitívne môžete pôsobiť aj na kolitídu a iné žalúdočné problémy.

Čajom s parochňovým kríkom sa môžete zbaviť mnohých zdravotných problémov

čaj zdravá parochňa Bush čaj zdravé jedlo

Harmančekový čaj

Toto je pravdepodobne najznámejšia bylina v našom zozname zdravých čajov. Harmančekový čaj má silné antiseptické vlastnosti a zmierňuje bolesť. Harmančekový čaj pite, aj keď máte žalúdočné plyny. Môžete ho použiť aj na úľavu od silných bolestí zubov. Harmančekový čaj pomáha aj pri poruchách spánku a nervových problémoch.

Trpíte nespavosťou? Tak prečo nepiť viac harmančekového čaju?!

čaj zdravé nápoje Kamomillentee

Bezový čaj

Zdravý čaj je možné pripraviť zo sušeného bazového kvetu, ktorý funguje obzvlášť dobre v chladných zimných mesiacoch. Táto bylina vám môže pomôcť pri bronchitíde a nachladnutí. Podporujú činnosť obličiek a zaisťujú v tele hormonálnu rovnováhu. V dôsledku toho je možné tiež zmierniť podráždenie pokožky.

Suché listy, pripravené na prípravu čaju

čaj zdravý bezový čaj piť zdravé jedlo

Nechtíkový čaj

Ak chcete rýchlo bojovať proti baktériám a mikróbom, pite čaj z nechtíka lekárskeho. To čoskoro upokojí aj váš nervový systém. Čaj z nechtíka lekárskeho posilňuje srdce a znižuje krvný tlak. Nechtíkový čaj má tiež veľmi pozitívny vplyv na chronické ochorenie pečene. Tento bylinný čaj môže tiež pomôcť pri úrazoch a kožných ranách.

Upokojte nervový systém čajom z nechtíka lekárskeho

čaj zdravý prípravok nechtíka čaj zdravý

Ešte niekoľko dôležitých rád na záver

Všetky horké bylinky by mali variť vo vode asi 10-15 minút, aby boli čaje veľmi zdravé. Potom nechajte čaj lúhovať, kým nie sú všetky zvyšky byliniek na dne nádoby, až potom musíte čaj precediť cez sito.

Nehorké a aromatické bylinky sa pripravujú trochu inak. Sušené bylinné listy sa najskôr namočia a až potom sa pripravia podľa príslušných pokynov.

Zdravý čaj je vyrobený z byliniek

Varenie čaju je zdravý čaj

Korene, kôra a semená sa najskôr zalejú studenou vodou. Po dlhšom namočení sú namočené v teplej vode a uvarené.

Čaje musíte piť bezprostredne po ich príprave. Nesmú byť skladované dlhšie ako 24 hodín alebo ponechané nepoužité.

Niekoľko tipov, ako si pripraviť bylinkový čaj

výroba čaju prospieva zdravému životnému štýlu