Prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné rady

Len čo teploty trvalo vystúpia nad 20 stupňov, mnoho hmyzu sa začne plaziť zo zimných úkrytov a hľadať si jedlo a partnerov. K tomu samozrejme patria aj nepríjemné muchy. Malý lietajúci hmyz hučí doma alebo v záhrade a svojimi nechutnými a mravčiacimi drobnými nohami nám pristáva na koži. Navyše nás nikdy nenechajú na pokoji, bez ohľadu na to, čo proti nim urobíme. Bez ohľadu na to, ako veľmi tlieskate, koľko lapačov múch alebo lapačov múch ste postavili, hmyz sa k vám stále vracia, aby vás takmer úmyselne obťažoval. Čo je teda možné urobiť, aby sa mušky natrvalo nedostali? Existujú aj prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ktoré nepredstavujú riziko pre našich blížnych, deti alebo domáce zvieratá? Našťastie odpoveď je určite áno! V dnešnom článku vám ukážeme, ako udržať muchy mimo vášho domova a záhrady bez chemikálií.

S týmito metódami a domácimi prostriedkami proti muchám sa rozlúčite s otravným hmyzom

Prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné rady, lietanie v záhrade a doma

Prečo by ste mali muchy odháňať prírodnými prostriedkami?

Muchy sú pre nás nepochybne nepríjemnosťou. V prírode a tiež pre poľnohospodárstvo však plnia mnohé dôležité úlohy. Muchy slúžia na jednej strane ako hlavný zdroj potravy pre mnoho vtákov, plazov, obojživelníkov, rýb, pavúkov a iného hmyzu. Ich eradikáciou tiež riskujeme vyhynutie kľúčových druhov, ako sú lastovičky, dážďovky, gekóny, chameleóny atď..

Tieto zvieratá sa živia výlučne lietajúcim hmyzom a najmä muchami a komármi

Prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné rady prehĺtajú hniezdny hmyz

Plazy domácich zvierat je možné vycvičiť na odchyt hmyzu doma

Prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné tipy na lietanie plazov chameleóna

Na druhej strane malý lietajúci hmyz patrí medzi najlepšie a najdôležitejšie prírodné opeľovače. Mangovníky a kakaovníky sú väčšinou opeľované muchami, a nie obľúbeným hmyzom, akým sú včely alebo motýle. Mnoho divokých ľalií, orchideí, mincovní, húb, zvestovateľov jari a dokonca aj najväčších kvetov na Zemi, tomboly a titánskeho arumu sa pri šírení peľu spolieha výlučne na muchy.

Muškáty vo forme múky sa prekvapivo používajú aj v komerčných krmivách pre ryby a dobytok. Sú lacné a rýchlo sa vyrábajú, ale sú tiež bohaté na bielkoviny, fosfor a vitamíny B. Červy červy neobsahujú žiadne antinutričné ​​ani toxické prvky, ktoré sa niekedy nachádzajú v rastlinných zdrojoch bielkovín..

Hmyz a ich larvy môžu čoskoro predstavovať potravu budúcnosti

Prírodné metódy a domáce opravné prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné tipy pre dobytok lietajúci v červom

Aby sa zaistila zdravá botanická a zoologická biodiverzita, v žiadnom prípade by sa nemalo používať agresívne a extrémne toxické chemikálie. Zvlášť, keď vezmete do úvahy, že existuje množstvo prírodných alternatív, ktoré budú držať muchy ďaleko od vášho domova a záhrady. V nasledujúcich riadkoch vám poskytneme niekoľko návrhov, ktoré môžu váš problém vyriešiť raz a navždy.

Muchy plnia dôležité funkcie pre človeka i prírodu

Prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné rady o muchách zblízka

Po včelách patria k najdôležitejším opeľovačom

Prírodné metódy a domáce opravné prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné rady dôležitú úlohu múch

Protiletové opatrenia, ktoré môžete vykonať doma aj na záhrade

Muchy láka predovšetkým vôňa zdroja potravy. Najbežnejšími magnetmi na muchy sú naše odpadkové koše, ovocie a zelenina, nealkoholické nápoje, zvyšky jedla, trus domácich zvierat v našej záhrade alebo debničky, kompost. Najefektívnejším riešením na odháňanie múch je preto bezpochyby jednoducho zabrániť im v prístupe k týmto problematickým zdrojom potravy.

Za týmto účelom vyprázdňujte svoje recyklačné, kuchynské a kúpeľňové koše každý deň a dezinfikujte ich najmenej raz týždenne. Ovocie a zeleninu dôkladne umyte a potom skladujte v chladničke. Vyčistite všetky zvyšky jedla, vrátane jedla od vašich domácich miláčikov. Keď nápoje práve nepijete, prikryte ich nápojom. Riad, poháre a príbory umyte bezprostredne po použití. Všetky chlebové výrobky skladujte v košíkoch na chlieb alebo v chladničke. Denne kontrolujte trávnik alebo podstielku pre mačky a vyčistite ich od zvyškov. Nastavte si kompostér ďaleko od svojho domu, pretože tu muchy radi kladú vajíčka. Inštalácia vhodných sieťok proti hmyzu na všetky okná a dvere samozrejme zastaví aj akýkoľvek hmyz.

Väčšia hygiena doma a na záhrade minimalizuje počet nepríjemného hmyzu

Prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné tipy na čistenie odpadkových košov

Ovocie a zelenina môžu obsahovať larvy hmyzu, a preto by ste ich mali ihneď po kúpe dobre umyť

Prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné rady Ovocie po jeho kúpe umyte

Prírodné liečebné prostriedky Fly Home, ktoré skutočne pomôžu

Aromatické vrecko proti lietaniu: Levanduľové kvety, klinčeky, škoricovú tyčinku, pomarančovú, citrónovú alebo grapefruitovú kôru, suchú bazalku, rozmarín a chilli vločky skombinujte do malého vrecúška z bavlny alebo ľanu. Zaveste vrecko do kuchyne, obývačky a okolo vchodov do domu. Kombinácia týchto pre nás aromatických vôní je pre muchy veľmi nepríjemná a radšej sa držia bokom. Prípadne môžete z týchto vôní urobiť sprej. Jednoducho použite esenciálne oleje zo záhradných rastlín uvedených vyššie a všetko zmiešajte v rozprašovači s trochou vody.

Tieto vône nielenže odháňajú muchy, ale aj komáre a ďalší lietajúci hmyz

Prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné rady pomarančová kôra citrónová kôra

Protiplesňové nádoby a záhradné rastliny: Muchy opeľujú mnoho exotických rastlín, ale zároveň vôbec nemajú radi pachy iných. Najznámejšie a najľahšie ošetriteľné sú levanduľa, citrónová tráva, bazalka, rozmarín, drevina, nechtík, tansy, palina, nasturtium. Hmyzožravé rastliny sú tiež obľúbenou voľbou pre tých, ktorí majú zelené prsty. Aj keď lákajú hmyz, zabíjajú ho a konzumujú, a tak slúžia ako prírodné pasce na muchy. Najkrajšími druhmi sú mucholapka Venuša, krčah, ľalia kobra, maslovník, opičí pohár a rosička. Všetky tieto rastliny proti lietaniu sú dostupné vo väčšine veľkých záhradných centier a internetových obchodov.

Vytvorte bylinkovú záhradu s dvojitou funkciou

Prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné tipy bylinková záhrada proti hmyzu

Mäsožravé rastliny potrebujú na prežitie živiny nachádzajúce sa v hmyze

Prírodné metódy a domáce opravné prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné tipy pre rastlinu mucholapka

Tieto metódy a domáce opravné prostriedky pre muchy môžu minimalizovať počet otravného lietajúceho hmyzu, ktorý by mohol chcieť navštíviť váš domov. Sú šetrné k životnému prostrediu, príjemne voňavé a bezpečné pre deti, domáce zvieratá a voľne žijúce zvieratá. V lete teda nesiahajte po chemickom klube, ale porozhliadnite sa po kuchyni alebo najbližšom záhradnom centre.

Prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné tipy pre opeľovače múch

Prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné tipy pre lietanie múch v záhrade

Prírodné metódy a domáce prostriedky proti muchám, ako aj ďalšie užitočné rady Lietajte v prírode