Prírodné prostriedky na opuchnuté oči

Prírodné prostriedky na opuchnuté oči

Tiež vás trápia opuchnuté oči? Aj keď sú nepríjemným symptómom, v žiadnom prípade nie sú niečím, čo nemôžete prekonať. Najlepšie urobíte, ak znížite stres a pokúsite sa neprechladnúť. Pretože to nie je vždy možné a chceme sa ukázať v dobrej forme, mali by sme mať k dispozícii niekoľko rýchlo pôsobiacich prostriedkov.

Nejaké prostriedky proti opuchnutým očiam už môžete nájsť vo svojom šatníku.

opuchnuté oči-tipy na zdravie-tipy na krásu

Domáce prostriedky na opuchnuté oči

Dve priateľky ležiace na posteli s kozmetickými procedúrami

Tipy na uvoľnené oči a krásne očné okolie

opuchnuté oči-tipy na zdravie-prírodné-prostriedky-uhorka

Čajový sáčok

Čajové vrecúška sú lacným a účinným prostriedkom na opuchnuté oči. Určite máte nejaké doma! Uvarte trochu vody a dajte do nej asi minútu čajové vrecúška. Potom by ste mali čajové vrecúška na krátky čas uložiť do chladničky. Akonáhle je isté, že sa s ním nespália, môžete si ich dať na oči.

Čajové vrecúška sú lacným a účinným nástrojom

opuchnuté oči-tipy na zdravie-prírodné-prostriedky-čajové vrecúška

Studené lyžice

Liečba studenou lyžicou je ďalším spôsobom, ako prekonať opuchnuté oči. Táto metóda je tiež veľmi jednoduchá: namočte lyžice na niekoľko minút do studenej vody, potom ich vyberte a priložte si ich k očiam..

Ošetrenie studenými lyžičkami

opuchnuté oči-tipy na zdravie-prírodné-stredne-studené-lyžice

Liečba vajíčkami

Vajcia je možné zvonka použiť na mnohé zdravotné účely. Bielky šľaháme, kým nevznikne hustá hmota. Rozložte ich okolo očí a počkajte, kým sa nevytvorí textúra podobná bavlne. Nechajte pôsobiť asi 20 minút a potom si oči umyte studenou vodou.

Bielkoviny pomáhajú proti opuchnutým viečkam

opuchnuté oči-tipy na zdravie-prírodné-prostriedky-vajíčka

Ošetrenie studenou vodou

Pokožka okolo očí je veľmi citlivá, a preto by ste nemali zbytočne nanášať rôzne produkty. Väčšinou pomôže iba studená voda. Teraz by ste si mali umyť tvár veľkým množstvom vody ako obvykle, pričom sa zamerajte predovšetkým na oblasť okolo očí.

Osvieženie studenou vodou

opuchnuté oči-tipy na zdravie-prírodné-prostriedky-osvieženie vodou

mlieko

Legendy o starostlivosti o pleť s mliekom od Kleopatry a mnohých ďalších legendárnych krások v staroveku určite poznáte. Priaznivý účinok mlieka je cítiť najmä na tvári a je veľmi vhodný pre citlivú oblasť očí.

Starostlivosť o pleť s mliekom

nadýchané oči-tipy na zdravie-prírodné-stredné-mlieko

Zdravý život sa vyhýba opuchnutým očiam

Všetky vyššie uvedené sú nápomocné, ale pôsobia proti symptómom, nie proti príčinám opuchnutých očí. Aby ste sa vyhli problémom ako takým, musíte zmeniť svoj životný štýl. Skúste v noci spať, ale nevstaňte ani neskoro. Jedzte menej soli, aby vám v tukovom tkanive zostalo menej vody. Pokračujte v zaradení dostatočného pohybu do svojho denného režimu alebo aspoň nejakého cvičenia, ktoré zlepší krvný obeh.

Zdravý spánok

krásne dievča spí v spálni

Doprajte si dlhšie pobyty v kúpeľoch a bazénoch, ktoré zaistia relaxáciu vašej pokožky a vlasov prostredníctvom upokojujúceho kontaktu s vodou..

Relaxuj!

puffy-eye-zdravie-tipy-wellness