Prirodzený boj proti strieborným rybám: 10 domácich liekov proti malým škodcom

Teplé počasie a vysoká vlhkosť – perfektné životné prostredie pre strieborné ryby. Napriek tomu, že malé zvieratá nie sú vôbec nebezpečné, len málokto by ich chcel mať doma. Tento strieborný hmyz bez krídel je aktívny iba v noci, dorastá do 1 až 2 cm a niekedy môže žiť až 8 rokov. Vďaka svojim dlhým dotykovým sondám na hlave a zadnej časti tela si vždy rýchlo a ľahko nájdu jedlo. A ten pozostáva hlavne z: srsti, starých kníh, pasty, vlasov, plesní a roztočov domáceho prachu. Takmer by ste mohli povedať, že strieborné rybky sú prospešný hmyz. Ak ich však chcete efektívne dostať z domu, dnes pre vás máme 10 efektívnych domácich liekov. Zvlášť ak nie je zamorenie príliš silné, tieto vám určite pomôžu a ušetria vám intenzívny chemický klub.

Silverfish nie sú škodcovia

Ako prirodzene bojovať so striebornou rybou

Prečo prichádzajú do domu strieborné rybky??

Príčiny moru striebornej rybky môžu byť rôzne. Votrelci môžu vliezť dovnútra rozbitým potrubím alebo si urobiť pohodlie v hlbších trhlinách v kúpeľni a na chodbe. To môže byť tiež znakom rastu plesní. Pretože sa ním často živia aj strieborné ryby.

Okrem domácich liekov proti striebristkám by ste teda už mali nájsť aj príčiny zamorenia a odstrániť ich udržateľným spôsobom. Rúry starostlivo skontrolujte, zalepte trhliny a škáry v dome, pravidelne čistite umývadlá, používajte odvlhčovače a vždy primerane a predovšetkým správne vetrajte.

Zlá hygiena môže byť tiež dôvodom zamorenia striebristiek v dome

tipy na ovládanie strieborných rybiek

10 domácich liekov na striebristku

Silverfish si skutočne nezaslúži extrémnu kontrolu. Ak je počet týchto hmyzu nízky, môžete najskôr bezpečne vyskúšať tieto domáce prostriedky, aby ste striebornú rybku len vyplašili a nezabili. Toto je prvých sedem v našom zozname. Pre nás ľudí majú príjemný alebo neutrálny zápach, ale pre lesklé zvieratá sú opakom. Strieborná rybka ich nevydrží a okamžite utečie.

# 1 levanduľa

levanduľa verzus strieborná ryba

Levanduľa zavesená v malých vreckách z juty alebo v kyticách šíri svoju očarujúcu vôňu a odháňa nielen strieborné ryby, ale aj mnoho iného hmyzu, ako sú komáre, mravce a osy..

# 2 citrusová kôra

domáce opravné prostriedky pre pomarančovú kôru strieborných rybiek

Strieborná ryba nenávidí citrusové plody ako citrón, grapefruit a pomaranče. Pár citrusových šupiek na podlahe v kúpeľni alebo kuchyni udrží hmyz mimo miestnosti.

Klinček # 3

klinček proti striebristke

Strieborná rybka neznesie klinčeky. Púčiky klinčeka môžete zapichnúť do nakrájanej limetky alebo citrónu, aby ste zvýšili účinok.

Cédrový olej č. 4

cédrový olej proti strieborným rybám ako domáci liek

Cédrový olej osviežuje vzduch a veľmi účinne odháňa striebornú rybku. Hmyz môžete aspoň na chvíľu udržať mimo dosahu pomocou aromalampy alebo handričky navlhčenej v oleji.

# 5 Ocot zriedený ako premývacia voda

reklamy na jablčný ocot

Použite ocot alebo kyselinu citrónovú, zriedenú ako čistiacu vodu. Silverfish nemá rád ani zápach a vyhne sa oblastiam, ktoré boli nimi ošetrené.

# 6 medených mincí

medené mince proti strieborným rybám

Meď je jedným z najlepších domácich prostriedkov proti hmyzu, a nielen proti striebristým rybám, ale aj proti osám, slimákom a mravcom, je kov veľmi účinný. Položte teda niekoľko medených mincí všade, kde je možné vidieť malé šelmy.

# 7 zemiakov

Pasca na zemiaky proti strieborným rybám

Alebo skôr: pasca na zemiaky! Škrob zo zemiakov je perfektnou návnadou pre strieborné rybky. Nakrájaný zemiak preto dajte do otvoreného plastového vrecka na podlahu. Malo by to tam zostať cez noc. Hmyz sa v ňom zhromažďuje, pretože je aktívny v noci. Nasledujúce ráno to môžete odstrániť spolu s vreckom a zemiakmi.

# 8 sóda bikarbóna plus práškový cukor

Sóda proti strieborným rybám

Rozliata soľ so soľničkou na drevenom pozadí

Tento domáci liek je prvým v našom zozname, ktorý je v skutočnosti pre zvieratá smrteľný. Tu je skutočným liekom sóda bikarbóna a cukor je myslený iba ako návnada. Sóda bikarbóna má podobne ako soľ dehydratačný účinok na striebornú rybku a potom, čo ju zjedli, neskôr na ňu uhynú..

# 9 Omietka Paríža s múkou

domáce opravné prostriedky proti myšlienkam strieborných rybiek soľ

Máte rovnakú hru so sadrou a múkou, ale tam, kde sa múka používa ako návnada. Sádra požitá hmyzom spolu s múkou neskôr v ich orgánoch stvrdne a povedie k ich smrti.

# 10 zlatko

medová pasca strieborná ryba

Rovnako sladký a zdravý, ako je pre nás ľudí med, môže byť v strieborných rybkách smrteľný. Zvlášť, keď sa med používa ako pasca. Med namazaný na list papiera funguje ako lepiaci pásik proti muchám. Strieborné zvieratá to priťahuje a držia sa toho.

Ak teda nechcete zabíjať hmyz, posledné 3 domáce prostriedky sa neodporúčajú

stredná strieborná ryba

A ak všetko ostatné zlyhá a žiadny domáci liek z nášho zoznamu nezabral, môžete sa rozhodnúť aj pre takzvané plechovky s návnadou alebo strieborné pasce na ryby, ktoré môžete použiť napr. B. nájdete na Amazone. Najlepšie je použiť tie, ktoré sú neškodné pre ľudí a domáce zvieratá.

Napriek tomu vám odporúčame najskôr vyskúšať jemné domáce opravné prostriedky

Čistiaci prostriedok na sódu proti strieborným rybám

Záver:

Aj pri moru zostanú strieborné ryby úplne neškodné pre vaše zdravie. Neprenášajú choroby a ani v najmenšom nezničia váš nábytok. Napriek tomu by bolo príjemnejšie vyháňať malé zvieratá z domu alebo ich v prípade núdze zabiť. Najlepšie na tom je, že to dokážete bez drsného klubu chémie.

Ak nemusíte, nemusíte zabíjať hmyz!

tipy na boj so striebornými rybkami

Mätový olej je tiež vynikajúci na zahnanie mnohých hmyzu

mätový olej proti strieborným rybám

Ak máte okolo domu veľa starých kníh, možno by ste ich chceli zlikvidovať alebo uložiť iným spôsobom

strieborné rybky staré knihy

Obilie, cestoviny a sladkosti vždy skladujte vo vzduchotesných obaloch

skladovanie potravy proti strieborným rybám

Pre vlhké miestnosti je vhodné použiť odvlhčovač

odvlhčovač proti strieborným rybám