Relax! – Ako dôležité sú pre nás prestávky a relaxácia?

naplno relaxovať

Konečne dovolenka, konečne relax, konečne relax!

Koľkým z nás sa vlastne na dovolenke podarí dobiť baterky a dopriať si zaslúžený odpočinok? Vo voľnom čase vypratávame suterén alebo povalu, renovujeme byt, sťahujeme sa … Je pravda, že v dome je vždy čo zlepšovať a robiť.

Nesmiete však zabúdať, že aj vaše sily sú obmedzené a že vy, superhrdina, si potrebujete oddýchnuť a mali by ste si to dovoliť. Všetci to vidíme – stres sa zdá byť bežným trendom. V dnešnej dobe je „normálne“ mať nabitý rozvrh, efektívne využívať každú sekundu a byť stále zaneprázdnený. Cítime sa úplne oddaní, ale vyčerpávame sa. Tak krásne sa hovorí: „Ak odpočívaš, pečieš!“

Využite každú príležitosť na uvoľnenie tela a úľavu od mysle

relaxuj leva voda

Choďte do prírody tak často, ako je to možné, a aktívne sa v nej zúčastnite

relax leví vodopád

Mačky presne vedia, ako si užívať pokoj a pohodu 

relax lev lev

Svetlo sviečky upokojuje a relaxuje 

relaxačné sviečky

Aroma žiarovky a vonné kúpele sú tým správnym spôsobom, ako vypnúť

relax leví kúpeľ

Konečne je načase uvedomiť si, že prestávky nie sú neslušné a že keď sme odpočinutí, môžeme svoju prácu vykonávať ešte efektívnejšie. Relaxácia nás môže nabiť radosťou a nadšením a to musíme len chcieť. Niečo také jednoduché ako „nič nerobenie“ sa ešte musí naučiť. Aké prekonanie je nevyhnutné, aby sme si mohli dopriať čistý relax? A nemusí k tomu dôjsť ani dlho. Všetko je to v našich hlavách.

Ak necháte rôzne tvary blízko seba, pomôže vám to relaxovať

relaxačná masáž nôh leva

Počúvanie akustickej hudby alebo vlastná hra na nástroji vám to vynahradí

relax leví flauta

Čerstvé bylinné čaje očisťujú a revitalizujú 

relax leví čaj

Saunové procedúry sa odporúčajú predovšetkým v tmavších mesiacoch roka

relax leva sauna

V prvom rade sa musíme naučiť počúvať signály z nášho tela. Ľahšie sa to hovorí, ako robí, ja viem. Druhé pravidlo hovorí, že za žiadnych okolností by ste si nemali plánovať voľný čas. Skúste byť spontánni! Prekvapte sami seba a urobte konečne to, na čo ste si do dnešného dňa netrúfli! Pravidlo číslo tri je cítiť vzrušenie z práce. Tiež ste unavení, ale aj viac motivovaní a pozitívni. Doprajte si každú formu dotyku, masáž, tanec, spev! Sledujte prírodu! Použite svoje vzácne zmysly a zdokonaľujte ich! Naučte sa užívať si pokoj a ticho a dosiahnuť úplnú relaxáciu!

Nechajte svoju myseľ blúdiť tak často, ako je to možné

oddýchnuť si

Nechajte sa rozmaznávať

relaxačná masáž leva

Použite svoje zmysly 

relax vôňa leva

Spoznaj seba

relax leva joga