Ricínový olej pre krásnu pokožku a vlasy: ako obohatiť svoju každodennú kozmetickú rutinu

Každá žena chce dokonalú, žiarivú pokožku a lesklé, silné vlasy, však? Aby sa dodržal tento ideál krásy, často sa človek uchýli k výrobkom obsahujúcim chemikálie, ktoré môžu mať aj vedľajšie účinky. Existujú však prírodné kozmetické výrobky, ktoré v minulosti používali naše staré mamy. Ricínový olej je jedným z nich a v dnešnej dobe sa naň už viac -menej zabúda. Preto by sme vám chceli predstaviť jeho najdôležitejšie výhody pre pokožku a vlasy. O tom je dnešný príspevok. Pokračujte v čítaní a zistite, ako môžete ricínovým olejom ošetrovať svoju pokožku a vlasy …

Ricínový olej – starodávny prírodný kozmetický výrobok

7 výhod ricínového oleja pre semená rastlín pokožky a vlasov

Nechajte pokožku a vlasy zažiariť!

Ricínový olej pre krásnu pokožku a vlasy

Ricínový olej je svetlo žltá kvapalina vyrobená z ricínových semien. Je veľmi bohatý na antioxidanty. Možno ste to nevedeli, ale je to prírodný skrášľovací produkt, ktorý dokáže vyriešiť väčšinu vašich problémov s pokožkou a vlasmi. Povieme vám niektoré výhody ricínového oleja.

Takto vyzerá ricínová rastlina

Ricínový olej pre krásnu pokožku a vlasy Ricínový bôb

Kozmetický výrobok z prírody

Výhody ricínového oleja pre krásnu pokožku a vlasy

Ricínový olej je prastarý liek na problémy s vlasmi a pokožkou. Je to elixír pre krásne vlasy a hladkú pokožku. Olej z ricínových semienok obsahuje vitamín E, bielkoviny a omega 6 a 9, ktoré sú zodpovedné za lesklé vlasy a krásnu pokožku. Pomáha znižovať vypadávanie vlasov, predčasné šedivenie vlasov, bojuje proti všetkým problémom s pokožkou hlavy a urýchľuje rast vlasov. Či už ide o pigmentáciu, akné alebo starnutie, ricínový olej je riešením na to všetko.

Ricínové semená sú bohaté na nenasýtené mastné kyseliny

Ricínový olej pre krásnu pokožku a vlasy

Ricínový olej je tiež známy svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami a rôznymi liečebnými výhodami. Verí sa, že väčšina výhod ricínového oleja je odvodená od jeho vysokej koncentrácie nenasýtených mastných kyselín. Povedzme vám viac o rôznych kvalitách ricínového oleja …

Elixír pre krásne vlasy a hladkú pokožku

7 výhod ricínového oleja pre pokožku a vlasy

Tu je 7 výhod ricínového oleja pre pokožku a vlasy

  1. Čistí akné

Problém väčšiny kozmetických výrobkov je ten, že vám z pokožky odstránia olej. Zakaždým, keď je vaša pokožka zbavená oleja, kompenzuje nedostatok vlhkosti produkciou väčšieho množstva oleja, čo vedie k mastnej a zapálenej pokožke a spôsobuje akné. Nebojte sa natrieť pokožku kožou. Esenciálne mastné kyseliny obsiahnuté v ricínovom oleji pomáhajú obnoviť prirodzenú rovnováhu vlhkosti pokožky. Ricínový olej jemne naneste na tvár a krúživými pohybmi masírujte. Môžete ho dokonca nechať pôsobiť cez noc a ráno zmyť. Na otvorenie pórov môžete tiež použiť paru a pomôcť pokožke lepšie absorbovať olej.

Rozlúčte sa s kazmi

Ricínový olej pre krásnu pleť a vlasy Výhody ricínového oleja

  1. Dodáva vlasom lesk a silu

Ricínový olej je najlepší olej na obohatenie pokožky hlavy. Obsahuje kyselinu ricínolejovú a omega-6 mastné kyseliny, takže pri masáži na pokožke hlavy pomáha zvyšovať krvný obeh, čo zlepšuje rast vlasov. Tento olej tiež hydratuje a prirodzene upravuje vaše vlasy.

Ošetrite pokožku hlavy a korienky vlasov ricínovým olejom

Ricínový olej pre krásnu pokožku a vlasy Výhody ricínového oleja Maska na vlasy s ricínovým olejom

Vaše vlasy tak môžu aj žiariť

Ricínový olej pre krásnu pleť a vlasy Výhody ricínového oleja

  1. Zabraňuje vypadávaniu vlasov

Ricínový olej zmiešaný s práškom zo semien senovky gréckej môžete aplikovať raz týždenne a použiť ho ako masku na vlasy. To zabraňuje vypadávaniu vlasov a tiež posilňuje vlasové korienky.

DIY maska ​​na vlasy proti vypadávaniu vlasov

Ricínový olej pre krásnu pokožku a vlasy ošetruje vypadávanie vlasov

  1. Pomáha so stye

Ricínový olej je známy svojimi silnými antibakteriálnymi vlastnosťami. Na účinné výsledky naneste kvapku ricínového oleja na stere najmenej dvakrát až trikrát denne.

Takto môžete zaobchádzať aj so stye

Štítok z ricínového oleja pre krásnu pokožku a vlasy

  1. Ošetruje vrásky

Ricínový olej však môže byť skvelým prírodným prostriedkom proti vráskam. Preniká do pokožky a stimuluje produkciu kolagénu, ktorý pokožku zjemňuje a zvlhčuje. Omladzuje pokožku tým, že je jemnejšia a hladšia. Malé množstvo ricínového oleja naneste na vráskavú pokožku a nechajte pôsobiť cez noc.

Zbohom, vrásky!

Ricínový olej pre vrásky ošetruje krásnu pleť a vlasy

  1. Upokojuje suchú pokožku

Ricínový olej pomáha zmierniť suchú a škvrnitú pokožku. Ak vás trápia vločkovité chodidlá, obzvlášť v zime, môžete tento olej naniesť spolu s drvenými nohami, ktoré vytvoria hlbokú exfoliáciu a zjemnia pokožku chodidla..

Ľudia, ktorí majú veľmi suchú pokožku alebo vlasy, môžu používať ricínový olej raz týždenne.

Ricínový olej je prospešný aj pre ľudí trpiacich kožnou chorobou atopickou dermatitídou. Ide o stav pokožky, ktorý je v dôsledku klimatických zmien a narastajúceho znečistenia na vzostupe. Aplikácia ricínového oleja na celé telo môže pomôcť vyživiť pokožku.

Ak máte suchú pokožku, vmasírujte olej do postihnutých oblastí

Ricínový olej pre krásu pokožky a vlasov Výhody ricínového oleja

Ricínový olej funguje ako prírodné činidlo, ktoré zadržiava vlhkosť v pokožke, najmä v zimnom období, a chráni pokožku a vlasy pred prachom a teplom.

  1. Zmierňuje zápchu

Ricínový olej funguje aj ako preháňadlo. Vedci zistili, že hlavná mastná kyselina v tomto oleji, kyselina ricinolová, sa viaže na receptory na svalových bunkách črevných stien. To spôsobuje stiahnutie týchto svalov a v dôsledku toho uľahčuje pohyby čriev a zmierňuje zápchu. Olej pôsobí efektívne a rýchlo, ak sa užíva po celý deň. Užite dávku 15 ml oleja raz denne. Keďže má veľmi výraznú chuť, je vhodné ho pred konzumáciou trochu vychladiť, aby sa zamaskovala chuť.

Prostriedky proti zápche

Ricínový olej pre krásnu pokožku a vlasy Výhody ricínového oleja zmierňujú zápchu

Ricínový olej pomáha pri rôznych kožných ochoreniach, ako je atopická dermatitída

7 výhod ricínového oleja na používanie pokožky a vlasov