Rozdiely medzi zásaditou a pH neutrálnou starostlivosťou o pleť

Rozdiely medzi zásaditou a pH neutrálnou starostlivosťou o pleť

Všetci sme už počuli o zásaditej strave. Mnoho odborníkov odporúča ako lepší spôsob, ako sa dostať do dobrej fyzickej kondície a vyzerať mladšie.

Na porovnanie, základná kozmetická starostlivosť je relatívne nová móda. Chceme sa tomu dnes venovať, pretože pre mnohých ľudí to môže predstavovať správnu cestu za snom.

Tipy pre krásnu pleť 

základné rady pre starostlivosť o pleť krásne tipy pre pokožku

Porovnaním vysvetľujeme špeciálne vlastnosti alkalickej starostlivosti o pleť. Ukazujeme rozdiely v PH neutrálnej starostlivosti o pleť. Robíme to z dvoch dôvodov: Po prvé, na základe takejto paralely sa objasňujú špeciálne vlastnosti. Navyše už nebudete zamieňať zásadité a PH -neutrálne produkty starostlivosti o krásu – niečo, čo sa v poslednej dobe stáva príliš často.

Zvláštnosti alkalickej starostlivosti o pleť

základná starostlivosť o pleť krásne tipy pre starostlivosť o tvár

V skutočnosti sú tieto dve rôzne teórie v starostlivosti o krásu. Vychádzajú z rôznych filozofií a postojov k životu.

Aby ste si však mohli vybrať vhodný variant, mali by ste vopred poznať odpovede na nasledujúce otázky: Aký typ pokožky máte?

Prečo majú výrobky na ochranu pokožky rôzne úrovne pH?

základné kozmetické výrobky pre starostlivosť o pleť

Pred viac ako storočím vedci zistili, že koža má vysokú kyslosť. Hodnota pH je zvyčajne okolo 5,5, zatiaľ čo hodnota vody je okolo 7. Táto hodnota sa môže líšiť v závislosti od veku, typu pokožky a pohlavia. Kyslosť vašej pokožky je určená tým, čo je známe ako kyslý plášť.

PH neutrálna starostlivosť o pokožku

Organické mydlo na starostlivosť o pokožku alkalickej pokožky

PH-neutrálny znamená snahu o neutrálnu, tj. Ani kyslú, ani zásaditú úroveň. Hodnoty pH typické pre pokožku by sa nemali radikálne meniť.

Bežné mydlo má PH 9. Čím je táto hodnota vyššia, tým je tvár pri použití mydla suchšia. Ešte pred niekoľkými rokmi sa verilo, že kyslý plášť sa regeneruje asi po hodine. Teraz vieme, že tento proces trvá oveľa dlhšie.

Čo je to pH neutrálne mydlo 

základná starostlivosť o pokožku mydlo neutrálne ph

Pri zásaditej starostlivosti o pokožku sa predpokladá, že kyslú hodnotu pokožky je potrebné považovať za neškodnú. Verí sa, že telo má prirodzenú schopnosť to kompenzovať.

Pri zásaditej starostlivosti o pokožku sa kyslosť pokožky považuje za neškodnú

Zásaditá starostlivosť o pleť starostlivosti o tvár umyte tvár

Je na to zvyknutý, pretože v bežnom živote väčšinou konzumujeme kyslé potraviny.

Kyseliny majú v tele dôležitú funkciu. Tieto sa šíria na kožu vo forme kyslého plášťa. Toto prostredie zastaví baktérie, huby a iné mikroorganizmy, ktoré sú škodlivé pre ľudské telo.

Za zásaditou starostlivosťou o pleť je tiež oveľa dlhšia skúsenosť. Je napríklad dokázané, že to nespôsobuje alergie. Tieto sa určite vyskytujú v starostlivosti o pokožku PH.

Pleťová maska ​​pre dokonalú pleť

základná starostlivosť o pleť krásna pleť tipy maska ​​na tvár

Alkalická starostlivosť o pokožku sa spolieha na prirodzené mechanizmy tela a jeho schopnosť regenerácie. Viac zodpovedá súčasným módnym trendom v starostlivosti o krásu: po niekoľkých desaťročiach skúseností sa prílišné zasahovanie do prirodzených procesov v tele považuje za nesprávne..

Starostlivosť o tvár a aktuálne módne trendy

zásaditá starostlivosť o pleť pleťový krém na tvár