Sedem zdravých jedál na letnú grilovačku

Večery s priateľmi na grile sú neoddeliteľnou súčasťou krásneho leta. Často to však spájame s nie obzvlášť zdravými tradíciami, ktoré obsahujú veľa mäsa a alkoholu. Ale všetko môže byť aj veľmi zdravé! Pomôžeme vám s výberom zdravých potravín na gril. Tu je našich 7 tipov! Boli vybrané na základe dvoch obzvlášť dôležitých kritérií: Na jednej strane máme do činenia s výrobkami, ktoré majú samy o sebe veľmi zdravé vlastnosti. Navyše ide o potraviny, ktoré pri tepelnom spracovaní nestrácajú, ba ani nezlepšujú svoju kvalitu.

Cukety sú lahodné a ľahko sa pripravujú na grile

cuketa zdravý nápad super

cuketa

Cuketa je príkladom zdravých potravín, ktoré je veľmi jednoduché pripraviť na grile. V skutočnosti je to jeden z najzdravších spôsobov prípravy. Spolu s ním do svojho jedálneho lístka nepridáte takmer žiadne kalórie. Sú tiež veľmi chutné a slúžia ako veľmi dobrý zdroj množstva vitamínov.

Obsahujú tiež veľa folátu a vlákniny. Pre väčšiu chuť pridajte trochu cesnaku, soli, čierneho korenia a olivového oleja.

Avokádo je chutné zdravé jedlo na grilovanie

avokádo na grile zdravé jedlo

avokádo

Avokádo je perfektné na krajci chleba. Avokádo bolo možné úžasne uvariť na grile a bolo obzvlášť chrumkavé. Mali by ste ich nakrájať na polovicu, odstrániť jamy a grilovať niekoľko minút. S lahodným avokádom získate viac zdravých rastlinných tukov, vitamínu K, folátu a vlákniny. Tento druh zeleniny je obzvlášť dobrý pre srdce.

Možno máte medzi zdravými potravinami najradšej kukuricu?

kukurica na grile zdravé jedlo

Kukurica

Grilovaná kukurica je vynikajúca! Vedeli ste, že je to tiež veľmi zdravý nápad na grilovanie? Ale najlepšie chutia tieto kukuričné ​​klasy, ktoré sú umiestnené na grile spolu s listami. Tak dosiahnete dve dôležité veci: Jednak ste pripravili niečo chutné na grile a navyše pri grilovaní sa zachová mnoho zdravých ingrediencií kukuričného klasu. V tomto prípade sú to vláknina, draslík, bielkoviny a cenné antioxidanty.

Zdravé stravovanie môže zahŕňať varenie vegánskych jedál na grile

mäsové guľky vyrobené z cíceru zdravé jedlo

Cícerové fašírky

Hrášok je tiež zdravé jedlo a je tiež vegánskou náhradou za výdatné mäso. To sa dá použiť na výrobu nádherných fašírok a všetci sú na grile spokojní! Sme si istí, že niektorí z milovníkov mäsa vyskúšajú aj fašírky. Skvelý recept nájdete tu Preto! Cícer má vysoký obsah vlákniny, folátu, bielkovín, vápnika a železa. Vďaka ďalším prísadám v recepte sú chutnejšie a zdravšie. Sú to cesnak, cibuľa a petržlen.

Ryby je možné variť chutne v rúre, ale aj na grile

ryby na grile zdravé jedlo

ryby

Pstruh a iné tučné ryby sú na grile obzvlášť chutné. Tieto zdravé potraviny by mali byť súčasťou vášho letného menu aspoň párkrát do týždňa. Losos je vynikajúcou voľbou. Získate tak množstvo zdravých omega-3 kyselín. Zlepšujete funkciu mozgu, znižujete riziko depresie a srdcových problémov. Vďaka zdravému stravovaniu sa zníži aj zápal v tele.

Je úplne isté, že kura tiež veľmi dobre chutí na grile

špízy skvelých zdravých jedál

Kuracie špízy

Kuracie a zeleninové špízy kombinujú mnoho zdravých jedál. Všetci poznáme výhody tohto druhu mäsa. Na veľmi malé množstvo kalórií dostaneme veľa bielkovín. S niekoľkými konkrétnymi druhmi zeleniny všetko chutí oveľa lepšie a stáva sa oveľa zdravším. Najlepšie je kombinovať s cuketou, baklažánom, paprikou, cibuľou a hubami. Takto získate veľa zdravých prísad, ako sú vitamíny A a C, železo, zinok a vápnik.

Zdravé jedlá, ako napríklad ovocie, sa dajú ľahko pripraviť aj na grile

grilované ovocie zdravé jedlo

Ovocie na grile

Končíme prekvapením pre mnohých: Mnoho druhov ovocia je možné úžasne pripraviť ako dezert na grile. Napríklad to veľmi dobre funguje s broskyňami a marhuľami. Po tomto druhu prípravy je super chutných aj mnoho ďalších druhov letného ovocia! Získate tak množstvo vitamínov, minerálov a flavonoidov.

… Mimochodom, rovnako ako všetky druhy mäsa

mäso a šalát zdravé jedlo

Vykonajte malý prieskum zdravých tipov a potravín

Minulý týždeň sme uverejnili článok, v ktorom sú zdravé potraviny tepelným spracovaním ešte hodnotnejšie. V tomto a v podobných článkoch sa môžete dozvedieť, aký druh produktov dávate prednosť jedlu surovému alebo upravenému. Pri týchto je samozrejme druh tepelného spracovania veľmi dôležitý! To je dôležité pre všetku zeleninu. Ale aj pri mäse musíte pamätať na niekoľko pravidiel. Ak zostane na grile dlhšie, môže byť trochu chutnejší, ale mohol by napríklad podráždiť žalúdok. Existujú aj skvelé recepty, ako sú spomínané fašírky vyrobené z cíceru, ktoré môžu priniesť na stôl obzvlášť originálne jedlo. Nájdite si čas a rozvíjajte svoju kreativitu, aby ste strávili leto obzvlášť zdravé a zábavné.

Všetky tieto druhy zeleniny sú vhodné na grilovanie …

zdravé jedlo výdatná zelenina skvelé

… Rovnako ako tento

zemiaky na zdravé jedlo a ďalšie nápady

Tiež máte radi tento mix zdravých potravín?

zdravé jedlo chutná zelenina

Opečte na grile veľa zdravých jedál …

zdravé jedlo chutný mix

… aby ste mali veľký výber!

zdravé jedlo huby a iná zelenina skvelé

Tu sú ďalšie skvelé jedlá, ktoré môžete pridať do svojej zdravej výživy!

zdravé jedlo rôzne nápady

chutné nápady zdravé jedlo

mix zeleniny, zdravé jedlo

Samozrejme, konečne si môžete všetko ozdobiť podľa svojho vkusu!

skvelý tanier so zdravým jedlom

skvelá zelenina na grile zdravé jedlo