Sila prírody proti chrípkovým vírusom

Prichádza leto: čas na šortky, plážový volejbal a zimomriavky. Existuje však aj bylinka proti letnej chrípke. Môžete tomu zabrániť týmito zdravými super potravinami.

Pojem letná chrípka môže znieť zvláštne, ale príznaky sú bežné. Práve sme zbalili hrubé zimné bundy a vítame leto s prvými útulnými večermi vonku. A potom krátko pred prázdninami mnoho ľudí drzo oznámi letnú chrípku. Každé leto ním trpí 20% všetkých Nemcov.

Prečo v najteplejšom období „prechladneme“?

V kanceláriách sú pri letnej teplote otvorené všetky okná; prepneme na „prievan“, aby sme sa trochu ochladili. V autách a v nákupných centrách klimatizačné systémy ochladzujú vzduch natoľko, že pri dýchaní ochladzujeme sliznice. Vďaka tomu sú náchylnejšie na vírusy. To isté sa stane, ak budeme príliš dlho frflať v chladnej vode jazera alebo vo vonkajšom bazéne. Vnímaný „osviežujúci účinok“ ľadovo studených nápojov nám tiež škodí.

Je lepšie nevystavovať telo nadmerným teplotným výkyvom. Ak sa toho napriek tomu zmocníme, môžete využiť liečivú silu prírody na rýchle vloženie kľúča do práce malých chrípkových vírusov..

letná chrípková sila prírodný liek zázvorový čaj citrón

Absolútna hviezda: zázvor. Môže byť použitý ako korenie alebo ako čaj a pomáha preventívne aj liečebne. Mimochodom, čerstvý zázvor pomáha oveľa lepšie ako hotové výrobky. Kus veľkosti prsta nakrájajte na plátky a zalejte horúcou vodou. Voilá, so zázvorovým čajom sa budete cítiť lepšie. Nie nadarmo sa hovorí zázvoru “Aspirín prírody” určený. Na druhom mieste medzi prírodnými zabíjačmi vírusov: cibuľa. Zlúčeniny síry, ktoré obsahuje – ktoré nám pri šúpaní cibule vháňajú slzy do očí – zaisťujú, že ani vírusy z bežného nachladnutia sa nemajú na čom smiať. Čo keď to nie je uspokojenie? Rakytník a baza majú tiež ničiaci účinok na vírusy, pretože ich spracovanie je trochu zložitejšie, preto je vhodné kúpiť si šťavu už hotovú. Červená repa – či už surová v šaláte alebo pečená v rúre a potom použitá do polievok a ako príloha – je plná protizápalových látok.

letné chrípkové vírusy zázvorový čaj mäta citrónová limetka

Ak žiadna z týchto kúzelných guliek nepomáha proti kašľu a nachladnutiu, mali by ste hľadať iné dôvody suchého kašľa, pretože nie vždy je na vine chrípkový vírus. Ak sa do pľúc dostanú iné cudzie telesá, napríklad spóry plesní, telo sa o to snaží z nutkania na kašeľ – prostredníctvom funkcie vysunutia sedadla, ako by to bolo – zbaviť sa toho.

letná chrípka zabíja vírusy prírodné liečivá cibuľa cesnak

Ak máte podozrenie na inú príčinu, ako je letná chrípka, rozhodne by ste sa mali poradiť s lekárom. Tiež skontrolujte, či sa doma vo vlhkom kúte kúpeľne neusadili malé spóry plesní. Lacné domáce prostriedky z drogérie a pravidelné vetranie môžu niekedy pomôcť. Dávajte si však pozor na „plný koncept“!

letný liek na chrípkový vírus príroda alergia na kašeľ

letné chrípkové vírusy Holandské bobule posilňujú imunitný systém

letné chrípkové vírusy prírodné liečivá éterické oleje letné kvety