Spite lepšie – 5 tipov, ako si nastaviť oázu spánku

Chcete len lepšie spať??

Spálňa je bezpochyby najintímnejšou miestnosťou v našom dome, kde nielen strávime väčšinu svojho života, ale aj relaxujeme, načerpáme novú energiu, kocháme sa, maznáme sa a nachádzame neporovnateľné bezpečie. Zo všetkých týchto dôvodov je tiež dôležité, aby sme vytvorili skutočnú oázu na spanie, kde môžeme jednoducho lepšie spať. Pretože pokojný spánok je pre zdravie každého človeka nevyhnutný. Spánok samozrejme závisí v prvom rade od nášho psychického a fyzického stavu. Keď sa cítime vyrovnane a nie sme v strese, spíme hlbšie a dlhšie. Preto mnoho psychológov a výskumníkov spánku odporúča pravidelne používať relaxačné techniky, všímavosť a meditáciu. Poriadna telesná námaha môže rozhodne pomôcť pri súvisiacich poruchách spánku. Svoj spánok ale môžete podporiť aj vhodným zariadením spálne a dekoráciami. Stačí, ak sa budete riadiť niekoľkými jednoduchými radami. Začnime srdcom spálne – posteľou.

Ľahší spánok

spať lepšie muž žena biela posteľná bielizeň matrac posteľ

Lôžko

Samozrejme, dizajn a štýl sú úplne na vašom vlastnom vkuse. Tu však zohrávajú dôležitejšiu úlohu materiály, umiestnenie a posteľná bielizeň. Prioritou sú prírodné materiály ako masívne drevo, bambus a ratan. Názory na kovové postele sú rozdielne. Napriek tomu, že sú také postele považované za najromantickejšie, existuje podozrenie, že spôsobujú ďalšie elektromagnetické znečistenie.

Umiestnenie postele je tiež chúlostivou záležitosťou. Mnoho odborníkov radí, že posteľ by za sebou rozhodne mala mať stenu alebo pevný rozdeľovač miestností. Ale nie je to tak u každého. Mali by ste to skúsiť sami. Kým si kúpite posteľ, strávte nejaký čas v spálni a ľahnite si sem a tam na mäkkú deku, priamo na podlahu. Rozhodnite sa, kde bude perfektné miesto pre posteľ. Len ako tip: podľa Feng Shui sú optimálne smery spánku s hlavou otočenou na východ alebo na sever.

Nájdite si dokonalú posteľ, v ktorej sa vám bude lepšie spať

spať lepšie posteľ prehoz na vankúš posteľná bielizeň prírodné materiály

Udržujte poriadok

V zásade platí tu a aj pre celú spálňu nasledujúce: Uistite sa, že máte primeranú dávku poriadku a pokiaľ je to možné, schovajte svoje drobnosti, ale neskrývajte ich prosím pod posteľ! Ak to chcete urobiť, vyberte napr. B. pletené úložné boxy alebo drevené boxy s krásnymi vzormi.

Pozor na tých, ktorí nechcú byť organizovaní! Pekný prehoz vám ušetrí starosti s posteľou. Napriek tomu by ste nemali zabúdať na pravidelné vetranie a trepanie.

Nábytok, dekorácie a bytový textil

Nábytok by za žiadnych okolností nemal preťažovať váš priestor na spanie. Snažte sa, aby bol minimálny. Ak je to možné, je najlepšie presunúť šatník do chodby alebo do inej miestnosti. Vchodové skrine a šatne sú samozrejme optimálnym riešením.

To isté platí pre bytový textil a dekorácie – čo najprirodzenejšie a najjednoduchšie. Klasická je tu mäkká vlnená deka v zime a ľahká saténová posteľná bielizeň v lete. Rušivá, prach zbierajúca a negatívne pôsobiaca dekorácia v zásade nemá nič spoločné s vašou spálňou.

Obklopte sa prírodnými materiálmi a tkaninami

lepšie spať zariaďovanie spální útulná prikrývka izbové rastliny rezbárstvo čelo postele

osvetlenie

Platí tu pravidlo – v spálni nie je jasné a studené svetlo. Áno, obzvlášť neónové svetlo tu nie je na mieste. Najlepšie je navrhnúť niekoľko ostrovov svetla a vytvoriť relaxačný nádych s príjemným, teplým svetlom. Rozprávkové svetlá a sviečky sú samozrejme veľmi vítané, pokiaľ tie posledné nenechajú bez dozoru.

Teplé, tlmené svetlo upokojuje myseľ a podporuje spánok

spať lepšie spálne zariaďovanie prírodných materiálov ostrovy svetla tlmené svetlo

Povedzte „nie“ elektrosmogu!

Pokiaľ je to možné, vyhoďte zo svojej spálne všetky elektrické spotrebiče alebo sa aspoň uistite, že sú cez noc vypnuté. To platí aj pre nočnú lampu.

A samozrejme aj pre populárny mobil

spať lepšie posteľ muž mobilný telefón elektrosmog

Nedajte nespavosti šancu!

spať lepšie žena nespavosť budík retro biele obliečky

V opačnom prípade je vždy dôležité otvoriť okno poriadne dokorán tesne pred spaním a pustiť na čerstvý vzduch. Uistite sa, že sú okná zatemnené a podľa potreby nakvapkajte na vankúš trochu upokojujúcich esenciálnych olejov – odporúčame organický levanduľový olej z Provence.

Tak sa bavte s nastavením a sladké sny!

Pravidelne meditujte alebo precvičujte všímavosť

spať lepšie meditácia relaxačné techniky joga

Potom budeš len spať ako dieťa

spi lepšie dieťa spí medvedík dobrý spánok

Vytvorte si doma útulnú oázu spánku

spať lepšie vybavenie spálne manželská posteľ diskrétne biele posteľné prádlo posteľná bielizeň vankúše

Pri kovových posteliach by bol silnejší matrac veľmi odporúčaný

spať lepšie vybavenie spálne manželská posteľ kovová posteľ matrac prehoz na posteľ

DIY postele vyrobené z europaliet sú tiež veľmi originálne a zdravé

lepšie spať zariadenie spálne zariadenie paraventné europalety posteľ

Doprajte spálni relaxačný zenový veľtrh

spať lepšie spálňa zenový nábytok feng shui mini záhradná socha Budhu

Rádiobudík alebo prenosný počítač na batériu sú v posteli úplne neškodné

spať lepšie budík kalkulačka vlnená deka biela posteľná bielizeň béžové závesy

Keď zatemnenie pri okne nestačí

lepšie spať biela posteľná bielizeň bavlnená maska ​​na spanie žena