Starostlivosť o nohy a odstraňovanie mozoľov v lete: tipy na domácu liečbu

V lete radi beháme naboso alebo so sandálmi. Dotknutie sa zeme na pláži alebo v lese sa považuje za uzemnenie. Odporúča sa to ako veľmi zdravé opatrenie pre naše telo a emócie. Keď však príde do kontaktu s drsným povrchom zeme a vyschne, naša koža je rozbitá. Mnoho domácich liekov je považovaných za prevenciu a môžete nimi odstrániť už vytvorenú rohovku. Túto tému nijako nezanedbávajte! Zlomená koža nie je len estetickým problémom. Hlbšie rany môžu tiež viesť k infekcii a ďalším zdravotným problémom v dôsledku napadnutia baktériami. To, rovnako ako estetické úvahy, sú silnými argumentmi pre to, aby ste sa o svoje nohy pravidelne starali.

Starostlivosť o nohy nás udržiava zdravú a v dobrej nálade

Starostlivosť o nohy o nápady pre zdravú starostlivosť

Prečo sa rohovka vôbec tvorí??

V zriedkavých prípadoch môže byť rohovka symptómom vážnych chorôb, ako je cukrovka, vysoký krvný tlak alebo hormonálne problémy. Považuje sa to aj za predbežné varovanie pred rizikom vzniku takýchto chorôb.

V každom prípade je potrebná dobrá hydratácia a výživa, ak sa chcete vyhnúť tvorbe kalusu.

Obuv je však dôležitejšia. Ak je to nepohodlné alebo vyrobené z pevných materiálov, vedie to k silnému zaťaženiu nôh a zodpovedajúco k tvorbe mozoľov. Napokon, fanúšikovia sandálov sú na to často veľmi náchylní. V tomto prípade sú chodidlá vystavené priamo vonkajším podmienkam a tak rýchlejšie schnú.

Ak často nosíte sandále, musíte sa o svoje nohy starať častejšie

V lete sa nohy starajú o radosť

Kedy sa musíte starať o svoje nohy??

Starostlivosť by mala začať pred vytvorením rohovky. Typickými nástrojmi na lúpanie sú lietadlá, pemza alebo pilníky. Toto a dobrý krém na starostlivosť o pleť majte vždy doma. Prakticky každý deň by ste mali svoju pokožku najskôr ošetriť jedným z týchto prostriedkov. Ak sa kalus už vytvoril, musíte urobiť to isté. V druhom prípade buďte trpezlivejší, pretože výsledky sa budú dostavovať pomalšie. Pri tvrdohlavých mozoľoch pomôže namočenie nôh do teplého kúpeľa s rôznymi ošetrujúcimi prostriedkami, ako je morská soľ, sóda bikarbóna a ošetrujúce oleje..

Rastlinné oleje sú účinným prostriedkom starostlivosti o nohy

Tipy na starostlivosť o nohy v lete zdravie

Nasledujúcimi prostriedkami sa môžete o svoje nohy postarať sami

Ak nemáte príliš veľa kalusu, môžete si jednoducho odstrániť nohy teplou vodou a pemzou. V takom prípade by ste mali nohy jednoducho namočiť na 15 až 20 minút do vody. Vďaka tomu bude pokožka hydratovaná a premočená. Odstránenie kalusu pemzou je preto pomerne jednoduché.

Denná rutina je pre dobrú starostlivosť o nohy zásadná

Očistite a odstráňte mozole, starajte sa o svoje nohy

Ošetrenie ošetrujúcimi olejmi

Ak sa budete pravidelne starať o svoje nohy ošetrujúcim olejom, predídete tvorbe mozoľov. Obzvlášť vhodný je na to kokosový a olivový olej. Pretože sa často používajú v kuchyni, sú zvyčajne k dispozícii doma. Praktické, však? Tieto oleje veľkoryso naneste na chodidlá a potom si navlečte bavlnené ponožky. Takto by ste v ideálnom prípade mali prenocovať.

Na údržbu niekedy stačí voda a pemza

Prostriedky dobrej starostlivosti o nohy

Vazelína s citrónovou šťavou

Pred použitím týchto dvoch produktov by ste si mali chodidlá namočiť do vody asi na 20 minút. Potom ich osušte osuškou. Malé množstvo vazelíny zmiešajte s trochou citrónovej šťavy. Naneste na pokožku a vráťte bavlnené ponožky.

O nohy sa môžete starať pomocou medu, citrónu a ďalších jednoduchých prostriedkov

Starostlivosť o nohy o mozole Tipy

med

Med môžete použiť na hydratáciu, namočenie a tiež dezinfekciu pokožky. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť. Na prvé by ste mali med naniesť na rohovku a nechať pár minút pôsobiť. Potom by ste mali opláchnuť a ošetriť pemzou. Prípadne môžete nohy asi na 15-20 minút namočiť do teplého vodného kúpeľa s trochou medu.

Pohoda nôh je veľmi dôležitá pre celkovo dobrú náladu

Starostlivosť o nohy Odstráňte mozoly Nápady

Ošetrite nohy parafínom, horčicovým olejom alebo kokosovým voskom

O svoje nohy sa tiež môžete ľahko starať pomocou parafínu. Pre najlepší efekt ho skombinujte s kokosovým voskom alebo horčicovým olejom. Parafín by ste mali zmiešať s jednou z dvoch prísad a trochu ho zahriať. Teplota nesmie byť príliš horúca ani príliš studená. Vstúpte aj vy do svojich nôh, obujte si ponožky a strávte s nimi noc.

Pri precvičovaní uzemnenia je nevyhnutné starať sa o nohy

Odstráňte mozoly žiť zdravo

Ryžová múka, med a jablčný ocot

Zmiešajte 2 polievkové lyžice každej z týchto zložiek. Pridajte to do teplej vody a namočte si nohy. Po 20 minútach by ste mali ošetriť pemzou a vhodným krémom na nohy.

Skutočný ovos a jojobový olej

Zmiešajte 3 až 5 polievkových lyžíc pravého ovsa s jojobovým olejom a naneste na postihnuté oblasti nôh. Nasaďte si ponožky a je najlepšie s nimi stráviť noc.

Prajeme vám krásne teplé dni bez mozoľov!

Zdravá starostlivosť o nohy zdravie leto

Sóda a morská soľ do ošetrujúceho kúpeľa

Soda je univerzálny ošetrujúci a čistiaci prostriedok. Tiež veľmi pomáha s rohovkou. V ideálnom prípade by ste z nej mali zmiešať 2-3 polievkové lyžice s rovnakým množstvom morskej soli alebo pravého ovsa. Zmes pridajte do kúpeľa, v ktorom si nohy namočíte na 15-20 minút. Potom ošetrite pemzou a smotanou.

Niektoré z týchto ošetrovateľských metód je možné navzájom kombinovať. V istom zmysle je to dokonca vhodné, aby ste svojej koži mohli dodať rôzne prospešné látky. Pamätajte si nasledujúce: Keď sa staráte o svoje nohy, robíte niečo aj pre svoju celkovú pohodu a sebavedomie! Prajeme vám stále krásne leto s mnohými Uzemnenie a uzemnenie!