Starostlivosť o pleť v lete – užitočné tipy pre krásnu pleť a vlasy

Takto funguje správna letná starostlivosť o pleť

V lete je úplne prirodzené, že nosíme voľné a pohodlné oblečenie, ktoré ukazuje veľa z nášho tela. Nie je to nevyhnutne najzdravší spôsob, ako sa obliecť v horúcom počasí. Ale to patrí k našej kultúre, takže si túto sezónu poriadne užijeme. Na tom nemusíme nič meniť, ale zároveň by ste mali urobiť niekoľko ochranných opatrení. V opačnom prípade sa vám pokožka a vlasy spália a stratia pevnosť a šarm. Letná starostlivosť o pleť môže byť jednoduchá, ak si vypestujete určité návyky. Tu je niekoľko užitočných rád pre vás.

Starostlivosť o pleť je v lete zásadná

zdravá letná pokožka, ktorá sa správne stará o svoje tipy na pokožku

Starostlivosť o pokožku – Vaše nohy si v lete zaslúžia aj primeranú starostlivosť

zdravý život tipy nohy letné zdravie

Dobré kroviny

Naša pokožka je vystavená drsným letným podmienkam. Prach a nečistoty sa zhromažďujú, a preto je nevyhnutné, aby ste pravidelne robili jemné peelingy. Vyberte si prírodnú kozmetiku, ktorá vám pomôže relaxovať a dodá vašej pokožke upokojujúce minerály a ďalšie prísady.

Správny výber kozmetiky pre krásnu pleť

tipy na starostlivosť o pleť letné zdravie

Peeling s minerálmi z Mŕtveho mora je v posledných rokoch obzvlášť populárny. Ak trávite letnú dovolenku pri mori, potom je táto starostlivosť úplne prirodzená. Odporúčame tiež pravidelné návštevy kúpeľov okrem bežných bazénov. Pravidelné peelingy tiež zaistia, aby vaše telo vyzeralo rovnomerne opálené.

Vedome sa chráňte pred UV lúčmi

Tieto prízemné tipy stále prekvapujúco veľa ľudí podceňuje. UV lúče sú skutočne veľmi škodlivé pre našu pokožku a čoskoro to pocítite z vlastnej skúsenosti. Nečakajte však, že sa vám pokožka popáli pod oslnivým slnkom. To môže viesť k veľkým vážnym problémom.

Chráňte pokožku a vlasy pred škodlivými slnečnými lúčmi

starostlivosti o pleť leto krásne vlasy zodpovedajúce šampón

Na začiatku sezóny je lepšie používať opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom pred slnečným žiarením ako obvykle. Začnite o 30. Keď sa trochu opálite, môžete znížiť ochranný faktor.

Okrem bežných opaľovacích krémov a opaľovacích krémov môžete použiť aj éterické oleje, ktoré obmedzujú škodlivé účinky ultrafialových lúčov. Ak máte organické zmýšľanie, je to samozrejme tiež veľmi dobré riešenie.

Denná starostlivosť

Tajomstvom krásnej pokožky v lete je každodenná starostlivosť. Večer musíte odlíčiť, ráno naniesť ochranný krém.

Správna každodenná starostlivosť je veľmi dôležitá, ak chcete mať krásnu pleť

make-up starostlivosti o pleť odstráni krásnu pleť

Použite krém na tvár

tipy pre zdravý život krásna pleť používajte pleťový krém

V lete by ste si tiež mali často umývať tvár a telo. Iba ak vezmete do úvahy všetky tieto tipy a urobíte si z nich návyk, vaša rutina starostlivosti o pleť prinesie z dlhodobého hľadiska požadované výsledky.

Letná starostlivosť o oči

Koža okolo očí je veľmi jemná. Vyberte si zodpovedajúce slnečné okuliare. Nemusíte byť vyberaní podľa najnovších módnych trendov. Je dôležité, aby sklo malo najlepšiu kvalitu. Trváte na oboch, dobrej kvalite a modernom vzhľade? Kompromis je možné povoliť s rámom okuliarov a jeho materiálom, ale nie s šošovkou. Môžete si teda kúpiť lacné modely s moderne vyzerajúcimi rámami. Vezmite to však do obchodu s optikou a používajte okuliare, ktoré skutočne chránia vaše oči a pokožku okolo nich.

Správny výber slnečných okuliarov

starostlivosť o pleť oči chránia letné slnečné okuliare

vlasy

Letná starostlivosť o pleť a vlasy má veľa spoločného. Šampóny, ktoré používate, nesmú byť agresívne. Musia byť k vlasom šetrné a nedráždiť tvár.

Používajte šampóny, ktoré sú šetrné k vašim vlasom

zdravý život krásne vlasy starostlivosť o pleť leto

Nohy

Koža chodidiel je v lete veľmi namáhaná. Tiež si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Dobrý peeling nôh je v lete nevyhnutný a vždy prospešný. Okrem toho by ste si mali dobre umyť nohy a naniesť pleťovú vodu.

Mimoriadna starostlivosť o nohy v lete

zdravá životná starostlivosť o nohy v lete

Nepoužívajte umelé opálenie

Výrobky na opaľovanie už nie sú moderné. Jednak je prirodzená krása in, a jednak je táto kozmetika skutočne škodlivá a spôsobuje, že sa vaša pokožka napcháva toxínmi. Vďaka tomu budete vyzerať staršie. To je opak toho, čo chcete dosiahnuť alebo nie?

Udržujte svoju pokožku a vlasy zdravé a vyzerajte dobre

starostlivosť o pleť leto tipy krásna pokožka