Strávte leto bezpečne bez spálenia od slnka a rizika rakoviny kože

Pozdravuj letné slnko

Leto nie je len dovolenkovým obdobím, ale aj časom slnka. Pretože slnko nás všetkých láka von do prírody, na čerstvý vzduch, k jazerám a moru. Trávenie voľného času vonku je samozrejme veľmi prospešné pre naše zdravie – zvyšuje sa produkcia životne dôležitého vitamínu D a posilňuje sa imunitný systém. Ale predovšetkým svetlej a citlivej pokožke treba na slnku venovať zvláštnu pozornosť. Malo by byť včas chránené pred slnkom.

Ak však chcete stráviť leto bezpečne bez spálenia od slnka a rizika rakoviny kože, mali by ste sa držať niekoľkých jednoduchých pravidiel.

  • V čase obeda sa vyhýbajte slnku
  • Citlivú pokožku prikryte odevom
  • Používajte krém na opaľovanie s ochranným faktorom najmenej 20
  • nie hodiny na priamom slnku bez klobúka alebo čiapky
  • Noste slnečné okuliare s informáciami ako UV-400 alebo 100 percent UV

Čo väčšina slniečkárov nevie: Opaľovací účinok sa na koži vyskytuje, aj keď je v kréme. Výhodou krémovania je však to, že zabraňuje poškodeniu pokožky.

Zabráňte spáleniu slnkom

Strávte leto bezpečne bez spálenia od slnka a rizika rakoviny kože

Ochrana pred slnkom pre deti a zvieratá

Zvlášť deti a batoľatá treba chrániť pred páliacim slnkom a aj tak by ste ich nemali vystavovať slnku bez čiapky. A obzvlášť na batoľatá je nanesenie krému na pokožku nevyhnutné. Ale tiež potrebujú bezpodmienečnú ochranu nielen vonku, ale aj ochranu pred slnkom v aute. To však platí pre staršie deti a tiež pre zvieratá, ak sa s vami v horúcom letnom čase vozia v aute.

Môže sa stať, že v horúcom dni v aute teplo doslova stojí a cez okná svieti pražiace slnko. Je to nielen neznesiteľné, ale hlavne obzvlášť škodlivé pre zdravie a niekedy aj životu nebezpečné. Teraz by ste samozrejme mohli stiahnuť okná, ale viedlo by to k priamemu priamemu prievanu a riziko prechladnutia by bolo príliš vysoké. Strešné okno by mohlo byť riešením, ale nie každé auto ho má. Čo sa však za tie roky osvedčilo, je slnečná ochrana okien vo forme fólií. Tie dokonca nedovolia slnečným lúčom preniknúť do vozidla a dajú sa jednoducho prichytiť na samotné okná.

v Predajňa fólií na ochranu pred slnkom www.folienmarkt.de nájdete široký výber a množstvo variantov pre sklenené a okenné tabule. Ďalší vedľajší účinok je presvedčivý. Fólie na okná automobilov, fólie na ochranu osobných údajov a tónovacie fólie môžu zároveň zlepšiť vzhľad vozidla a poskytnúť ochranu pred zlodejmi. Pretože za tmavými tabuľami nemôžete len tak ľahko objaviť svoju kabelku alebo iné cennosti.

Ale najlepšie výhody slnečných ochranných fólií sú zo škodlivého UV žiarenia a tepla v aute – najmä keď sú na palube deti alebo zvieratá.