Syry – prečo je plesňový syr zdravý?

Druhy syra – zaujímavosti o nivách

Pod Syry Dnes chceme plesnivému syru venovať trochu väčšiu pozornosť. Často sa človek zdržiava konzumácie plesňového syra kvôli vysokému obsahu tuku. Tento postoj k produktu je však dosť jednostranný. Niva je pre naše zdravie prospešný v mnohých ohľadoch. Z tohto dôvodu by sa mal v ponuke zobrazovať častejšie. Predovšetkým nám poskytuje celý rad zdravých enzýmov. Má tiež vysoký obsah bielkovín a zdravých tukov.

Syry – Je plesňový syr nebezpečný alebo nie?

druhy syrov plesnivý syr, ktorý obsahuje zdravie

Syry – Máte radi plesňové syry? 

druhy syrov plesnivý syr zdravý životný štýl

Zaujímavosti o nivách

V 100 gramoch plesňového syra je 30 gramov tuku. Väčšina z nich je nasýtená. Každý z nich je približne z polovice mono- a poly-nasýtený. Plesňový syr obsahuje veľa vitamínov. Sú zo skupín A, B, D, E a K. Obsahuje mnoho minerálov. Ide o sodík, vápnik, draslík, fosfor, selén, horčík, zinok, železo a meď. Plesňový syr má veľa aminokyselín. Obsahuje glutamín, valín, prolín, kyselinu asparágovú, tyrozín, izoleucín, lyzín, leucín atď..

Čo vlastne niva obsahuje??

Druhy syrov Formy plesňových syrov nebezpečné alebo nie

Rôzne druhy plesňového syra

Existujú rôzne druhy plesňového syra. Skúste všetky, ak môžete, aby ste našli niečo, čo najlepšie vyhovuje vášmu vkusu.

Rokfort

Najznámejším druhom plesňového syra je rokfort. Je mramorovaná zelená a modrá. Recept zostáva dodnes tajomstvom. Vie to iba niekoľko ľudí v regióne, kde bol vytvorený-oblasť Roquefort-sur-Soulzon vo Francúzsku. Existuje špeciálna technológia dozrievania. Tento druh syra obsahuje ušľachtilú pleseň Penicillium roqueforti. Chuť má špecifickú nuansu orecha.

Rokfortský niva

Syry Plesnivý syr Rokfort je známy

Gorgonzola

Ďalším typickým plesňovým syrom je Gorgonzola. Je to veľmi obľúbený druh talianskeho syra. Má tri poddruhy – sladký, prírodný a slaný. Výroba plesňového syra Gorgonzola siaha do 11. storočia. Väčšina z toho sa stále vyrába v tejto oblasti. V syre je primiešané kravské a kozie mlieko. Má pikantnú chuť a vôňu a často sa konzumuje s cestovinami a pizzou.

Už ste vyskúšali nivu Gorgonzola?

Druhy syrov Plesnivý syr kupuje zdravé alebo nie druhy Gorgonzoly

Bleu d’Auvergne

Bleu d’Auvergne je pomerne tučný niva. Vyznačuje sa ostrou chuťou a arómou. V chuti cítiť mierne tóny trávy.

Modrý syr Bleu d’Auvergne

Syry nakupujte odrody modrého syra Bleu d’Auvergne

Fourme d’Ambert

Fourme d’Ambert je ďalší francúzsky plesňový syr. Zo všetkých známych odrôd má najjemnejšiu konzistenciu a určite najlepšiu chuť. Jeho farba je žltooranžová, má veľmi jemnú arómu. Vonkajší obal sa nekonzumuje.

Niva Fourme d’Ambert

Kúpte si syrové druhy plesňového syra Fourme d’Ambert

Rozpoznať druhy plesňového syra?

Kúpte syr Niva Fourme d'Ambert

Stilton

Nakoniec vám ukážeme plesňový syr Stilton. Existuje plesňový syr modrej a bielej farby tohto druhu. Má veľmi silnú vôňu, a preto je len pre skutočných znalcov.

Biely plesňový syr

kúpiť syr plesňový syr Stilton

Modrý syr

kúpiť syr Stilton niva

Ako vyberieme a skladujeme nivu??

Niva je výrobkom pre fajnšmekrov. Aby ste si mohli vychutnať jeho skvelú chuť, mali by ste vedieť, ako ho dobre skladovať. V chladničke ho musíte mať vždy dobre zabalený.

Ako hodnotíte chuť modrého syra??

Druhy syra Druhy plesňového syra Prísady

Modrý syr môžete jesť s vínom aj v kombinácii s rôznym ovocím – čerstvé a suché. Syr sa hodí do mnohých šalátov, kde sa nakrája na kocky. Vyskúšajte rôzne recepty s nivou – naozaj to stojí za to!

Pripravte si sendvič s nivou a špenátom

kúpiť syr Gorgonzola plesňový syr sendvičový špenát

Mnoho odrôd, rôzne chute

druhy syra plesnivý syr, ktoré stojí za to vedieť, zaujímavé