Takto prežijete jeseň zdravo

Bežné chladné obdobie je za dverami. Gaštany a žalude dozrievajú, zo stromov opadávajú prvé listy. Bude chvíľu trvať, kým príde november s rannou hmlou. Rušivé počasie a vlhké poveternostné podmienky spôsobujú, že mnoho ľudí každú jeseň prechladne. Zvlášť ohrození sú tí, ktorí používajú verejnú dopravu na cestu do práce. Ľudia s prechladnutím nedbajú na primeranú hygienu, kašlú a kýchajú si do dlane a potom sa držia verejnej dopravy, mikróby sa môžu v chladnom období rýchlo šíriť. Baktérie a iné patogény sa tiež môžu rýchlo dostať do obehu prostredníctvom mincí a bankoviek.

Takto prežijete jeseň zdravo

Takto prežijete jeseň zdravo

Prečítajte si, ako sa na jeseň môžete účinne chrániť pred prechladnutím a ktoré akútne opatrenia okamžite pomôžu, ak ste prechladli alebo dostali chrípku. Predovšetkým so zdravou výživou a dostatkom vitamínov vám pomôže prežiť jeseň a chladné obdobie zdravo a so silným imunitným systémom..

Jablko denne udrží lekára preč

V daždivom počasí dbajte na to, aby ste každý deň jedli čerstvé ovocie a zeleninu. Cenné vitamíny sa počas varenia môžu rýchlo stratiť. S čerstvo pripraveným surovým zeleninovým šalátom urobíte zvláštnu službu svojmu organizmu. Za týmto účelom potrite jablko kuchynským strúhadlom a nastrúhajte dve až tri mrkvy. Hrozienka alebo cukrové brusnice poskytujú prirodzenú sladkosť bez toho, aby vás zaťažovali príliš veľkým počtom kalórií. Šťava z čerstvo vylisovaného citrónu alebo limetky tiež poskytuje vitamín C. Vitamín C hrá rozhodujúcu úlohu pre imunitný systém, pretože stimuluje činnosť bielych krviniek. Tieto bunky v krvi sú zodpovedné za ničenie patogénov, ako sú vírusy a baktérie.

Takto sa dostanete cez jeseň do zdravých jabĺk, ovocia a zeleniny

Keďže nie je vždy možné získať prístup k veľkému výberu čerstvého ovocia a zeleniny, najmä na jeseň a v zime, veľa ľudí si vystačí s prírodnými doplnkami stravy. Ktorý z týchto prípravkov skutočne funguje a čo by ste si mali myslieť o doplnkoch stravy zo supermarketu, zistíte v tomto bezplatnom sprievodcovi: https://www.natur-journal.info/. Superfood zaisťuje stabilné zdravie, a to nielen v chladnom období.

Proti vírusovým chorobám neexistuje bylina

Medicína už dlho hľadá liek na vírusové ochorenia. Vírusy vedci nepovažujú za živé bytosti. Ak zaútočíte na bunky tela, reťazce DNA, ktoré sa bežne označujú ako vírusy, sa môžu rýchlo množiť. Niektoré vírusy stimulujú ľudské bunky k deleniu ako vírus. Vírusové ochorenia tohto druhu sú zvyčajne smrteľné. Ak ste prechladnutí s horúčkou alebo bez nej, stále existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa ochránili pred šírením infekcie. Umckaloabo z lekárne je bylinný liek, pozostáva z koreňa, ktorý sa prirodzene vyskytuje v Afrike. Ak budete užívať odporúčanú jednotlivú dávku každé dve až tri hodiny na začiatku infekcie, šírenie chladu sa spoľahlivo zastaví.

Žena s chrípkovou vlnou s vreckovkou

K zmierneniu prejavov prechladnutia môže prispieť aj prášok vitamínu C, ktorý sa získava z čerešne aceroly. Citrón chutí nielen chutne ako horúci nápoj, ale teplo zabíja aj patogény v krku. Do horúceho citrónu dajte lyžičku lesného medu, má to mierny antibakteriálny a protizápalový účinok. Ak vás bolí hrdlo, rozpustite prášok vitamínu C v šalviovom alebo feniklovom čaji, tieto liečivé rastliny rozvíjajú svoje blahodarné liečivé sily najmä v oblasti hrdla.

Citrónový džem v nádobe

Zázvor a cesnak stimulujú krvný obeh a posilňujú imunitný systém. Obe hľuzy sú stovky rokov známe ako prírodné liečivé rastliny, aj keď sa zázvor v Európe nezaoberá tak dlhou tradíciou ako v ázijských krajinách. Cesnak a zázvor nie je možné používať len denne ako akútny liek na prechladnutie, zázvorový čaj je možné preventívne používať aj na povzbudenie metabolizmu a posilnenie imunitného systému. Štatisticky povedané, ľudia, ktorí majú cesnakový deň raz týždenne, ochorejú na jeseň a v zime menej často. Čerstvý cesnak, nakrájaný na tenké plátky, chutí chutne so štipkou soli na sendviči.

Takto sa dostanete cez jeseň do zdravého zázvoru a cesnaku

Kedy k lekárovi s nádchou?

Ak sa u vás objaví horúčka, ktorá sama neprechádza po troch dňoch, mali by ste sa poradiť s lekárom. Existujú baktérie, ako napríklad streptokoky, ktoré, ak sa neliečia, môžu infikovať orgány ako srdce, pľúca, pečeň alebo obličky. Mierna nádcha sa môže rýchlo zmeniť na vážne ochorenie. Očkovanie môže v mnohých prípadoch pomôcť proti chrípke, skutočnej chrípke. Ak ste sa nakazili, môžete na zmiernenie príznakov chrípky použiť prírodné doplnky a domáce prostriedky popísané vyššie. Odpočinok a veľa spánku pomáhajú pri akejkoľvek chorobe. Ak je to možné, vyhýbajte sa stresu, pretože to má škodlivý vplyv na priebeh choroby.

Ako prežiť jesennú horúčku zdravo