Takto vo svojom dome vyhlásite vojnu otravnému hmyzu

Najlepším spôsobom, ako udržať hmyz mimo vlastných štyroch stien, je dať na okná a dvere sieťky proti hmyzu alebo sieťky proti hmyzu. V zime máte od otravných škodcov väčšinou pokoj a ticho, pretože chladné počasie zaručuje, že upadnú do zimnej tvrdosti, kým sa opäť neohreje. Avšak ani v chladnom období často nie ste ušetrení obzvlášť tvrdohlavých ovocných mušiek. Na naše ovocie často útočia, aj keď je vonkajšia teplota pod nulou. Ak máte okolo seba tie otravné šelmy, existuje niekoľko trikov, pomocou ktorých sa ich môžete zbaviť.

Pomôže vám to cielene sa zbaviť ovocných mušiek

Na rozdiel od Muchy domáce alebo iný hmyz, ovocné mušky nachádzajú v našich bytoch optimálne podmienky, dokonca aj v chladnom období, aby tu strávili celý život. Domáce muchy napríklad musia v určitom bode opäť letieť von, aby našli substrát, do ktorého by položili vajíčka. Toto nemôžete nájsť v byte. Ovocné mušky, na druhej strane, sa zvyčajne prinášajú domov s ovocím. Sú na nich ich vajíčka, ktoré nie je možné vidieť voľným okom. Akonáhle sa vyliahnu, často sa rozmnožujú výbušne. Môžete však Ovocné mušky tiež relatívne ľahko sa zbaviť.

skladacie dvere proti hmyzu proti hmyzu

Postavte si mušle sami-podrobné pokyny

Aby ste sa ovocných mušiek zbavili čo najrýchlejšie, môžete použiť napríklad mušie okuliare. Pozostávajú z priehľadnej nádoby s dovnútra zakriveným otvorom v hornej časti. Hmyz je priťahovaný kvapalinou v skle. Napriek tomu, že sa môžu dierou dostať do skla, nedokážu sa dostať von skrz zakrivenie a utopiť sa v tekutine.

Máte možnosť si za pár centov sami postaviť mušku. Všetko, čo k tomu potrebujete, je nasledujúci riad:

 • fľaša na čistú vodu
 • Tekutina, ktorá priťahuje hmyz
 • Nožnice / nôž

sieťka proti hmyzu proti hmyzu repelent

 Potom postupujte nasledovne:

 1. Odpojte vrch fľaše s vodou a odskrutkujte veko.
 2. Naplňte fľašu malým množstvom požadovanej tekutiny.
 3. Na spodnú časť fľaše dajte narezanú hlavu fľaše.
 4. Umiestnite fľašu na požadované miesto vo vašom dome.
 5. Tekutinu obnovujte každých niekoľko dní.

V prípade potreby môžete tiež vyrobiť niekoľko mušlí a naplniť ich rôznymi tekutinami. Muškárske okuliare nie sú vhodné len na boj proti ovocným muškám, ale sú tiež ideálne ako ochrana proti hmyzu pred inými nepríjemnými škodcami:

 • Ovocné mušky: octová voda
 • Muchy / osy: Sladké tekutiny ako džús, medová voda alebo limonáda
 • Blowflies: voda so zvyškami rýb alebo mäsa

sieťka proti hmyzu, posuvná krytá terasa

Záver

Ako teda vidíte, pomocou niekoľkých domácich opravných prostriedkov môžete účinne odstrániť chyby z domova. Aj v teplom období roka by ste však mali efektívne zaistiť, aby sa nezvaní hostia, ako sú komáre, osy a podobne, nestratili zvonku vo vlastných štyroch stenách. Aby ste tomu účinne zabránili, nemali by ste na okná inštalovať iba sieťky proti hmyzu, ale v ideálnom prípade by ste na svoje vstupné a záhradné dvere mali inštalovať aj sieťky proti hmyzu. Môžete si napríklad kúpiť vysokokvalitné dvere proti hmyzu vyrobené z rôznych materiálov od tohto poskytovateľa Nájsť. Ak sa budete riadiť našimi radami, v lete aj v zime budete mať od nepríjemností pokoj a ticho.

    sieťka proti hmyzu odpudzujúca hmyz