Terapeutický pôst: Týchto 5 receptov na detoxikačnú vodu pomáha s očistou

Terapeutický pôst alebo detox? Čo by to malo byť teraz? Cieľ je v oboch prípadoch rovnaký – prečistenie a detoxikácia tela. Skvelý vedľajší účinok – schudnúť, cítiť sa ľahšie a byť oveľa uvoľnenejší. To všetko znie naozaj dobre. Len keby ten parchant neodpovedal tak často … Pretože na to, aby ste sa mohli poriadne postiť alebo vykonať účinnú detoxikačnú kúru, potrebujete veľkú disciplínu a vytrvalosť. Ale predovšetkým by ste mali byť skutočne motivovaní a presvedčení o zdravých účinkoch terapeutického pôstu alebo detoxikačných kúr. Samozrejme, pomôžu praktické rady od odborníkov, ako aj dobré recepty na detoxikačnú vodu, smoothie či polievky. Je dobre známe, že počas tohto detoxikačného obdobia by ste mali konzumovať iba tekuté potraviny ako džús, čaj, vodu a zeleninový vývar.

Liečebný pôst s detoxikačnou vodou

detoxikačná voda ovocná zelenina terapeutické recepty nalačno

Ak sa rozhodnete pre prísny pôst alebo ak je vaše zdravie nestabilné, mali by ste sa radšej rozhodnúť pre profesionálne pôstne centrum alebo hotel, kde všetko sledujete pod lekárskym dohľadom. Mnoho špecializovaných centier ponúka profesionálne terapeutické hladovanie – napr. B. po Dr..

med. Otto Buchinger alebo po Dr. med. F.X. Mayr. Môžete tiež kontaktovať Lekárska asociácia Pôst a výživa e.V. (ÄGHE), ktorá sa zaoberá výlučne témami, ako sú pôstne kúry, pôstna terapia, pôstna turistika atď. Obvykle je vhodné nechať si pred každým terapeutickým pôstom skontrolovať svojho rodinného lekára, či ste na pôst vhodný..

Pre všetkých, ktorí už získali skúsenosti s terapeutickým pôstom alebo sa chystajú na detoxikačnú kúru, nižšie nájdete 5 veľmi jednoduchých receptov na detoxikačnú vodu. Skúste to, ako chcete. Dodávajú vášmu telu cenné vitamíny a minerály a sú skutočným elixírom, ktorý vám dodá novú silu a energiu.

Detoxikácia pre dvoch je ešte zábavnejšia

detoxikačná voda terapeutický pôst muž a žena

Terapeutický pôst – pochúťka pre telo i dušu

Terapeutický pôst v skutočnosti nie je diéta a dokonca sa môže vykonávať viac ako 1–2 krát ročne, v závislosti od vašich vlastných potrieb a vášho zdravia. Pri terapeutickom pôste aj pri detoxikačnej kúre sú výsledky často pozoruhodné: po štvrtom dni sa zvyčajne cítite oveľa ľahší a šťastnejší. Koncentrácia a produktivita sa citeľne zvyšujú a vy ste oveľa uvoľnenejší a vyrovnanejší zároveň. Znie to skvele, však??

Často uvádzaným dôsledkom terapeutického hladovania a detoxikácie je udržateľná zmena stravy, ktorá logicky vedie k udržateľnému chudnutiu. Celé to navyše veľmi pozitívne vplýva na váš vlastný životný štýl a každodenné správanie. Pretože sa pri pôste pohybujete viac na čerstvom vzduchu, cvičte rôzne relaxačné techniky, vyskúšajte nové športy, ako napríklad nordic walking. B., túry a dozvie sa viac o správnej osobnej hygiene.

Lahodné a zdravé smoothie sú neodmysliteľnou súčasťou terapeutického pôstu

smoothie detoxikačný recept terapeutické cvičenie nalačno

Detoxikačná voda na terapeutické hladovanie doma

Týchto 5 myšlienok na detoxikačnú vodu je ideálnych na liečebný pôst, ale samozrejme ich môžete piť, kedykoľvek budete chcieť, alebo s ľahkou detoxikačnou kúrou. Prospešné nápoje je možné ľahko pripraviť a prepraviť do práce alebo na šport vo vhodných fľašiach (fľaše „Infused Water“ sú k dispozícii od 7,99 EUR).

1 # detoxikačná voda so zázvorom a citrónom

zázvor citrón detoxikačná voda terapeutický pôst

Detoxikačná voda so zázvorom a citrónom je klasikou v liečebnom pôste par excellence. Tento nápoj si môžete vychutnať ako čaj v zime a ako ľadový čaj v lete. Tak či onak, účinok je vždy rovnaký, a to: zázvor má povzbudzujúce, antibakteriálne a čistiace účinky. Metabolizmus je posilnený, čo vedie k udržateľnému spaľovaniu tukov. Nie nadarmo sa táto detoxikačná voda používa aj na všetky kúry na chudnutie.

2 # detoxikačná voda z malín a mäty

malina citrón mäta detoxikačná voda recept terapeutický pôst

Tento detoxikačný nápoj je skutočným letným snom. Lahodné maliny sa narodili pre sviežosť mäty – jednoducho úžasné! Účinky týchto zložiek nie sú o nič menej pôsobivé. Maliny pôsobia predovšetkým protizápalovo a majú pozoruhodné antibiotické a diuretické vlastnosti. Sladké letné ovocie tiež čistí krv a podporuje zdravé trávenie. Mäta zaisťuje príjemnú sviežosť v ústach a upokojuje žalúdok.

3 # detoxikačná voda z ananásovej bazalky

ananás bazalka mäta detoxikačná voda terapeutický pôst

Ananás má dosť silný zásaditý účinok, a preto je ideálny na odkyslenie tela. Exotické ovocie nám navyše dodáva všetky dôležité minerály a stopové prvky ako draslík, horčík, fosfor, zinok, jód atď. A chráni nás pred voľnými radikálmi v tele. Bazalka obsahuje cenný esenciálny olej, ktorého zložky – citrát, eugenol, linalool atď. – majú antibakteriálne, protizápalové, analgetické a dokonca aj protirakovinové vlastnosti.

4 # detoxikačná voda z jahodového rozmarínu

jahodovo -rozmarínová detoxikačná voda s citrónom terapeutický pôst

Jahody sú nielen chutné, ale sú známe aj vysokým obsahom vlákniny. Tieto majú nielen pozitívny vplyv na zdravie čriev, ale majú aj osviežujúci a omladzujúci účinok. Rozmarín je skvelým doplnkom, pretože táto liečivá bylina udržuje krvný obeh a rozmaznáva zmysly svojim esenciálnym olejom.

5 # aloe vera detoxikačná voda

aloe vera detoxikačná voda urobte si terapeutický pôst

Aloe Vera podporuje trávenie, stabilizuje obeh a dodáva nám novú energiu. Na prípravu detoxikačnej vody z aloe vera stačí, ak gél z hrubého listu rastliny odoberiete nožom a zmiešate s vodou a citrónovou šťavou. Na pohár vody zvyčajne stačia asi 2 polievkové lyžice aloe vera gélu a 2 polievkové lyžice čerstvo vylisovanej citrónovej šťavy.

Experimentujte aj s inými zdravými prísadami!

jablková škorica detoxikačná voda terapeutický pôst

Jednoducho umyte požadované suroviny, nakrájajte na kúsky, vložte do pohára a zalejte vodou … Hotovo!

jahody uhorka citrón detoxikačná voda terapeutický pôst

 Ua niekoľko ďalších zdravých ingrediencií pre vašu DIY detoxikačnú vodu:

 • Jablká
 • škorica
 • Melón
 • kurkuma
 • Grapefruit
 • Uhorka
 • špenát
 • Čučoriedky
 • Cvikla
 • Mrkva
 • Žihľava
 • púpava
 • levanduľa
 • Bezinky

Vyberte si suroviny podľa sezóny a osobných preferencií!

detoxikačná voda urobte si terapeutický pôst čerstvé ovocie

Dúfame, že sa vám naše recepty na detoxikačnú vodu páčili a zaradíte ich do svojho detoxikačného alebo pôstneho programu.

Mimochodom, doma nájdete skvelý príklad svojho terapeutického pôstu tu. Tam zistíte, na čo by ste si mali dať pozor, keď nesmiete robiť terapeutický pôst sám a aké potraviny potrebujete počas obdobia pôstu a po zotavovacích dňoch potom.

Veľa šťastia a zostaňte zdraví!

Detoxikačné vody sú zdravé a ich príprava je jednoduchá recepty na detoxikačnú vodu na terapeutický pôst Nájdite si svoje obľúbené príchute! grapefruitová detoxikačná voda terapeutický pôst Skúste vyskúšať detoxikačnú vodu s čučoriedkami a pomarančmi?     čučoriedky pomaranč detoxikačná voda terapeutický pôst recept Alebo vám chutí kyslejšie a čerstvejšie? uhorka mäta citrón detoxikačná voda terapeutický pôst citrónová uhorka bazalka detoxikačná voda terapeutický pôst detoxikačná voda s limetkou a mätou terapeutický pôst Praktické fľaše „Infused Water“ na cesty fľaše s vodou napustené detoxikačnou vodou terapeutické hladovanie vylúhovaná fľaša s vodou s terapeutickým pôstom na detoxikačnú vodu Chia semienka tiež patria do detoxikačnej vody detoxikačná voda terapeutický pôst jahody citrón zdravý Pripravte si zdravú detoxikačnú vodu rýchlo a jednoducho urobte si terapeutický pôst sami s detoxikačnou vodou ovocie detoxikačná voda terapeutický pôst melónová citrónová detoxikačná voda na terapeutické hladovanie Melón pre váš letný detoxikačný režim letný vodný melón vápno detoxikačná voda terapeutický pôst vodný melón letný recept detoxikačná voda terapeutický pôst Čerstvá citrónová voda je vždy možná

detoxikačná voda s citrónom očisťuje terapeutický pôst

Počas terapeutického pôstu a detoxu vždy pite veľa vody! 

piť vodu terapeutický pôst zdravý