Tipy na starostlivosť o vlasy: Ako zmeniť odtieň vlasov bez farbenia vlasov

Tipy na starostlivosť o vlasy priamo z prírody

Zdá sa vám nasledujúca situácia povedomá: Chcete zmeniť farbu vlasov, ale nechcete si vlasy ničiť chemickými kozmetickými výrobkami? Pravdepodobne sa pýtate, či existujú neškodné alternatívy k farbeniu vlasov … Áno, existujú a diskutujme o niekoľkých spoločne!

Obmedzenia farbenia bez umelých prostriedkov

Väčšinu času môžete vlasom dodať ten správny odtieň bez umelej farby, ale zďaleka nie vždy. Tiež existujú určité obmedzenia pre odtieň, ktorý môžete dosiahnuť na základe vašej prirodzenej farby vlasov. Ak máte tenké a svetlé vlasy, ľahko si ich urobíte až o niekoľko tónov tmavšími. Ak máte naopak tmavé vlasy s pevnou štruktúrou, potom budete mať tiež určite problémy s ich zosvetľovaním.

Ako presne môžeme zmeniť farbu vlasov prírodnými prostriedkami??

Tu môžete načerpať veľa inšpirácie zo starej tradície. Ženy menia farbu vlasov už mnoho desaťročí a nepoužívajú žiadne umelé prostriedky na farbenie vlasov.

Prírodné tipy na starostlivosť o vlasy pre každý typ vlasov

tipy na starostlivosť o vlasy prírodné produkty blond vlasy

Mierne zosvetlenie

Napríklad nemôžete prírodnými prostriedkami zmeniť farbu vlasov z tmavohnedej na blond. Ale týmto spôsobom môžete získať odtieň svetlejší.

Recepty s kefírom

Kefír obsahuje určitú kyselinu, ktorá umožňuje neutralizovať prirodzenú farbu vlasov.

200 gramov koreňov rebarbory ​​zmiešajte s dvoma pohármi bieleho vína. Túto zmes nechajte variť 20 minút. Potom ho nalejte cez cedník a naneste si túto tekutinu na vlasy. Po chvíli si vlasy umyte vlažnou vodou a bez šampónu.

Citrónová šťava

Na zosvetlenie vlasov môžete použiť aj citrónovú šťavu. Čerstvo vylisovanú šťavu naneste na dĺžku vlasov pomocou špongie. Ak chcete zlepšiť účinok, nechajte ho chvíľu na slnku.

Najneskôr po hodine by ste si mali vlasy opláchnuť.

Lesklé, rovné vlasy vďaka citrónu

tipy na starostlivosť o vlasy blond vlasy citrónová šťava

Načervenalé nuansy

Existuje niekoľko prirodzených spôsobov, ako dosiahnuť červenkasté tóny.

škorica

Škoricu musíte vo vode variť 10 minút. Môžete ho tiež zmiešať s medom alebo olivovým olejom. Zmes nechajte odpočívať asi 2 hodiny. Potom naneste na vlasy.

Hladkosť a teplé tóny

tipy na starostlivosť o vlasy farbivo na škoricu

tipy na starostlivosť o vlasy robia ryšavé vlasy sami

Cibuľové šupky

50 gramov cibuľových šupiek varte v 500 ml vody asi desať minút. Potom ich prelejte cez sito. Tekutinu naneste na vlasy a vytvoríte prirodzenú zmenu farby na červenú.

Zlaté nuansy

Zlaté nuansy veľmi dobre vyhovujú ľuďom s takmer všetkými farbami pokožky.

Dajú sa tiež ľahko dosiahnuť v domácich podmienkach.

Prírodný med

Maska na vlasy z prírodného medu má veľmi pozitívny vplyv na štruktúru vlasov a môžete ju použiť aj na zosvetlenie vlasov.

Zázračný liek, med

tipy na starostlivosť o vlasy blond vlasy medové produkty na vlasy prírodné

Kvety harmančeka

Varte 100 gramov kvetov harmančeka v dvoch pohároch vody. Potom zmes naneste po celej dĺžke vlasov. Vlasy si umývajte až po niekoľkých hodinách.

Jemné a blond ako harmanček

tipy na starostlivosť o vlasy blond vlasy harmančekový čaj prírodné farbivo

koňak

Zlaté nuansy môžete získať aj koňakom. S ním dosiahnete lesk jantáru.

Lipy

Na získanie dobrého kondicionéra s rozjasňujúcim účinkom potrebujete iba 50 gramov lipového kvetu. Varte v dvoch pohároch vody.

Temné nuansy

Chcete urobiť svojim vlasom bohatú tmavú farbu? Tu je niekoľko domácich liekov, ktoré vám s tým môžu pomôcť.

Čierny čaj

Jednou z najľahších metód farbenia vlasov je čierny čaj. Varte niekoľko čajových lístkov, kým nezískate tmavú tekutinu. Po niekoľkých minútach si ich môžete naniesť na vlasy. Nechajte niekoľko hodín pôsobiť a opláchnite vlažnou vodou.

Prírodné farbenie vlasov urobte si sami

tipy na starostlivosť o vlasy farbite si tmavé vlasy sami prírodnými produktmi

tipy na starostlivosť o vlasy prírodné produkty na farbenie vlasov

Cviklový džús

Ďalšou metódou tmavnutia vlasov je repná šťava. Potrebujete odliatok, ktorý si dáte späť na vlasy. Aj v tomto prípade budete musieť pár hodín počkať, kým si vlasy umyjete.

Mletá káva

Krásne tmavé nuansy dosiahnete aj pomocou kávovej usadeniny. Tri alebo štyri lyžice môžete variť 5 minút. Necháme túto zmes hodinu alebo dve pôsobiť a opláchneme.

Dubová kôra

V jednom litri vody uvarte 5 lyžíc mletej dubovej kôry. Nechajte to variť na miernom ohni pol hodiny. Nalejte tekutinu cez cedník a použite ju na prírodné farbenie vlasov.

tipy na starostlivosť o vlasy farbivo na vlasy prirodzene hnedé dlhé vlasy

Dôležité rady

Tu je pár zábavných tipov, ktoré v zásade platia pre farbenie vlasov prírodnými farbivami. Aby farba zostala na vlasoch udržateľnejšie, umyte si vlasy predtým citrónovou šťavou. Nechajte pôsobiť na vlasoch asi desať minút.

Prírodné postupy majú tú výhodu, že sa môžu opakovať niekoľkokrát. To znamená, že získate hlbšiu farbu, ktorá vydrží dlhšie.

Po ukončení procedúry by ste si nasledujúce dva dni nemali umývať vlasy, aby na nich farba držala.

Prajeme vám veľa úspechov! Nebojte sa experimentovať s týmito metódami. Nepoškodzujú vaše vlasy, práve naopak: aj keď nedostanete požadovanú farbu, vaše vlasy budú určite pôsobiť zdravšie.

tipy na starostlivosť o vlasy farbite si vlasy prírodnými produktmi

tipy na starostlivosť o vlasy vyrábajte prírodné masky na vlasy sami

tipy na starostlivosť o vlasy prírodné produkty pre blond vlasy