Tipy na zdravé stravovanie – poučte o tom deti!

Rodičia musia pri téme „zdravé stravovanie – deti“ počítať s mnohými výzvami. Je úplne prirodzené, že sa malí vyhýbajú horkým alebo surovým výrobkom a radšej ich používajú so sladkosťou a príťažlivou chuťou. Preto existuje veľa rôznych dôvodov, ktoré veda vysvetľuje rôznymi spôsobmi. Existuje však niekoľko malých krokov, ktoré môžete urobiť každý deň, aby ste svojich najmenších naučili zdravému stravovaniu. V nasledujúcich riadkoch popíšeme, ako postupovať.

Je možná zdravá detská výživa!

šťastné dieťa s paradajkou zdravé jedlo deti

Zdravá výživa – deti – to sa dá najlepšie urobiť na vlastnom príklade

Vychutnajte si zdravé jedlá so svojimi deťmi častejšie! Pravdepodobne ste si všimli, že radi napodobňujú dospelých. Postavte sa na ich miesto a uvidíte: Hranolčeky nemôžete jesť sami a presvedčte deti, že celozrnné pečivo alebo šalát sú zdravšie.

 Hm, mohlo by sa ukázať, že hodnotná detská výživa má na vás tiež pozitívny vplyv?

Naplňte chladničku chutnými výrobkami, a tým je zdravá detská výživa jednoduchšia

zdravé stravovanie deti dieťa jedáva šalát

Nakúpte viac zdravých potravín

Pokiaľ ide o zdravé stravovanie – deti, človek často počuje komplikované a nepraktické rady. Veľmi jednoduché a zrejmé nápady sa často ignorujú. Máme pre vás jeden: stačí naplniť chladničku zdravými potravinami. To určite pomôže vašim deťom pristupovať k nim častejšie! Tieto tipy sa týkajú hlavne tých sladkých výrobkov, ktoré neobsahujú rafinovaný cukor. Teraz ich je veľa! V prvom rade ide o lahodné sladké ovocie. Existujú však aj jogurty a ďalšie výrobky, ktoré sa vyrábajú s inými zdravými sladidlami namiesto cukru.

Premeňte zdravú detskú výživu na skvelú hru

zdravé jedlo deti dieťa robí šalát

Zapojte aj tých najmenších!

Zapojte malých do procesu nakupovania a prípravy jedla. Vysvetlite, prečo uprednostňujete zdravé výrobky a vzbudíte v nich zvedavosť. Pokiaľ ide o zdravé stravovanie – deti, má kľúčový význam, aby ho považovali za vzrušujúce a zaujímavé. V ideálnom prípade si myslia, že je to skvelá hra, ktorú si radi zahráte aj vy! Hľadaj knihy a internetové filmy, ktoré sa taktiež venujú tejto téme. To by mohlo zdravé stravovanie ešte zatraktívniť pre tých najmenších.

Zdravá výživa dieťaťa môže niekedy zahŕňať aj stravovanie pred televízorom

zdravé stravovanie deti dieťa sledovanie televízie

Dajte vysokú hodnotu výrobkom s vápnikom

Ak chcete deti naučiť rôzne nové príchute, mali by ste venovať osobitnú pozornosť výrobkom obsahujúcim vápnik. Lahodné druhy syrov a jogurtov sú v zdravej kuchyni absolútnou nevyhnutnosťou. Väčšinu detí tiež baví ich jesť. Nad rámec toho sa však snažte naučiť tých najmenších jesť rôzne strukoviny a listovú zeleninu.

Zdravá detská výživa funguje najlepšie s chutnými výrobkami

zdravé stravovanie deti chutné sendviče

Lahodné omáčky a dipy

Ak budete kreatívni, zdravé výrobky budú lepšie pôsobiť na vaše deti. Môžete napríklad odovzdať zeleninu a urobiť z nej rôzne lahodné dipy a omáčky. Môžu byť podávané ako originálny doplnok k pokrmom, ktoré milujú tí najmenší. Pamätajte si, že čím sú dipy a omáčky pestrejšie, tým sú pre deti atraktívnejšie. Mimochodom, je to skvelý nápad pre tých najmenších, ktorí radi papajú pred televízorom: Ak sa tomu nemôžete úplne vyhnúť, môžete ponúknuť aspoň chutnú prílohu!

Nielen malé, ale aj staršie deti by mali jesť spoločne s rodičmi častejšie

zdravé jedlo deti mama a dieťa

Uvarte niečo chutné!

Ak milujete varenie doma a ponúkate chutné jedlo, malí by si naň zvykli. Jednoducho si všimnete rozdiel oproti kupovanému jedlu a budete stále viac uprednostňovať domáce jedlo. Túto metódu môžete použiť iba na zaistenie toho, aby vaše deti v neskoršej fáze intuitívne rozoznali dobré jedlo!

Ukážte, že vás baví zdravé stravovanie

zdravé stravovanie deti matka pri rezaní ovocia

Nezabudnite na vlákninu!

Téma „zdravo sa stravujúcich detí“ je veľmi často spojená s dostatkom vitamínov a minerálov. V skutočnosti sú tieto nevyhnutné pre rast tých najmenších! Čo je niekedy prehliadané, ale rovnako dôležité, je vláknina. Sú nevyhnutné pre metabolizmus a musí sa vyvíjať najlepším možným spôsobom, najmä v tomto veku.

Môžete si zahrať zdravú výživu pre deti

zdravé jedlo deti matka a deti s kúskami zeleniny

Deti milujú farby! Radi jedia farebné výrobky.

zdravý stravovací detský stôl plný zeleniny

zdravé jedlo deti skvelá miska šalátu

zdravé jedlo deti umývajú zeleninu

Takto šťastná môže byť téma „Zdravá výživa – deti“

šťastná rodina, zdravo stravujúce deti

chlapec s mrkvou zdravé jedlo deti

dieťa s ovocím zdravé jedlo deti

Ak zelenina nie je atraktívna, buďte kreatívni, pokiaľ ide o zdravú detskú výživu!

dieťa nechce šalát zdravé jedlo deti

ovocná miska priateľská k deťom zdravé jedlo deti