Transplantácia vlasov už nie je luxusom, ale skutočnou možnosťou pre plešatých ľudí

Plešatosť je problémom veľkého percenta svetovej populácie, najmä mužov. Možno ho však vnímať ako chorobu alebo ako normálnu súčasť starnutia. Ak ste tiež jedným z miliónov ľudí na celom svete, ktorí trpia plešatosťou, potom sú tieto riadky pre vás.

Plešatosť je označovaná odborným názvom androgenetická alopécia. Môže to byť muž alebo žena. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o rozdieloch medzi týmito dvoma…

Plešatosť? Existuje riešenie!

Transplantácia vlasov ošetruje mužov s plešatosťou

Vypadávanie vlasov u mužov a žien

Existujú ekonomické dôkazy, že plešatosť mužov je skutočne dedičná. Tiež súvisí s mužskými pohlavnými hormónmi a nemá nič spoločné s vekom, pretože aj dospievajúci môžu trpieť vypadávaním vlasov.

Mužská plešatosť zvyčajne začína nad spánkami. Časom vypadávanie vlasov klesá a ten typický sa pomaly vyvíja "M."-Tvar. Vlasy sú redšie a redšie a to môže postupne viesť k čiastočnej až úplnej plešatosti. Podľa štatistík je viac ako 60% mužskej populácie na svete plešatých do 35 rokov. A vo veku 50 rokov sa toto percento ešte zvyšuje – približne 86%.

Príčiny ženskej plešatosti sú pre vedcov kontroverzné. Vypadávanie vlasov u žien sa najčastejšie pozoruje až po menopauze. Preto sa ženská plešatosť vysvetľuje znížením ženských hormónov. Na rozdiel od mužov ženy len zriedka trpia úplnou plešatosťou. Namiesto toho sa vlasy stanú rovnako tenkými po celej hlave.

Transplantácia vlasov zabraňuje plešatosti u mužov

Čo spôsobuje plešatosť?

Aký je dôvod plešatosti, ak nejde o chorobu? Vedci to vysvetľujú nasledovne: Ak sú vlasové folikuly príliš citlivé na hormón dihydrotestosterón (DHT), potom sa zmenšujú a sú stále menšie. V priebehu času sa vlasy stávajú tenšie. Korienky vlasov pomaly vädnú, takže v určitom okamihu už nie sú schopné vytvárať vlasy. Problémom nie je vysoká koncentrácia DHT, ale vysoká citlivosť folikulov na tento hormón.

Muži, plešatosť po transplantácii vlasov

Zvážte transplantáciu vlasov?

Transplantácia vlasov už nie je luxus a tejto lekárskej intervencii sa oddáva čoraz viac ľudí trpiacich genetickou stratou vlasov.

Stručne vysvetlené, vlasové folikuly, ktoré nie sú príliš citlivé na DHT, sa pri transplantácii vlasov odoberajú z vlastných vlasov, napríklad zo zadnej časti hlavy. A tie sa transplantujú na postihnutú plešinu pomocou rôznych techník. Výsledkom je rovnaké množstvo vlasov, ale teraz sú rovnomernejšie rozložené po pokožke hlavy.

Transplantácia vlasov je najúčinnejšou liečbou plešatosti, je to však chirurgický zákrok, ktorého výhody a nevýhody by sa mali podrobne zvážiť. Ak však uvažujete o transplantácii vlasov, je veľmi dôležité nájsť spoľahlivú kliniku so skúsenými odborníkmi. Capilclinic napríklad je jedným z najlepších centier transplantácie vlasov v Európe. Tiež ponúka pacientovi najlepšiu hodnotu za peniaze. Na transplantáciu vlasov teda nemusíte letieť do Indie. Len sa nechaj prebiť Transplantácia vlasov v Berlíne poraďte a splňte si svoj sen tu v Nemecku.

Klinika transplantácie vlasov zabraňuje plešatosti

V neposlednom rade

Nemôžete vždy zabrániť vypadávaniu vlasov s pribúdajúcim vekom, existujú však ošetrenia a prostriedky, ktoré môžu proces spomaliť. Skúste viac alebo menej zmeniť svoj spôsob života, aby ste žili bez stresu a zdravo. To tiež ovplyvní zdravie vašich vlasov. Teraz napríklad prestaňte fajčiť, pretože fajčenie môže stále spôsobovať vypadávanie vlasov. Pravidelne masírujte pokožku hlavy, aby ste stimulovali vlasové folikuly. Uistite sa, že jete zdravo. Jedzte čo najviac čerstvého ovocia a zeleniny a vyhnite sa nezdravým jedlám. Trávte viac času vonku a užívajte si život taký, aký je. A ešte niečo dôležité! Navštívte svojho rodinného lekára, pretože existuje niekoľko chorôb, ktoré môžu spôsobiť vypadávanie vlasov.

Nenechajte svoje sebavedomie trpieť kvôli vašej plešatosti. Zostaňte zdraví a užívajte si starnutie!

Transplantácia vlasov Berlínska plešatosť muži