Uľavte deťom so správnou školskou taškou

Nesprávne zaťaženie môže u detí viesť k vážnym problémom s chrbtom, niektoré sa prejavia až v dospelosti. Môžu sa pohybovať od nesúososti po chronickú bolesť. Jedným z dôvodov je školská taška, ktorá je príliš ťažká a priateľská k chrbtu, čo znamená, že študenti základných škôl musia na svojich chrbtoch niesť príliš veľkú váhu..

Kritériá pre brašnu vhodnú pre chrbát

  1. Školská taška by mala byť prispôsobená chrbtici a nemala by byť väčšia ako chrbát dieťaťa, aby rovnomerne zaťažovala chrbticu..
  2. Chrbát by mal byť vždy polstrovaný, a preto by mal byť príjemný na nosenie.
  3. Popruhy tašky na knihy by mali byť nastaviteľné a polstrované, aby sa taška dala prispôsobiť každému chrbtu.
  4. Bedrové a hrudné popruhy zaisťujú optimálne prispôsobenie, ktoré zabraňuje skĺznutiu tašky pri chôdzi.

školská aktovka školské tašky študentské batohy nesú zdravé

Správne zaťaženie je rozhodujúce

Stres priamo neznamená preťaženie, a to ani u detí. Bežná norma, že zabalená taška môže vážiť maximálne 10 až 15 percent, nie je úplne správna. Každé dieťa je individuálne a má inú silu. Dvaja ľudia rovnakého veku preto môžu nosiť knižné tašky rôznych hmotností v závislosti od ich postavy a stavu. Napriek tomu je výhodou, ak je brašna čo najľahšia, pretože je plná rôznych školských predmetov. Napríklad značkoví výrobcovia ako Scout, McNeill, DerDieDas a Ergobag tu vidieť – pri navrhovaní a výrobe svojich modelov dbajte na obzvlášť nízku hmotnosť.

brašna školské tašky Derdidas Flyweight Soccer

Tipy na odľahčenie chrbta dieťaťa v každodennom školskom živote

  • Vyhnite sa príliš ťažkej školskej taške tým, že zaistíte, aby si vaše dieťa zbalilo len to, čo do triedy skutočne potrebuje.
  • Knihy, ktoré sa v ten deň v škole nepoužívajú, môžu často nielenže zostať doma, ale môžu byť zaradené aj do určených predmetov v škole..
  • Nápojové fľaše zo skla alebo kovu sú zvyčajne veľmi ťažké. Preto je lepšie použiť plastové. Môžete tiež hovoriť s triednym učiteľom a zistiť, či je v danej triede k dispozícii nápojový servis.
  • Vaše dieťa by si malo zabaliť brašnu tak, aby boli ľahké predmety ďalej a ťažké predmety bližšie k telu. Vďaka tomu je ťažisko tašky blízko chrbta, takže je taška ľahšie a priateľskejšia k chrbtu.

školská aktovka školské tašky zdravé nosenie školáčka

školské tašky školské tašky zdravý chrbát ergobag

brašna školské tašky výrobca značiek ergobag