Udržateľné oblečenie od Helpsy a definícia organickej módy

Udržateľné oblečenie Helpsy a definícia etickej (udržateľnej) módy

Helpsy je jednou z najnovších ekologických a udržateľných značiek odevov a doplnkov. Helpsy je dnes známa po celom svete, a to nielen vďaka skvelému oblečeniu, ktoré vyrába. Spoločnosť sa naďalej zaväzuje k lepšiemu porozumeniu udržateľnej módy ako takej.

Zrozumiteľnú definíciu nájdete na webových stránkach spoločnosti. Radi vám ich predstavíme v nemčine.

V prvom rade je na webových stránkach uvedené, že etická móda nesmie byť definovaná príliš reštriktívne. Existuje o tom príliš veľa zastaraných myšlienok. Existuje 13 vlastností, ktoré by eticky módny kúsok v ideálnom prípade mal mať. Stačí však, ak ich značka vlastní aj štyri. Potom sa to môže nazývať etickým. Takže zakladatelia Helpsy. S tým celkom nesúhlasíme.

Myslíme si, že by mala byť definovaná trochu inak: Udržateľná móda by mala mať aspoň prvé štyri z uvedených vlastností, pretože sa týkajú ochrany životného prostredia a ochrany práv zvierat a ľudí. Okrem toho môže etická móda zahŕňať aj ďalšie z 13 charakteristík.

Po tejto námietke sa teda presuňme na konkrétny predmet.

Udržateľné oblečenie od Helpsy

Udržateľné oblečenie pomáha logu myshopify

Prečítajte si nižšie o povinných funkciách udržateľnej módy

Udržateľné oblečenie pomáha trendom ekologickej módy

Spravodlivé zaobchádzanie so zvieratami

Prvou podmienkou, ktorú by mala výroba odevov spĺňať, aby mohla byť považovaná za etickú, je férové ​​zaobchádzanie so zvieratami. Nesmú byť zabíjaní ani inak kruto zaobchádzaní.

Udržateľná móda je šetrná k životnému prostrediu

Udržateľné oblečenie, udržateľná móda, organické trendy

Materiály šetrné k životnému prostrediu

Druhá vlastnosť sa týka materiálov šetrných k životnému prostrediu. Mali by byť získané udržateľným spôsobom a mali by byť opakovane použiteľné po konzumácii.

Ekologický dizajn

Materiály by mali byť spracované spôsobom šetrným k životnému prostrediu. Pravdepodobne najlepšie porozumiete tomu, čo sa rozumie na príklade bavlny. Nesmie byť zafarbený chemikáliami, pretože tieto škodlivé pre zdravie zamestnancov a spotrebiteľov. Vážne tiež znečisťujú naše vody na celom svete.

Spolu môžeme zachrániť náš svet

Udržateľné oblečenie, ochrana životného prostredia, móda, zachráňte svet

Spravodlivý obchod

Spravodlivý obchod je tiež súčasťou udržateľnej módy. Ľudia musia byť za svoju prácu platení tak, aby mohli viesť vysokokvalitný a dôstojný život bez ohľadu na to, kde na svete sa nachádzate..

Toto sú povinné prvky udržateľnej módy. Existujú však aj ďalšie, ktoré sú žiaduce. Čím viac ho má produkcia, tým viac prispieva k pozitívnemu globálnemu vývoju.

Ručne vyrobené oblečenie

Ručný dizajn je súčasťou udržateľnej módy. Je to jednoducho opak masovej výroby, ktorá pre väčší zisk vykorisťuje ľudí a ich zamestnania a znečisťuje životné prostredie.

Opak hromadnej výroby

Udržateľné oblečenie vegánska obuv letná móda

Použitie regionálnych materiálov

Ďalším znakom udržateľnej módy je používanie miestnych materiálov. Tieto zvyšujú šance na výrobu šetrnú k životnému prostrediu a prispievajú k prosperite miestnych výrobcov na celom svete.

Regionálni výrobcovia

Trvalo udržateľné oblečenie módne trendy v oblasti ochrany životného prostredia

Miestna výroba

Produkcia by sa mala vyrábať na mieste a kupovať tam. To dáva spotrebiteľovi možnosť posúdiť, do akej miery je výroba udržateľná alebo nie. Znečistenie z dopravy sa zníži a bohatstvo je rovnomerne rozložené po celom svete. Regionálne tradície sú tiež lepšie zachované a pokračujú v tomto type výroby.

Výroba v malom množstve

Keď sa vyrábajú v malých množstvách, mnohé škodlivé procesy, ktoré sú typické pre sériovú výrobu, sú eliminované. Vezmite si bavlnu ako príklad. Toto je napadnuté mnohými škodcami, a preto je prirodzené, že je veľká časť zničená. Tomu sa dá vyhnúť iba použitím silných chemikálií. Z tohto dôvodu sa používajú v sériovej výrobe. Ekologická výroba bavlny sa, naopak, zaobíde bez chemikálií. Konečný produkt je v menších množstvách, ale má vyššiu, tj primeranú cenu. Udržateľná výroba funguje podľa podobného princípu aj pre ostatné tovary.

Vysoká kvalita výroby

Vysoká kvalita je tiež dôležitou vlastnosťou trvalo udržateľnej výroby. Zaručuje, že určitý výrobok sa bude používať dlhšie a že nebude potrebné tak rýchlo kupovať nový.

Organická bavlna a vysoko kvalitné výrobky

Udržateľné oblečenie, ochrana životného prostredia, organická bavlna, fair trade móda

Príspevok k filantropickým projektom

Udržateľná výroba by mala byť sociálne zodpovedná. Časť svojho zisku by mala alokovať na podporu sociálnych projektov.

Recyklované

Táto výroba, ktorá je vyrobená z recyklovaných materiálov, je udržateľná.

Opätovné použitie materiálov

Staré predmety alebo ich časti by mali byť znova použité v nových modeloch oblečenia a doplnkov, aby výroba zodpovedala týmto podmienkam.

Recyklovaná móda

Trvalo udržateľný odev recyklovaný módny veľtrh

Vintage a second hand

Z jedného alebo druhého dôvodu je skutočne udržateľný odev pre mnohých ľudí stále nedostupný. Sú pre nich príliš drahé alebo ich získanie v ich regióne nie je ľahké. Aká je vaša alternatíva? Pri nákupe použitého tovaru sa správate udržateľne a eticky. Aj keď tieto šaty neboli nevyhnutne vyrobené podľa požadovaných kritérií, môžete sa vyhnúť ďalšej výrobe rýchlej módy tým, že si kúpite oblečenie, ktoré už bolo vyrobené a nosené, ktoré by inak bolo vyhodené..