Účinok ružového oleja, história a ešte ďalšie skutočnosti, ktoré stojí za to vedieť

Každý vie o ružovom oleji, že sa získava z okvetných lístkov ruže a že za čistý esenciálny ružový olej musíte zaplatiť veľmi drahé sumy. Čo však presne určuje vysokú cenu ružového oleja a či môžete hodnotný olej extrahovať z každého ružového listu, to by sme chceli zistiť nižšie.

V prvom rade by sme chceli definovať význam ružového oleja. Každý pozná vôňu ružového kvetu. Táto vôňa by nebola možná bez éterického oleja obsiahnutého v okvetných lístkoch.

Na planéte existujú tisíce a tisíce druhov ruží, ktoré vždy lahodia oku, ale iba niekoľko z nich je vhodných na výrobu ružového oleja. Tri najznámejšie a najcennejšie druhy ruží, ktoré sú cenené v parfumérii a aromaterapii, sú Rosa Damascena a Rosa Sentifolia. Číslo tri, Rosa Alba, je jedinou bielou ružou, z kvetov ktorej sa extrahuje ušľachtilý vonný olej.

1 liter ružového oleja sa získa z približne 4 ton okvetných lístkov

ružový olej pokrýva prírodné esenciálne oleje

Druhy ruží, z ktorých sa získava vonný olej

 Rosu Damscena priniesol do Európy Damscus asi pred 300 rokmi a pestuje sa v mnohých špecializovaných oblastiach. Najúspešnejšími svetovými výrobcami, ktorých ružový olej sa vyznačuje vynikajúcou kvalitou, sú Francúzsko, Bulharsko, Turecko a India.

Rosa Damscena je najznámejšia odroda ruží, ktorá bola do Európy privezená z Damasku asi pred 300 rokmi

tradícia ružového oleja skoro ráno

Aplikácia a účinok

Ružový esenciálny olej sa používa na výrobu mnohých kozmetických výrobkov. Najlepšie a najdrahšie parfumy na svete vonia niekoľko dní po ich použití, práve kvôli ružovému oleju, ktorý robí z každého parfému majstrovské dielo aj v malom množstve.

Ozdobený ružovým olejom. Aj keď táto veta znie povrchne, dá sa s ňou len súhlasiť. Ušľachtilá vôňa ruže má antidepresívny a afrodiziakálny účinok zároveň. Jemná vôňa sa dotýka srdca a človek pociťuje čistú blaženosť.

Najkvalitnejšie výrobky v parfumérii a kozmetike obsahujú hodnotný ružový olej

tradícia ružového oleja malé množstvá vysoká cena

tradícia ružového oleja

Okrem psychologických účinkov je ružový olej považovaný za najlepší prírodný liek na všetky druhy podráždenia pokožky. Pri každodennej starostlivosti o pokožku by ste mali do každého krému a masti primiešať trochu ružového oleja. Efekt bude okamžite viditeľný.

Prírodný esenciálny olej z ruže má tiež vnútornú aplikáciu. V prípade silných záchvatov migrény a menštruačných kŕčov bleskovo pomôže kvapka ružového oleja rozpusteného vo vode. O ružovom oleji sa tiež hovorí, že má krv čistiace a laxatívne vlastnosti.

Destilačným procesom sa získava vonný olej z okvetných lístkov ruží

výroba parfumov 2

Ružový olej zatiaľ nemá dátum spotreby

pokles tradície ružového oleja

tradícia ružového oleja sentifolia

trvanlivosť

Čistý ružový olej je jedným z prvých prírodných produktov, ktoré nemajú dátum spotreby. Dá sa povedať, že ružový olej trvá večne a nestráca nič zo svojich vynikajúcich vlastností. Aj preto je konečná cena ružového oleja taká vysoká.

Svetoznáme názvy parfumov si už desaťročia obzvlášť vážia ružový olej

ružový olej tradícia výroba technologický kanál

Ružovému oleju sa pripisuje mnoho antidepresívnych a afrodiziakálnych vlastností

ružový olej

tradícia ružového oleja ruža damašská

Výroba

Výroba ružového oleja prebieha destiláciou. Stará tradícia výroby je stále zachovaná a aj keď sú technológie dnes veľmi pokročilé, neexistuje známy „moderný“ spôsob, ako rýchlejšie získať väčšie množstvo ružového oleja. Hovorí sa, že zo štyroch ton okvetných lístkov ruže sa získa asi jeden liter ružového oleja. Cena za liter ružového oleja je aktuálne 12 000 €. Ďalším dôvodom, ktorý odôvodňuje cenu, je skutočnosť, že lupene ruží je potrebné zbierať a triediť výlučne ručne. Existujú tiež určité časové obdobia, kedy je hladina éterického oleja v okvetnom lístku ruže vyššia. Zistilo sa, že zber 4:00 ráno je pre odvetvie ružového oleja najvhodnejším obdobím. Vzhľadom na vlhkosť a teplotu za úsvitu uvoľňuje ruža oveľa viac silice ako inokedy počas dňa.

Proces jeho výroby je únavný, ale extrahovaná ropa sa nakoniec rozhodne zaplatí.

Ruža sa cíti ako doma v oblastiach bohatých na prírodnú minerálnu vodu

tradícia a starostlivosť o ružový olej

tradícia výroby ružového oleja

Kvety sa zbierajú a triedia ručne

Tradícia ružového oleja sa vybrala

Tradícia ružového oleja sa vybrala

tradícia výroby ružového oleja

Tradícia ružového oleja čítala okvetné lístky

proces tradície ružového oleja

Výroba je namáhavá, presná a celkom tradičná

archív tradície ružového oleja

tradícia ružového oleja kúpiť výrobu ružového oleja

titulný obrázok ružového oleja