Uzemnenie – nový zdravotný trend a jeho mnohé výhody

Aktuálne sme zahltení novým zdravotným trendom Uzemnenie. Toto je vlastne o niečom úplne prirodzenom, možno najprirodzenejšom zo všetkých – o našom pôvodnom vzťahu s Matkou Zemou. V našom ľudskom vývoji sme na to paradoxne akosi pozabudli, dokonca aj vtedy, keď sme začali nosiť moderné topánky a žiť ďaleko nad zemou. Máme čoraz menší priamy kontakt so Zemou a jej liečivými silami. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete viac o uzemnení, to znamená o liečivej Zemi a jej zdravotných výhodách a tiež o tom, ako z nej môžete mať najväčší prospech..

Uzemnenie – späť do prírody a načerpanie nových síl

uzemňovací trend zdravá chôdza naboso

Čo robí uzemnenie?

Zjednodušene povedané, uzemnenie neznamená nič iné ako elektrické pripojenie k Zemi. Naše telo je takpovediac vybité z nahromadeného elektrického napätia. Ako sa to vôbec deje a prečo je to dobré pre naše zdravie? Veľmi ľahko.

Vďaka masívnemu e-smogu v každodennom živote a ďalším negatívnym javom je naše telo nabité predávkovaním pozitívnymi elektrónmi. Vytvorí sa obrovské voltové napätie, ktoré už nie je prirodzené a vyvádza nás z rovnováhy.

Výsledok: únava, bolesti hlavy, poruchy spánku, chronický stres, srdcovocievne choroby a dokonca aj depresie a úzkosti. Naša Zem má naopak silný negatívny elektrický náboj a nabíja nás priamym kontaktom. Takto prebieha dôležitá výmena elektrónov so zemským elektrickým poľom a naše voltové napätie sa zníži na nulu. Tento proces je pre náš organizmus taký uzdravujúci, pretože neutralizuje voľné radikály alebo inými slovami, pôsobí proti oxidačnému stresu.

Chôdza naboso dokáže zázraky

uzemnenie chôdze naboso zdravý efekt

Aby ste sa o tom presvedčili, môžete získať voltmetr v železiarstve a použiť ho na meranie vlastného elektrického napätia. Raz po dlhom dni v práci a raz potom, čo ste chodili naboso po lúke alebo po pláži najmenej 20-30 minút. Budete sa čudovať.

Stručný prehľad najdôležitejších výhod uzemnenia:

 • podporuje krvný obeh
 • stimuluje krvný obeh
 • dodáva telu novú energiu
 • zabraňuje zápalu
 • posilňuje imunitný systém
 • má na telo antioxidačný účinok
 • uvoľnený a posilnený
 • je zábavná a navodí vám dobrú náladu

Dlhé prechádzky po mokrom piesku sú skutočným balzamom na telo i dušu

uzemnenie zdravá chôdza naboso

Nacvičujte si denne ušnú chôdzu naboso

Ako už bolo spomenuté, jedným z najprirodzenejších a najľahších spôsobov praktizovania uší je chôdza naboso. V parku alebo v záhrade, na kameňoch, na piesku alebo dokonca na tvrdej zemi – beh bez topánok má v zlate cenu. Okrem cennej výmeny elektrónov so Zemou nášmu telu prospieva aj mechanicky a hmatovo. Necvičené svaly chodidla sa stimulujú a zároveň získate bezplatnú reflexnú masáž chodidiel. Zvlášť mierne mäkšie prírodné povrchy veľmi pozitívne pôsobia na chodidlá a zároveň chránia naše kĺby a chrupavky.

Pokiaľ je to možné, integrujte chôdzu naboso do svojho každodenného režimu tak, ako vám to najlepšie vyhovuje. Možno počas prestávky na obed alebo zajtra ráno cestou do práce. Cez víkend alebo na dovolenke si môžete dopriať dlhší čas bez obuvi a užívať si túto prirodzenú slobodu.

Chôdza naboso cez kaluže v daždi je tiež veľmi prospešná pre náš imunitný systém

uzemnenie liečivý účinok zeme

Dôležitá poznámka: Ľudia, ktorí trpia artritídou alebo cukrovkou, by nemali prechádzať naboso a mali by sa vopred poradiť so svojim lekárom.

Extra tip: Napriek tomu, že uzemnenie z chôdze naboso je zdravé pre chodidlá a mozoly, o svoje chodidlá by ste sa mali pravidelne starať. Doprajte si mierne kúpele na nohy a chodidlá si častejšie masírujte kvalitným krémom na nohy.

Vaše nohy sa vám za to poďakujú

chôdza naboso zdravý uzemňovací trend zdravia

Profitujte z inovatívnych uzemňovacích produktov

Okrem povzbudzujúceho a zdravého behu naboso existujú aj ďalšie alternatívne spôsoby, ako si denne uzemniť. Vďaka množstvu uzemňovacích výrobkov na trhu môžete využívať výhody magnetického uzemňovacieho poľa aj bez priameho kontaktu a dobíjať batérie. Stále sa tomu hovorí technické uzemnenie karosérie. Výrobky sú vyrobené z materiálov, ktoré majú vysokú elektrickú vodivosť, napríklad zo striebra a medi. Potom budú napojení na domácu zem. To znamená, že je pripojený k elektrickej zásuvke. Týmto spôsobom, keď prídete do kontaktu s pokožkou, presne to isté sa stane, keď vonku beháte naboso – jesť. Telo a celý vegetatívny nervový systém sú elektricky odľahčené.

Najbežnejšie uzemňovacie produkty, ktoré odporúčame, sú:

 • Uzemňovacia podložka pre váš počítač
 • Uzemňovací plech a vankúš so striebornými časticami
 • Uzemňovacia obuv s medenými nitmi

Využite výhody tohto jedinečného bioelektrického procesu – uzemnenia a zabezpečte si potrebnú a prospešnú úľavu pre telo i dušu každý deň.

Bavte sa a zostaňte zdraví!

uzemnenie zdravé na dovolenke