Vďaka tomu japonská vodná kúra opäť naštartuje vaše telo

Väčšina z vás pravdepodobne pozná nejakú formu toho, čo sa nazýva japonská vodná kúra. Stručne povedané, ide o to, piť ráno teplú vodu na prázdny žalúdok. Hovorí sa, že tento druh vodného detoxu má mnoho zdravotných výhod a posilňuje telo i dušu. Dnes sa dozviete viac o účinkoch japonskej vodnej kúry a o tom, ako ju správne vykonávať. Prečítajte si všetko svojim vlastným tempom a vyskúšajte si to sami, ak chcete.

Japonská pitná kúra údajne zvyšuje pohodu a životnú energiu  

japonská úprava vody, vypite ráno pohár teplej vody

Mnoho výhod japonskej úpravy vody

Táto pitná kúra nielenže dodá nášmu telu viac tekutín. Načasovanie je tu mimoriadne dôležité, pretože skoro ráno, nalačno, teplá alebo vlažná voda robí zázraky. Po nočnom detoxikačnom procese, ktorý sa deje počas spánku, voda pomáha telu oveľa jednoduchšie vylučovať toxíny a odpadové látky.

Stimuluje sa trávenie a reguluje sa pohyb čriev. Tekutina, ktorá sa stratila potením počas noci, sa nahradí. Môžete cítiť svieži výbuch energie. Nepriamo z toho ťaží aj koža a vlasy. Tvár žiari oveľa viac a pokožka hlavy nevysušuje. Po chvíli sa stimuluje aj metabolizmus a nedostanete žiadnu chuť do jedla. Zníži sa tým počet kalórií za deň a zároveň môžete aj schudnúť. Pitná kúra však nie je zázračný liek. Vyvážená strava a pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu sú tiež mimoriadne dôležité pre zdravé chudnutie.

Udržateľné chudnutie je komplexná záležitosť 

japonská vodná kúra na chudnutie

Táto pitná kúra sa odporúča najmä pri nasledujúcich ochoreniach a ochoreniach: 

  • cukrovka
  • vysoký krvný tlak
  • zápal žalúdka
  • zápcha
  • únava
  • Obezita

Japonská úprava vody ide ruka v ruke s krajšou pleťou 

japonská úprava vody krásna pokožka

Takto funguje kúra zdravého pitia

Japonci udržiavali túto rannú rutinu tisíce rokov. Okrem mnohých zdravotných výhod to môže byť spôsobené aj tým, že je veľmi ľahké to dosiahnuť. V skutočnosti vypite približne 600 ml (ekvivalent štyroch malých pohárov) teplej alebo vlažnej vody každé ráno bezprostredne po vstaní. Výhodne vodovodná alebo minerálna voda. Perlivá voda na to nie je vhodná. Až potom by ste si mali umyť zuby a vykonávať všetky ostatné úkony, ktoré musíte ráno vykonávať, napríklad rannú sprchu. Takto 45-minútové čakanie, kým sa raňajky bez problémov podaria. Krátke cvičenie jogy alebo jogging sú tiež perfektnými riešeniami, ako začať deň dobre.

Extra tip: Pokiaľ je to možné, vyhnite sa pitiu tekutín aspoň dve hodiny po jedle, aby vaše trávenie fungovalo optimálne.

Cvičenie krátko po pití vody má ešte lepší účinok 

japonský vodoliečebný beh

Pre koho by mohla mať japonská vodná kúra vedľajšie účinky??

Tento prírodný pitný režim v skutočnosti nemá žiadne vedľajšie účinky ako väčšina chemických látok alebo niektoré bylinky a koreniny. V určitých prípadoch by ste však mali byť opatrní a vopred sa poradiť so svojím lekárom. To platí napríklad pre zlyhanie obličiek a srdca, ako aj pre ďalšie klinické obrázky a sťažnosti, v ktorých je dovolené piť iba malé množstvo tekutín..

Začnite s menším množstvom vody a potom množstvo pomaly zvyšujte 

japonská vodná terapia ráno pite teplú vodu

Záver:

Japonská vodná kúra je starodávna metóda na prečistenie tela a dodanie čerstvej energie. Má mnoho pozitívnych účinkov a môže byť úspešne použitý na niektoré z najčastejších chorôb našej doby. Urobte si z toho svoju rannú rutinu a začnite deň svieži a zdravý. Spojte úpravu vody so zdravou stravou, dobrou náladou, množstvom smiechu a pravidelným cvičením na čerstvom vzduchu a zostaňte zdraví!

Japonská vodná kúra rozhodne stojí za to 

zdravé chudnutie japonská úprava vody

Potom môžete vykonávať svoje obľúbené ranné cvičenia

japonská vodná terapia cvičenia s teplou vodou doma

… a dajte si zdravé raňajky o niečo neskôr

japonská vodoliečba dobrá výživa

… alebo si užite krátku meditáciu 

ranná jóga japonskej vodnej terapie

Čas od času môžete vodu rafinovať medom, citrónom alebo škoricou 

japonská úprava vody teplá voda s citrónom a medom

Hlavná vec je, že voda sa nepije studená

japonská vodná terapia ráno pite teplú vodu

japonské tipy na úpravu vody japonská úprava vody teplá voda znižuje vysoký krvný tlak japonská úprava vody čaj z teplej vody ráno ráno japonská vodoliečebná voda s citrónomefekt teplej vody japonská úprava vody