Vdovský hrb alebo diagnóza kyfózy: Ako sa môžete vyhnúť zhrbenému chrbtu alebo ho zmierniť?

Vdovský hrb sa môže vyvinúť u mužov aj u žien, ale prezývku dostal podľa mierne zaobleného zárezu, ktorý je vidieť na spodnej časti krku staršej ženy..

Čo vlastne znamená vdovský hrb?

Vdova hrb kyfóza bolesť chrbta zhrbená

Tento stav, ktorý lekári nazývajú kyfóza, vyplýva z chronického predklonu. V dnešnej dobe sa to často stáva, pretože strávite relatívne dlho pred obrazovkou počítača a inými elektronickými zariadeniami. Zlé držanie tela môže časom viesť k vývoju abnormálneho zakrivenia horných stavcov a k hromadeniu tkaniva v dolnej časti krku..

Tento stav je stále známy ako hrbáč

Vdovský hrb precvičuje chrbát kyfózy chrbát

Dnešný príspevok je o tom, ako sa vyhnúť alebo zmierniť diagnózu kyfózy. Pokračujte v čítaní a získajte dostatočné informácie o dôvodoch vdovského hrbu. Toto je jediný spôsob, ako zabrániť symptómom alebo ich zmierniť.

Kyfózou môžu trpieť ženy aj muži

Vdovský hrb cvičí zhrbené symptómy kyfózy

Obrázok prostredníctvom Mapa úrazu

Čo spôsobuje vdovský hrb?

Odborníci na chrbticu vysvetľujú vdovský hrb takto: „Zlé držanie tela je najčastejšou príčinou vdovského hrboľa. Máte zvýšené zakrivenie v hornej časti krku, takže musíte zdvihnúť hlavu tak, aby vyčnievala dopredu. “

Zlé držanie tela je primárnou príčinou vývoja hrboľa vdovy

Vdov hrb bolesť chrbta kyfóza chrbtica zhrbená

Ďalšími možnými príčinami sú

Okrem zlého držania tela existuje ešte niekoľko ďalších dôvodov, ktoré môžu spôsobiť vdovský hrb:

 1. Osteoporóza – kompresná zlomenina spôsobuje zvýšenú krivku dopredu. To spôsobí, že vaša hlava klesne dopredu viac ako obvykle a potom ju potiahnete dozadu a hore, aby ste sa pozerali dopredu. To je dôvod, prečo sa objaví náraz v hornej časti chrbta.
 2. Vrodený problém – chrbtica sa pred pôrodom netvorí správne.
 3. Scheuermannova kyfóza – porucha rastu adolescentnej chrbtice

Ak máte bolesti chrbta, nechajte sa vyšetriť lekárom

Cvičenia vdovského hrbu diagnostikujú kyfózu chorôb chrbtice

Ako sa vyhnúť vdovskému hrbu?

Ak ste vždy ohnutí dopredu, je to záťaž navyše, ktorá zaťažuje váš chrbát. Tento predklon je zlý pre kotúče a zvyšuje riziko problémov s kotúčmi a únavy krku.

Dobré držanie tela je najlepší spôsob, ako tomuto problému zabrániť. Skúste tiež predchádzať osteoporóze. To v skutočnosti bráni chrbtici vyvinúť kompresné zlomeniny, ktoré môžu zvýšiť zakrivenie hornej časti chrbta dopredu.

Keď chrbtica bolí …

Vdovský hrb, kyfóza, chrbtica, bolesti chrbta, zhrbený chrbát

Podporte chrbát!

Vdovský hrb precvičuje kyfózu chrbtovej vzpery

Dá sa vdovský hrb zvrátiť alebo vyliečiť??

V skutočnosti sa vdovské hrby alebo hrbáče dajú často vylepšiť alebo obrátiť v závislosti od veku alebo závažnosti. To sa dá dosiahnuť posilnením svalov hornej časti chrbta. To vám pomôže ľahšie vytiahnuť ramená a hlavu hore.

Cvičenie na chrbte posilňuje svaly 

Cvičenia vdovského hrbu zmierňujú príznaky kyfózyVdovský hrb cvičí kyfózu chrbtica cviky

Niektoré možné možnosti liečby sú nasledujúce:

 • Správne držanie tela – Ľudia s hrbami kvôli zlému držaniu tela by mali dávať pozor na svoje držanie tela. Vzpriamený sed vám napríklad môže pomôcť napraviť zakrivenie chrbtice. Dôležitú úlohu v tom zohráva ergonómia.
 • Pohyb – Pravidelné cvičenie môže pomôcť posilniť vaše chrbtové svaly.
 • jóga – Joga je dobrá pre flexibilitu a tiež posilňuje svaly.
 • Úľava od bolesti – Úľavy od bolesti môžu pomôcť zmierniť bolesť chrbta spojenú s kyfózou.
 • Liečba základných chorôb – Ak máte základné ochorenie, ako je osteoporóza, váš lekár sa zameria na liečbu, aby sa vaša kyfóza nezhoršovala..
 • Podpora chrbta – Použitie opierky chrbta môže pomôcť zabrániť zhoršeniu zakrivenia chrbtice, najmä u mladších ľudí, ktorí stále rastú.
 • Fyzická terapia – Váš lekár vám môže odporučiť, aby ste spolupracovali s telesným terapeutom pri cvičeniach a úsekoch, ktoré môžu zlepšiť váš stav.
 • Chirurgia – Ľudia s ťažkou kyfózou alebo komplikáciami spôsobenými kyfózou môžu potrebovať operáciu na zníženie zakrivenia chrbtice.

Je veľmi dôležité, aby ste správne sedeli pri počítači

Vdovský hrb cvičí správne sediaci hrb chrbta kyfózy

zhrnutie

Kyfóza je stav, pri ktorom sa chrbtica kriví vo zväčšenom uhle, pričom vytvára krivku alebo hrbolček okolo hornej časti chrbta alebo ramien. Existuje mnoho možných príčin kyfózy, vrátane starnutia, zlého držania tela a porúch chrbtice.

V minulosti sa kyfóze hovorilo „vdovský hrb“. Nejde však o lekársky termín a už by sa nemal používať. Aj keď je kyfóza bežná u starších ľudí, môže sa vyskytnúť u ľudí všetkých vekových skupín.

Ak sa kyfóza zistí včas, dá sa často zvládnuť bez chirurgického zákroku. Ak spozorujete akékoľvek neobvyklé zakrivenie v hornej časti chrbta alebo ramien, ktoré sa postupom času zvýšilo, mali by ste navštíviť lekára.

Šport a cvičenie sú pre zdravý chrbát veľmi dôležité

Vdova hrbová kyfóza chrbtica posilňuje hrbové svaly