Vitamínové tablety ako doplnky stravy: stojí za to vedieť a užitočné tipy

vitamínové tablety tipy na zdravú výživu multivitamíny

Prečítajte si tieto informácie skôr, ako si nabudúce kúpite vitamínové tablety

Je dobre známe, že vírusy sú najaktívnejšie v prechodných obdobiach. Je teda jar a jeseň. Vitamínové tablety sú vhodným prostriedkom na ochranu pred nachladnutím a chrípkou.

Ak jednoducho budete užívať vitamíny, nebude to stačiť. Je veľmi dôležité, aby ste ich dostali v správnej dávke.

Príliš málo, ako príliš veľa, môže viesť k škode.

Vitamínové tablety ako doplnok stravy 

vitamínové tablety zdravá výživa multivitamíny

Zvýšená potreba vitamínov má veľmi často do činenia so životným štýlom, ktorý vedieme. Prvá vec, ktorú by sme mali urobiť pred užitím vitamínových tabliet, je dosiahnuť tu lepšiu rovnováhu. Musíte urobiť všetko pre to, aby ste žili s menším stresom a napätím. Mali by sme tiež oveľa viac cvičiť a zdravo sa stravovať. Už len to by nám dalo dostatok vitamínov.

Prečo je náš organizmus slabší??

vitamínové tablety zdravé jedlo alebo tablety multivitamíny

Čo znamenajú tieto dva výrazy? Pochopenie toho je pre zdravú výživu veľmi dôležité. Prírodné vitamíny pochádzajú z produktov zdravého života. Umelé, na druhej strane, ako naznačuje názov, boli získané chemicky. Áno, niekedy môžu byť riešením. V žiadnom prípade by však nemali byť chápané ako náhrada prirodzenej výživy.

Umelé a prírodné vitamíny

vitamínové tablety nápady na zdravé jedlo

Zvyk konzumovať umelé vitamíny predstavuje aj ďalšie nebezpečenstvo. Máme na mysli predávkovanie.

Myslíme si, že je dôležité, aby ste pochopili dôsledky predávkovania. Ďalej uvádzame obvyklé dôsledky tejto skutočnosti. Bolo by vhodné ich poznať pred kúpou vitamínových tabliet.

Predávkovanie vitamínom A.

vitamínové tablety zdravé jedlo alebo vitamínové tablety

Ak máte v tele príliš veľa vitamínu A, môže to viesť k problémom s pečeňou. Hustota kostí nebude taká dobrá a v najhoršom prípade by ste mohli dokonca vyvinúť osteoporózu.

Tomuto predávkovaniu sa môžete vyhnúť užívaním vitamínových tabliet.

Príznaky, ktoré sú znakom osteoporózy, sú: závrat, zhoršené videnie, nevoľnosť, šupinatá koža.

Obzvlášť opatrné by mali byť tehotné ženy, pretože príliš veľa vitamínu A by mohlo poškodiť ovocie.

vitamín B.

vitamínové tablety zdravá výživa vitamín b

Príznaky predávkovania vitamínom B sú jasné alergické reakcie. S tým môže byť spojená aj nervozita, depresia. Podpisovať sa na tom môže aj citlivosť rúk a nôh.

Ak máte takéto príznaky, potom je lepšie sa takýmto vitamínovým tabletám vyhnúť.

Niektorí ľudia sa dostanú do bodu, kedy stratia vedomie, majú epileptické záchvaty. Mohlo by dôjsť aj k poškodeniu srdca.

Vitamín B12

Vitamínové tablety vitamín c vitamín b12

Áno, ani tablety s vitamínom C nie je ľahké užívať bez akýchkoľvek obmedzení. Mnoho ľudí to robí, najmä v zimných mesiacoch. Hoci sa vitamín C rýchlo rozpúšťa, v organizme sa môže rýchlo akumulovať v príliš veľkých množstvách. To môže byť skutočne škodlivé.

Príliš veľa vitamínu C môže spôsobiť problémy s kostným systémom. Metabolizmus už tiež nemôže fungovať. Niektorí ľudia majú tiež anémiu z predávkovania.

vitamín C

Vitamínové tablety vitamín c pomaranče a pomarančový džús

Získame ho predovšetkým vystavením slnku. Pri príjme vitamínových tabliet však existuje riziko, že vápnik v krvi bude príliš vysoký. Mohlo by to poškodiť vaše obličky a kosti. Cítite sa príliš slabí, môžete častejšie vracať a mať zápchu.

Jedzte viac rýb a ďalších produktov, ktoré obsahujú vitamín D..

Vitamín D.

vitamínové tablety zdravá výživa multivitamínové tablety

Vitamínové tablety tohto druhu najrýchlejšie spôsobujú problémy. V dôsledku toho sa môže zvýšiť najmä krvný tlak. Preto je lepšie jesť viac rastlinných olejov, morských plodov, semien, orechov, brokolice, masla a vajec.

Vitamín E.

Vitamínové tablety alebo viac ovocia a zeleniny jedia zdravé jedlo

Hlavnou funkciou tohto vitamínu je podporovať zahusťovanie krvi. V prírode má tento vitamín dve formy – K1 a K2. Rastliny produkujú prvé, veľa baktérií – druhé. Potrebujeme veľmi málo a je viac ako pravdepodobné, že sa ho dokážete dostatočne nasýtiť diétou. Z tohto dôvodu by sa vitamínové tablety skupiny K mali užívať iba ako výsledok lekárskej prehliadky.

Vitamín K.

Vitamínové tablety vitamíny zdravé jedlo čerstvé ovocie a zelenina