Výhody a nevýhody diéty pre ryby

Výhody a nevýhody diéty pre ryby

Máte radi ryby? Pravdepodobne viete, že táto preferencia môže byť základom zdravého chudnutia. Ryby vám umožňujú vychutnať si najrozmanitejšie jedlá, zjesť málo kalórií a užiť si žiadnu chuť alebo nedostatok dôležitých látok..

Schudnite zdravo s rybími pokrmmi

rybacia diéta zeleninový šalát zdravá výživa

Je už veľmi zdravé, ak ním na chvíľu nahradíte červené mäso. Vo svojom jedálničku teda výrazne obmedzíte kalórie a budete jesť namiesto nasýtených nenasýtených kyselín. Túto zmenu stravy je možné už označiť za druh diéty pre ryby a určite vedie k chudnutiu.

Rôzne druhy rýb a zdravé kombinácie s nimi

rybacia diéta zdravé chudnutie zdravé jedlo

Hlavnou výhodou diéty pre ryby je, že vám poskytne priestor pre veľmi pestré menu. Je to spôsobené rôznymi druhmi rýb a tiež mnohými receptami.

Mastné a chudé druhy rýb pre vašu diétu

diéta pre ryby rôzne odrody zdravé jedlo

V súvislosti s rybou diétou by sme chceli spomenúť tri typické druhy rýb. Jedná sa o makrely, lososy a tuniaky. Spolu majú prakticky všetky zdravé ingrediencie, ktoré potrebujete.

Ryby a mliečne výrobky

rybacia diéta mliečne výrobky zdravé jedlo

makrela

Makrela predstavuje druh ryby, ktorá vám dodáva veľké množstvo esenciálnych mastných kyselín. Má vysoké percento bielkovín, dodá vám veľa energie a budete sa cítiť plní. Je ľahké sa pripraviť, pretože makrela obsahuje veľa tuku, ale takmer nepotrebuje žiadne korenie. Vhodné sú recepty na grile alebo v rúre. Pridajte citrón pre väčšiu chuť.

losos

Losos je typická nízkotučná ryba, ktorá je zdravá kvôli množstvu vitamínov, ktoré obsahuje. Temnejšou stránkou je vysoká cena, ale táto ryba má intenzívnu chuť, takže nepotrebujete veľké množstvo. Tieto a ďalšie podobné nízkotučné a jemné ryby sa hodia do polievok.

Losos – typický nízkotučný a veľmi zdravý druh rýb

ryba diéta losos avokádo zdravé jedlo

tuniak

Tuniak je typickým druhom rýb do šalátov. Má vysoký obsah bielkovín a nízky obsah tuku, takže ho môžete jesť vo veľkom množstve.

Tip: Vytvorte tri zoznamy

Vytvorte tri zoznamy, z ktorých každý má výrobky podobnej kvality ako makrela, losos a tuniak. Zahrňte aj morské plody. Nájdite dostatok receptov na trvanie diétneho plánu.

Trvanie diéty pre ryby

Rybia diéta nesmie trvať kratšie ako tri a nie viac ako týždeň. Čím dlhšie, tým viac sa treba zamerať na mastné druhy rýb.

Rybie pokrmy sú veľmi zdravé aj pre tehotné ženy

rybacia diéta tehotenský šalát zdravé jedlo

V prípade diéty z rýb musíte samozrejme dbať na počet porcií a možné kombinácie rýb s inými potravinami. V ideálnom prípade by mali byť vaše porcie rozdelené na štyri až šesť jedál počas celého dňa. Kombinujte so zeleninou a množstvom bielkovín. Denne nemôžete jesť viac ako 600 gramov nízkotučných a 400 tučných rýb.

Asi štvrtinu jedál môžete skombinovať so zemiakmi alebo celozrnnou ryžou. Vyhnite sa chlebu a cestovinám, ako aj ovociu s vysokým obsahom cukru. Občerstvenie medzi jedlami by malo opäť pozostávať zo zeleniny a bielkovín.

Vo všeobecnosti by ste mali znížiť svoj obvyklý počet kalórií o približne 40%.

Porcie a kombinácie v diéte pre ryby

Rybie diéty rybie pokrmy pripravujú zdravé jedlo

Ryby sa pripravujú v mnohých kultúrach a väčšina receptov je zdravých, iba ak sú vyprážané. Zamerajte sa na zmenu a varte aj exotickejšie, aby ste použili viac korenín. Rybie pokrmy majú tiež mnoho pozitívnych vlastností a to je dobrý dôvod vyskúšať ich v praxi viac.

Ak však máte citlivý žalúdok, dbajte na to, aby ste ho zbytočne nedráždili pikantnými pokrmami z rýb. Ak máte tieto príznaky, potom používate prísady, ktoré už poznáte.

Voda: Pite vodu, pretože všetky jedlá z rýb prirodzene obsahujú veľa soli. Tiež zlepšuje účinok.

Experimentujte s výrobou, ale nikdy nesmažte!

rybacia diéta lososové filé zdravé jedlo

Ryby sú skutočne zdravým výrobkom, ale intenzívne účinky ich zložiek môžu u niektorých ľudí viesť k nezdravým vedľajším účinkom. Preto ponúkame prehľad výhod a nevýhod intenzívnej diéty s rybami.

Výhody rybej diéty

Rybou diétou jednoznačne zvyšujete svoje šance na chudnutie. V ponuke rýb je málo kalórií a zároveň veľa zdravých minerálov, esenciálnych mastných kyselín a ďalších mikroelementov, ktoré podporujú vaše zdravie a vitalitu.

Pravidelná konzumácia rýb čistí vaše telo od toxínov a robí vašu pokožku a vlasy krajšími.

Ryba sa plní, takže by ste necítili hlad.

Pre milovníkov rýb znie všetko určite bezproblémovo!

rybacia diéta lososový šalát zdravé jedlo

Morské plody sú tiež súčasťou stravy

rybacia diéta morský šalát zdravé jedlo

Nevýhody diéty pre ryby:

Ak nemáte radi ryby, potom sa takáto strava stane čistým mučením. Takéto menu je dosť drahé. Problémy s obličkami sa môžu zhoršovať pri zvýšenej konzumácii rýb a mali by ste otestovať, či nemusíte mať alergiu na morské plody. U niektorých ľudí sa to môže prejaviť až vtedy, keď konzumujú ťažšie.

Vyhnite sa rybím pokrmom, ak máte problémy s obličkami

ryba diéta stredomorská kuchyňa zdravé jedlo

Kontrolný zoznam najdôležitejších tipov:

Pri diéte pre ryby by ste mali úplne dodržiavať nasledujúce pravidlá:

  • Jedzte iba ryby s nízkym obsahom tuku.
  • Sú možné iba tieto druhy prípravy: varenie, pečenie a varenie v pare;
  • Používajte čo najmenej soli.
  • Namiesto toho použite viac citrónu: Rozvinie to lahodnú chuť a prirodzenú chuť morských plodov.
  • Skombinujte vo svojom jedálnom lístku rôzne druhy rýb.
  • Spárujte väčšinou so zeleninou a vaječnými bielkami (ale bez mäsa!),
  • Znížte kalórie o 40%;
  • Až štvrtinu jedál môže sprevádzať ryža alebo zelenina.
  • Diéta by sa nemala opakovať viac ako raz za mesiac.

Práve na to by ste si pri rybej diéte mali dať pozor 

rybacia diéta zdravé jedlo rybie pokrmy

Výsledky

Ak pri zostavovaní diétneho plánu dodržíte všetky tieto pravidlá, dosiahnete mnoho zdravotných výhod. V prvých dňoch môžete schudnúť iba 2 až 3 kilá. Zároveň sa zbavíte mnohých toxínov. Navyše máte dostatok energie na šport a cvičenie. Tým, že sa vyhnete cukru a chlebu, budete po týchto výrobkoch potom menej hladní.

Nakoniec teda uvediete svoje telo na zdravší diétny plán a to môže byť začiatok trvalého chudnutia. Rybie diéty môžete opakovať každých päť alebo šesť týždňov, podľa toho, či ide o kratší alebo dlhší variant.

Prajeme vám dobrú chuť a dobré dosiahnutie vysnívanej postavy!

Rybia diéta brokolica zdobí zdravé jedloRyby diétne ryby so špenátom zdravé jedlo