Vykonajte test vody, aby ste sa dozvedeli o kvalite vody vo vašom dome

Čistá voda je dnes cenená viac ako kedykoľvek predtým. Všetci vieme, že nie každý má dnes prístup k čistej vode … bohužiaľ! V tejto súvislosti by sme chceli zaradiť kvalitu pitnej vody do centra dnešného článku. Kvalita vody je obzvlášť dôležitá pre verejné aj súkromné ​​systémy pitnej vody. Sú predpísané maximálne hodnoty, ktoré slúžia ako vodítko pre povinnosť vodární kontrolovať. Prenajímatelia a vlastníci sú povinní zabezpečiť, aby bola voda čistá sama. Musia sa však určiť možné zaťaženia! Preto je dnes každý test pitnej vody stále obľúbenejší. Ak si chcete urobiť aj test na vodu, mali by ste o ňom vedieť niekoľko vecí!

Test vody vám poskytne dôležité informácie o kvalite pitnej vody doma!

test vody piť vodu zdravý test pitná voda

Autotest alebo profesionálny test na vode?

Našťastie dodávatelia vody v Nemecku distribuujú iba vodu najvyššej kvality! Ďalšou otázkou je, ako voda pochádza z vodovodu doma. Z tohto dôvodu je vhodné, aby si každá domácnosť urobila test vody na analýzu kvality pitnej vody. Voda by sa nemala skúmať len chemicky a fyzikálne, ale aj na mikrobiologickej úrovni. To znamená, že musíte venovať pozornosť nielen znečisteniu ťažkými kovmi, ale aj tvorbe zárodkov.

Ak máte batoľatá, dajte vysokú hodnotu testu na vode!

test vody kontrola kvality vody piť zdravú vodu

K dispozícii máte rôzne možnosti kontroly kvality vody doma. Takže môžeš Test vody urobte to aj sami doma, namiesto kontaktovania laboratória alebo podania žiadosti na ministerstvo zdravotníctva. Ak však chcete byť v bezpečí, uprednostnite hodnotenie odborným laboratóriom pred nezávislým vyšetrením kvality vody.!

Môžete si tiež objednať rôzne vodné testy online. V dnešnej dobe je veľmi jednoduché preskúmať kvalitu pitnej vody! Odberová sada umožňuje rýchlu a spoľahlivú analýzu pitnej vody. Sterilné nádoby, ktoré dostanete, a pokyny, ako odobrať vzorku, robia veci hračkou. Výsledky vám potom budú zaslané.

Pite čistú vodu a zostaňte zdraví!

vykonať test vody a skontrolovať pitnú vodu

Na čo si dať pozor pri testovaní kvality vody??

Pitná voda v Nemecku má spravidla vysokú kvalitu. Nedá sa však vylúčiť, že sa kontaminovaná voda dostane do domácností alebo je znečistená v samotnom vnútornom potrubí pitnej vody. Nielen zastarané, ale aj zle naplánované alebo zriedka používané potrubné systémy môžu byť faktormi, ktoré spôsobujú obavy o kvalitu vody. Tak vzniká biofilm alebo zárodky, ktoré pitnú vodu zhoršujú a sú tiež zdraviu škodlivé.

A voda znečistená nečistotami samozrejme nie je zdravá! Zvlášť deti a batoľatá to ťažko znášajú, rovnako ako deti so slabou imunitou alebo starší ľudia. Nezabudnite preto otestovať vodu na ťažké kovy, ktoré sa dostávajú cez staré olovené rúrky alebo nové medené rúrky, a na prítomnosť baktérií, ktoré sa vo vodovodnom potrubí často usadzujú. Osobitnú pozornosť potom treba venovať legionelám!

Zlý zápach pitnej vody nie je dobrým znamením!

test vody test nepríjemného zápachu kvalita vody

Kto by mal nechať otestovať svoju vodu??

Vlastne každý, kto vyznáva zdravý životný štýl! Existujú však určité prípady, v ktorých by testy na vode nemali byť zanedbávané.

Je teda jedno, či bývate v novej alebo starej budove. V oboch prípadoch môžete použiť test na vodu. Kvalita vody by mala byť pre vás tiež dôležitá, ak ste tehotná alebo máte dieťa alebo batoľa. Ak spozorujete zmeny farby, zákalu, vône alebo chuti vody, je to samo osebe dostatočným dôvodom na zváženie testu na vode. Mali by ste tiež skontrolovať kvalitu vody v domácnosti, kde sa používajú vodné filtre, pretože to môže byť bakteriálne napadnutie! Tiež je vhodné urobiť si test na vodu, ak vlastníte studňu!

Udržujte čistú pitnú vodu!

vodný test doma, urob si nápady sám

V potrubnom systéme je vo vode vždy organické usadeniny látok vo vode. Keď sa však biofilm umyje, vedie to k tvorbe zárodkov, čo je zlé pre vaše zdravie. Znečistenie vody môže mať v skutočnosti nebezpečné zdravotné dôsledky, ktoré je ťažké identifikovať alebo správne liečiť, preto neváhajte a urobte test vody. Uvedomte si kvalitu svojho pitnej a studničnej vody doma.

Ak vás zaujíma, koľko vody vypiť, pozrite si aj nižšie uvedené video!