Vykúzlite skutočné majstrovské diela z jednoduchej kávy

Určite si každý myslí, že káva je predsa vhodná len na pitie. Medzitým je však toľko nápadov na vyčarovanie kávových kreácií, že aj kávoví profesionáli žasnú nad tým, že kúzlo kávy je úžasné aj inak.

kávovar na zmrzlinu kávový prášok espresso

Už len tá ľadová káva je báseň

Zvlášť v letných horúčavách je naozaj príjemne vychladená ľadová káva skutočne príjemným ochladením. A nielen to. Telesná teplota sa ochladí v priebehu niekoľkých minút po požití nápoja a podobne ako interný klimatizačný systém zaistí, že ochladenie bude okamžite viditeľné. A funguje to takto: Najlepšou a najchutnejšou variáciou ľadovej kávy je podávať ju buď s ľadovou kávou a vanilkovou zmrzlinou, alebo zmrzlinu a kávu, väčšinou espresso, rozotrite na ľad. Trochu smotany a niekoľko malých zmrzlinových oblátok na ozdobu a vykúzlite nádherne vyzerajúcu ľadovú kávu, ktorá tiež veľmi dobre chutí. Hostia sú z toho zaručene nadšení. K takýmto výtvorom a pochúťkam by samozrejme nemal chýbať dobrý, kvalitný kávovar. na kaffee-profis.de V teste napríklad nájdete množstvo rôznych strojov. Pretože jedna vec je dôležitá: Ak káva nechutí dobre, chuť ľadovej kávy je zodpovedajúcim spôsobom zlá. A to naozaj nemusí byť.

káva ľadová káva lahodná zmrzlina

Café Frappé je doma ako doma

Pravdepodobne každý niekedy ochutnal tento výtvor s kávou a zmrzlinou. Ak nie, rozhodne by ste si to mali vynahradiť. Frappé bolo pôvodne vytvorené v Grécku a aj tam má svoj skutočný pôvod. Tento lahodný nápoj sa určite narodil z posadnutosti majiteľom baru. Zvlášť na Cypre Tento nápoj pili miestni obyvatelia a turisti každý deň v letných mesiacoch. Príprava frapé je pomerne jednoduchá. Obvykle sa na to používa instantná káva, ale keďže aróma čerstvej kávy je aromatickejšia a obľúbenejšia, väčšinou sa používa. Čerstvo uvarená káva sa naleje do pomerne vysokého pohára, potom sa osladí a nakoniec napení a naplní kockami ľadu. Ak chcete, môžete pridať trochu mlieka a čerstvé chladenie je hotové, čo tiež chutí mimoriadne chutne.

Pripravte si kávové špeciality cafe frappe

Pre ranné skupiny: kávové smoothie

Áno, to je skutočne pravda. S kávou vyčarujete nádherné smoothie. Je obzvlášť ideálny pre tých, ktorí nemajú radi ráno, ktorí si chcú vypiť kávu, ale nepociťujú žiadny hlad a na druhej strane nechcú odísť z domu s prázdnym žalúdkom. Stačí, ak si uvaríte kávu, ktorú ste si samozrejme uvarili vopred. Môže to byť normálna káva, ale najlepšie chutí v kombinácii s ovocím, keď je espresso. Je robustný a silný, ale napriek tomu má jemnú chuť, akonáhle je opitý v spojení s pyré z ovocia. Jednoducho dajte espresso do pohára, nakrájajte banán, škoricu a hodte ľad. Celé to jemne prečistite, hotovo.

Pripravte si kávové smoothie lístky čerstvej mäty

Tiramisu – klasické zlé

Absolútna klasika v talianskych zmrzlinárňach. Ladyfingers sú pokvapkané a namočené do espressa a vrstvené mascarpone krémom. Na to znova nejaký kávový prášok a potom vypnite, v chladničke. Aj to je v letných teplotách báseň. A aj v zime je ku káve vždy obľúbená pochúťka.

  hrnček na prípravu kávy s ľadovou smotanou