Vyrobte si vlastný krém na tvár – zaujímavosti, praktické tipy a super jednoduchý recept

Žiarivá, hladká pokožka, ktorá je pružná … večný sen nás všetkých. Nie je však také ľahké to dosiahnuť denne. S pribúdajúcim vekom už bohužiaľ nie je jednoduchšie odolávať vplyvu vonkajších faktorov. Samozrejme, mnoho ďalších aspektov tiež hrá dôležitú úlohu vo vzhľade našej pokožky tváre. Okrem primeraného spánku, vyváženej stravy a pravidelného cvičenia môžete stále niečo robiť aj sami – nájsť si správnu starostlivosť o tvár. Krémy na tvár patria medzi najdôležitejšie prvky, ktoré je možné optimálne použiť v závislosti od typu pokožky, veku a ďalších špecifík.

Agónia voľby je tu neskutočne silná, pretože existuje široká škála krémov na tvár, ktoré propagujú ich vzhľad, vône a skvelé efekty. Nájdenie toho pravého pre vás nie je ľahká úloha a často sa dá dosiahnuť dlhým výskumom a neustálym pokusom a omylom. Preto vám dnes prinášame niekoľko užitočných rád, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní o kúpe, a tiež skvelý recept, pomocou ktorého si môžete svoj vlastný krém na tvár vyrobiť sami..

Krém na tvár nie je to isté ako krém na tvár 

urobte si krém na tvár zelený čaj

Vyhnite sa škodlivým prísadám v kréme na tvár

Priznáme sa, že zorientovať sa v džungli surovín na obaloch kozmetiky nie je naozaj jednoduché. Príliš veľa zvláštnych výrazov, ktoré sú napísané v technickom žargóne a sú stále také malé, že je ťažké ich prečítať voľným okom.

Navyše je tu neistota, že možno nie je všetko, čo je na nej napísané, tiež tam je … Pomerne veľa čiernych ovečiek si pomáha krásnymi sľubmi alebo zavádzajúcimi opismi. Napriek tomu existujú veci, ktorým by ste mali venovať pozornosť a ktoré môžu byť určite vodítkom. Vždy sa preto najskôr pozrite na ingrediencie a nenechajte sa oklamať logami a veľkými slovami.

V zásade platí, že väčšina konvenčných krémov na tvár obsahuje mnoho syntetických prísad – väčšina z nich je na báze ropy. Sú to napríklad parafíny, silikóny a parabény, ako je propyl a / alebo butylparabén. Tieto látky nemajú na vašej koži miesto a môžu ju nielen dráždiť, ale majú aj škodlivé dôsledky pre celý organizmus.

Nenechajte sa zmiasť dizajnom a krásnymi sľubmi

pripravte si krém na tvár sami

V kréme na tvár nie sú neobvyklé ani problematické vône ako hydroxycitronellal, cinnamylalkohol alebo uhľovodíky z aromatických minerálnych olejov (MOAH). Tieto môžu bohužiaľ často spôsobiť alergie a akúkoľvek neznášanlivosť. V niektorých štúdiách sa dokonca ukázalo, že vôňa Lilial je podozrivá, že spôsobuje reprodukčné problémy.

Formaldehyd a takzvané PEG zlúčeniny, ktoré sa používajú ako emulgátory v krémoch, sú ďalšími zložkami, ktorým sa treba vyhýbať. To platí aj pre akékoľvek plastové zmesi, ktoré ako mikroplasty dodatočne a predovšetkým zbytočne znečisťujú životné prostredie.

Nie nadarmo mnohé prechádzajú na čistú prírodnú kozmetiku

Vytvorte si vlastné krémové lupene ruží

V prípade tónovacích krémov a krémov s ochranným faktorom proti slnku by ste sa mali pozrieť aj na obal. Väčšina z nich obsahuje UV filtre, ako je etylhexylmetoxycinamát a oktokrylén alebo nanočastice, ako je oxid titaničitý, ktoré sú klasifikované ako diskutabilné..

A čo krémy proti starnutiu? Okrem nechcených prísad existuje ešte väčšie riziko, že sa necháte oklamať veľkými prísľubmi „okamžitých, viditeľných výsledkov“. Buďte opäť ostražití a pred kúpou si všetko dobre skontrolujte. Niektoré neutrálne testovacie orgány navyše už uviedli, že dobrý krém na starostlivosť o pleť je rovnako účinný ako ten, ktorý propaguje účinok proti starnutiu..

Rozmaznávajte svoju pokožku len dobrými, neškodnými krémami

vyrobte si prírodnú kozmetiku proti vráskam krém na tvár sami

Prírodný kozmetický krém na tvár je vždy tou najlepšou voľbou?

Dať jasné „áno“ tejto otázke by skutočne nebolo vážne a samozrejme to nemôžeme urobiť. Niekedy existujú aj určité nedostatky v prírodných kozmetických výrobkoch, ako aj vo výrobcoch, ktorí nie sú dostatočne zodpovední. Naopak: existujú aj konvenčné výrobky, ktoré sú celkom dobré a dokonca pozostávajú takmer výlučne z prírodných zložiek. Takýmto príkladom je víťaz testu Stiftung Warentest na rok 2020, pokiaľ ide o krém na tvár – hydratačná denná starostlivosť Nivea Natural Balance. Hoci nejde o certifikovaný prírodný produkt, tento krém neobsahuje žiadnu z vyššie uvedených diskutabilných zložiek, ale veľa prírodných látok. Niektoré certifikované prírodné produkty naopak dokonca neprešli testom zárodočnej záťaže, pretože v nich boli zistené choroboplodné zárodky.

Buďte preto pri kúpe starostlivosti o tvár kritickí a všetky ingrediencie veľmi starostlivo kontrolujte. Prečítajte si porovnávacie testy od neutrálnych subjektov, ako sú Ökotest alebo Stiftung Warentest, a ak neveríte nikomu, zostáva len jedno: vyrobte si vlastný krém na tvár.

Prírodné kozmetické krémy na tvár sú vo väčšine prípadov stále lepšou voľbou 

Vytvorte si vlastný krém na tvár s uhorkou

Vyrobte si krém na tvár sami

Ako základ tohto receptu bolo zvolené bambucké maslo. Je to dokonalý zvlhčovač pokožky. Je široko používaný v pleťových vodách a inej konvenčnej kozmetike. Bambucké maslo sa odporúča pre suchú pokožku a môže byť veľmi nápomocné dokonca aj pre popraskanú pokožku. Bambucké maslo je možné použiť na vyrovnanie odtieňa pokožky, zníženie jaziev po akné, napnutie pokožky a zlepšenie zafarbenia pokožky. Ďalšími možnosťami základu sú kakaové maslo alebo mangové maslo.

Kokosové maslo a olej patria medzi najobľúbenejšie prísady do domácich krémov na tvár

Vyrobte si krém na tvár z kokosového oleja

Ako nosný olej sa používa zmes jojobového oleja a frakcionovaného kokosového oleja. Tieto nosné oleje majú mierny zápach a sú tiež veľmi zvlhčujúce pre pokožku. Medzi ďalšie možnosti nosného oleja patrí: arganový olej, avokádový olej, olej zo sladkých mandlí, olej z hroznových jadier, konopný olej alebo šípkový olej. V závislosti od typu pokožky a vlastných preferencií si môžete vybrať najlepšiu variantu.

Pridané esenciálne oleje pomáhajú proti starnutiu, akné, suchej alebo mastnej pokožke. Tiež dodajú vášmu krému na tvári jemnú arómu. Nepreháňajte to však a esenciálne oleje úplne vynechajte, ak ste na ne alergický alebo príliš citlivý.

Levanduľa má tiež vyrovnávajúci, priaznivý vplyv na myseľ

Urobte si krém na tvár sami prírodná kozmetika efekt

Jednoduchý recept pre všetky typy pokožky

Potrebuješ:

  • 1/2 šálky bambuckého masla
  • 1 polievková lyžica jojobového oleja
  • 1 polievková lyžica frakcionovaného kokosového oleja
  • 5 kvapiek levanduľového oleja
  • 5 kvapiek santalového oleja
  • 3 kvapky rebríčkového oleja

Príprava:

  • Do sklenenej misky dajte bambucké maslo, jojobový olej a kokosový olej.
  • Sklenenú misku položte na kastról s vriacou vodou a vytvorte vodný kúpeľ.
  • Keď sa všetky ingrediencie rozpustia, odstavte ich z ohňa a nechajte trochu vychladnúť.
  • Pridajte éterické oleje a dobre premiešajte. Uchovávajte vo vzduchotesnej nádobe.

Ružový olej dodá vášmu krému na tvári neporovnateľne romantickú vôňu

vyrobte si vlastný krém na tvár, ktorý pokožku hydratuje

Toto sú najobľúbenejšie a najvhodnejšie esenciálne oleje na DIY krém na tvár:

levanduľa – Skvelé na suchú, starnúcu, mastnú, normálnu alebo aknóznu pleť

kadidlo – ideálny pre anti-aging, kazy, vrásky a jemné linky

Čajovník – ideálny pre normálnu, mastnú alebo aknóznu pleť

ruža – ideálny pre citlivú pokožku, jemné linky a vrásky

citrón – ideálny pre mastnú pleť

santalové drevo – ideálny pre všetky typy pokožky

myrha – ideálny pre suchú a popraskanú pokožku

Helichrysum – ideálny pre kazy, suchú a starnúcu pokožku

Pozor! Pri použití citrusových éterických olejov na tvár sa vyhýbajte priamemu slnečnému žiareniu na 24 hodín kvôli ich citlivosti na svetlo.

Použite tento jednoduchý recept na rozmaznávanie a výživu pokožky tváre. Buďte kreatívni a vyskúšajte rôzne prírodné ingrediencie, ktoré dodajú vašej tvári vždy väčšiu sviežosť a vlhkosť.

Dôverujte sile prírody a dobre sa bavte! 

vyrobte si prírodný kozmetický krém na tvár sami

Dobré ingrediencie pre perfektný krém na tvár

Vyrobte si aloe uhorkový krém na tvár sami

Môžete si tiež vyrobiť svoj vlastný peeling na tvár 

urobte si krém na tvár prírodný peeling na tvár

Káva sa používa aj v domácich krémoch na tvár

Vyrobte si kávový krém na tvár sami

Skvelý nápad na darček: vyrobte si vlastný krém na tvár 

vyrobte si krém na tvár sami ako darčekSamotný krém na tvár má zdravý účinokVyrobte si mandľový krém na tvár z aloe vera sami Vytvorte si vlastný recept na krém na tvár krém na tvár urobte zo seba krásnu pleť Vyrobte si ibištekový krém na tvár sami Vyrobte si mandelö krém na tvárvyrobte si vlastný krém na tvár proti vráskam Vyrobte si krém na tvár z bambuckého masla sami