Základné znalosti o korení a zmesiach korenia

Základné znalosti o korení a zmesiach korenia

Moderný človek nemá čas, ale chce zažiť a užiť si veľa rozmanitosti. To platí pre všetky oblasti života a tiež pre varenie. Chcete mať chutné jedlo, jesť vždy niečo iné, čo je zdravé, ale aj super chutné. Nie vždy však máte čas vyskúšať úplne nové recepty. Čo by ste mohli urobiť, aby ste ušetrili čas a zároveň vždy priniesli na stôl niečo iné a chutné? Korenie a zmesi korenia môžu z jedla urobiť niečo úplne iné. Kuracie mäso je skvelým príkladom. Toto veľmi chutné a zdravé mäso sa konzumuje prakticky vo všetkých kultúrach na celom svete. Ale akosi to chutí všade inak. Môžu za to predovšetkým koreniny a zmesi korení, ktoré sa používajú na prípravu kuracieho mäsa.

Korenie zmiešajte sami

Koreninové mixy recepty na zdravé recepty miešajte korenie

Dnes vás teda chceme naučiť zásady používania korenia. Nové zdravé jedlá na každý obed a večeru tak môžete pripraviť s relatívne malým úsilím. Korenie robí niečo špeciálne aj z dezertov. Môžete ich tiež pridať k niektorým druhom raňajok.

Indické korenie je známe po celom svete

Zmesi korenia, nápady receptov na zdravie, miešanie indického korenia

Zdravie z prírody

Zmesi korenia Nápady na recepty na zdravie Indické korenie

Nájdite správnu mieru

Hlavným pravidlom pri používaní korenia je nájsť správne množstvo. To sa líši od človeka k človeku, od kultúry k kultúre a od príležitosti k príležitosti. V našej tradičnej kuchyni sú koreniny zvyčajne jemným zvýrazňovačom chuti. Orientálne a ázijské jedlá sú naopak oveľa pikantnejšie. To platí aj pre niektoré ďalšie exotické jedlá, napríklad pre mexickú kuchyňu. Nie je náhodou, že sa známe jedlo nazýva „Chili con Carne“ (v preklade: Chili s mäsom) a nie naopak, napríklad „Carne con Chili“ (v preklade: Mäso s čili).

Pripravte si zmes mexického korenia

Zmesi korenia Zdravie Vyrobte si mexickú zmes korenia sami

Zmesi korenia pre každodenný život

Väčšina korení má prospešné vlastnosti. Súčasne spravidla nie sú úplne neškodné pre žalúdok, ak sú konzumované v príliš veľkom množstve a príliš často. Známe zmesi korenia predstavujú nebezpečenstvo pre ľudí, ktorí majú problémy s gastrointestinálnym systémom. Ešte viac problémov spôsobujú, ak ich jete príliš často.

Zmesi korení zložených z troch zložiek vášmu telu prospejú 

Zmesi korenia Nápady na recepty na recepty na zdravú výživu si sami pripravíte

Pre každodenný život by stačilo, keby vaše zmesi korenia pozostávali maximálne z troch prvkov. Žiadne z korení by nemalo potláčať chuť ostatných, skôr sa musia navzájom dobre dopĺňať.

Ak máte problémy s tráviacim traktom, je lepšie sa vyhnúť konzumácii korenených jedál

Koreninové zmesi Vytvorte si vlastnú horúcu koreninovú zmes

Funguje to takto: Na začiatku použite korenie s najintenzívnejšou príchuťou. A ďalšie dva druhy korenia si vyberiete tak, aby ste rozvinuli jeho chuť podľa svojich preferencií. V praxi máte veľa priestoru. V závislosti od toho, ako a s akými ďalšími druhmi korenia pridávate hlavné korenie, môže byť jeho chuť jemnejšia alebo intenzívnejšia..

Uvoľnite sa kvôli zelenej farbe

Pred každým jedlom by ste mali urobiť malý prieskum, aby ste zistili, čo sa k čomu hodí lepšie. V praxi to však nie je vždy možné. Niekedy stačí niečo pripraviť za pochodu a napriek tomu chcete, aby bol obed alebo večera niečím výnimočným. Ak máte pochybnosti, môžete zmiešať niekoľko zelených korení. Výsledkom je spravidla vždy dobrá chuť.

Zdravá zmes zeleného korenia

Zmesi korenia Zdravie Vyrobte si zmes zeleného korenia sami

Kombinácia sladkého korenia

Kombinácia sladkého korenia je niečo pre pokročilých kuchárov. Tu ide hlavne o to, či by mala byť hlavná chuť o niečo jemnejšia alebo intenzívnejšia. V prvom prípade by ste mali jednoducho pridať čo najmenej tohto korenia. Na druhej strane, ak chcete zdôrazniť jeho hlavnú postavu, potom ho skombinujte s čiernym korením. Má schopnosť zvýrazniť chuť sladkého korenia.

Špeciálna zmes korenia na tekvicový koláč

Zmesi korenia Myšlienky receptov na zdravie Vytvorte si vlastnú zmes korenia

Príprava na vianočné pečivo

Koreninové zmesi pre zdravie Vyrobte si sladkú koreninovú zmes sami

Sladká zmes korenia so škoricou

Koreninové zmesi Myšlienky receptov na zdravie Namiešajte si korenie sami

Kombinácia pálivého korenia

Platí tu pravidlo, že množstvo korenia musí byť dostatočné na to, aby nepotlačilo chuť ostatných produktov. Výnimkou sú niektoré exotické jedlá, v ktorých je hlavným prvkom jedlo korenie. Pamätajte si náš príklad s chilli con carne, ktorý sme spomenuli na začiatku?

Vytvorte si vlastnú horúcu zmes korenia

Koreninové zmesi online nápady pre zdravie recept na korenie teplé jedlo

Kari prášok s chilli

Zmesi korenia Nápady na recepty pre zdravie Hot Spice Mix Curry Powder

Pálivá paprika

Zmesi korenia Zdravie Vyrobte si korenie Cajun sami

Bobkový list, majorán, ľubovník

Tieto tri sa veľmi dobre hodia k exotickému koreniu. Z tohto dôvodu je dobré ich mať doma, ak chcete vyskúšať rôzne pokusy o orientálnu alebo juhoamerickú kuchyňu.

Určite existuje oveľa viac komplikovanejších zmesí korenia. Obsahujú niekoľko rôznych prvkov a môžete nimi skutočne zapôsobiť na svojich hostí. Ak s ním nemáte veľa skúseností, potom je lepšie začať so skromnejšími experimentmi a navzájom kombinovať až tri koreniny. Časom si vytvoríte cit pre vlastnosti každého z nich a riziko, že sa zmýlite pri komplikovanejších zmesiach korenia, sa zníži.

Tajomná prísada slaných jedál

Koreninové zmesi Zdravie Stredomorská kuchyňa Vytvorte si vlastnú zmes korení Koreninové zmesi pre zdravie Recepty na prípravu zdravých zmesí korenia

Zmesi korenia Myšlienky receptov na zdravie Zmes korenia

Vytvorte si koreninové zmesi online sami Koreninové zmesi online nápady pre zdravé recepty miešajte korenie Koreninové zmesi pálivé korenie Vytvorte si vlastnú zmes koreníKoreninové zmesi robia marockú koreninovú zmes sami