Zdravá strava: To, na čo máte chuť, ukazuje, čo vášmu telu chýba

Väčšina zdravej výživy pozostáva z počúvania signálov z nášho tela. Všetci sme už mali tento prípad – boli sme veľmi hladní po niečom triku alebo ošetrení. Alebo sme museli zjesť kúsok mäsa alebo niečo výdatné. Všetky rozumné argumenty proti tomu absolútne nič nerobili. Dobre teda? Čo robíte v takom prípade? To, či svojmu telu splníte túžbu alebo nie, je do značnej miery na vás. Ale určite by pomohlo pochopiť, prečo tieto chute v prvom rade vznikajú. Pretože to väčšinou znamená, že vo vašom tele niečo chýba. Zistite, čo to môže byť presne podľa toho, na čo máte chuť!

Čokoláda prináša horčík: dôležitý prvok zdravej výživy

zdravé jedlo s nápadom na čokoládu

Zdravá výživa namiesto čokolády

Čokoláda v skutočnosti nie je vždy zdravá. Zvlášť, ak si doprajete možnosť s nízkym obsahom cukru striedmo, môžete si užiť mnoho zdravotných výhod. Ale sama o sebe sa túžba po čokoláde nazýva nedostatok horčíka. Táto zložka je veľmi dôležitá pre správnu funkciu a predovšetkým pre relaxáciu svalov a tela všeobecne.

Je to minerál, ktorého nedostatok môže tiež viesť k ťažkým depresiám a iným patologickým stavom. Zdržiava sa kakaa, a preto chceme aj čokoládu. V skutočnosti by lepšou alternatívou bolo jesť viac semien a orechov. Táto zložka sa nachádza aj v mnohých druhoch ovocia a zeleniny. Ak však dávate prednosť jedlu čokolády, mali by ste si vybrať takú, ktorá obsahuje najmenej 70% kakaa.

Skvelé cukríky Potrebujete zdravú výživu, aby ste necítili potrebu

suessigkeuten zdravé jedlo - skvelý nápad

Túžba po cukrových výrobkoch

Jeden zo spôsobov, akým túžite po cukrových výrobkoch, je, že ste si na nich už vytvorili závislosť. Pretože táto zložka je návyková. Čím viac cukru zjeme, tým viac produktov tohto druhu potrebujeme. Ak však málokedy jete cukrové výrobky, ale zrazu na to máte chuť, možno budete potrebovať zdravú výživu kvôli nedostatku mnohých rôznych prísad vo vašom tele. Pravdepodobne to bude chróm, uhlík, fosfor, síran a tryptofán. Tieto prísady môžete nahradiť nie výrobou cukru, ale zdravými potravinami ako brokolica, karfiol, kel, kapusta, špenát, hrozno, brusnice, syr, kura, hovädzie, jahňacie, pečeň, ryby, vajíčka, mliečne výrobky, fazuľa, celozrnné výrobky a hrozienka.

Hlad po chlebe znamená nedostatok zdravého jedla

ryby a ďalšie výrobky - zdravé jedlo

Chlieb a cestoviny

K zdravej strave patrí aj dusík. Práve ich nedostatok vo vás môže vyvolať túžbu po výrobkoch z cesta. Chcete teda neustále jesť cestoviny, pizzu a podobne. Aj v tomto prípade môžete niektoré potraviny napraviť. Skúste jesť väčšie množstvo kelu, orechov, semien, mäsa a rýb. Je to vynikajúce a tieto zdravé potraviny vám dodajú potrebný dusík.

Mastné jedlá sú súčasťou zdravej výživy

tuky, ale zdravé jedlo zdravé stravovanie

Túžba po tučných jedlách

Túžba po tučných a tučných jedlách zvyčajne znamená nedostatok vápnika. Ich doháňanie je zásadné pre vaše zdravie. Najlepšie urobíte, ak vezmete menšie množstvo tučných výrobkov a skombinujete ich s inými zdravými, nízkokalorickými zdrojmi tejto zložky. To by bola brokolica, špargľa, kel, fazuľa, syr, sezam, figy a slivky.

Máte chuť na niečo slané? Na zdravšiu výživu potrebujete chlorid a silikóny

slané jedlá a zdravé stravovanie

Slané výrobky

Zdravá strava by nemala obsahovať príliš veľa slaných produktov. Čo to teda znamená, keď sme po nich veľmi hladní? Obvykle sa hovorí, že pociťujeme nedostatok chloridu a silikónu. Ryby, paradajky, listová zelená zelenina, orechy a semená sú jej veľmi dobrým zdrojom. V zásade cítite potrebu soli, keď je telo dehydrované. Proti tomu pomôže aj pitie väčšieho množstva vody.

Káva alebo čaj? Sú tiež dôležité pre zdravú výživu!

nápad na čierny čaj a kávu

Káva alebo čierny čaj

Ak odumierate piť veľa kávy, vaše telo bude pravdepodobne trpieť nedostatkom fosforu, síranu, chloridu sodného a železa. Tieto prísady môžete dohnať zdravou výživou. Jedzte viac kuracieho, hovädzieho mäsa, rýb, vajec, mliečnych výrobkov, fazule, celozrnných výrobkov, žĺtkov, červenej papriky, cesnaku, cibule, brokolice, kelu, čerešní, šalátu, jablčného octu a morskej soli.

Chutné sladké výrobky so správnymi prísadami by mali byť súčasťou zdravej výživy

chutné sladkosti k zdravému jedlu

Spoznajte lepšie svoje telo

Zdravá strava nemôže byť založená na výčitkách svedomia. Čím viac určité výrobky zakazujete, tým viac ich chcete. Skôr by ste mali pochopiť, prečo máte na niečo chuť, a pokúsiť sa v prípade potreby doplniť chýbajúce prísady. Existuje určite veľa dobrých alternatív k tomuto! Po ktorých nezdravých výrobkoch obvykle túžite??

 Čokoláda na horčík? Existujú aj lepšie alternatívy zdravého stravovaniazdravé jedlo z tmavej čokolády

Tiež pre slané a mastné výrobky! Existujú lepšie alternatívy k zdravému stravovaniu

tučné jedlá tipy na zdravú výživu

Zistite, ktoré zdravé potraviny vám chýbajú, keď máte chuť na cestoviny?

výborný nápad na cestoviny - zdravé jedlo

Nie je to najlepší nápad na kombináciu zdravých potravín …

slané nápady zdravé jedlo zdravé stravovanie

Máte chuť na čaj? Na zdravšiu výživu možno potrebujete viac železa?

čierny čaj zdravé jedlo skvelá chuť