Zdravá výživa od januára – tak to naozaj funguje!

Zdravá strava – to je novoročné predsavzatie pre mnoho ľudí. Obvykle však znova a znova zlyhávate a skúšate to znova a znova. Nerealistické zámery sú jedným z najhorších spôsobov, ako začať nový rok. Niežeby dobre jesť bolo také nemožné riešenie! Len to treba poriadne naplánovať a naštartovať. Zostavili sme pre vás zoznam tipov a nápadov, vďaka ktorým sa to skutočne stane.

Zdravé stravovanie začína prípravou

príprava jedla zdravá výživa

Zdravé stravovanie od januára – 7 tipov, ktoré skutočne fungovali

Januárová diéta môže a musí byť chutná!

Počas Vianoc a Silvestra si zvykneme na chutné a výdatné jedlá. To je dobré, pretože si predsa doprajeme veľa radosti a radosti. Je celkom nereálne myslieť si, že sa bezprostredne potom môžete prispôsobiť chudej strave.

Predovšetkým to skutočne nie je dobrý koncept zdravého stravovania. Aby bol zdravý životný štýl dlhodobo uskutočniteľný, zdravá strava by mala byť príjemná. V nasledujúcom článku po ruke je niekoľko rád, ako si naplánovať jedálny lístok a nákupy, aby ste zároveň mohli jesť chutné a zdravé jedlo. Dáme vám tam aj pár tipov, ako môžete pomaly a jednoducho prejsť od slávnostnej k veľmi zdravej strave.

Ryby majú vysoký obsah kalórií a napriek tomu sú veľmi zdravé!

ryby s inými výrobkami zdravé jedlo

Nepotrebujete rýchle výsledky, potrebujete udržateľné výsledky!

Skutočne by ste mali byť kritickí voči rôznym diétam, ktoré sa ponúkajú na internete. Výživové plány sa pripravujú pre rôznych ľudí a za rôznych okolností a to, čo jednému vyhovuje, nemusí vyhovovať druhému. Zdravá výživa je rovnako individuálna ako náš charakter a postoj k životu! Dobre zvolený výživový plán spoznáte podľa nasledujúcich kritérií: Zodpovedá nášmu vkusu a preferenciám, pokiaľ ho vidíte ako možné, z dlhodobého hľadiska. Existujú napríklad ľudia, ktorí majú menšiu potrebu sladkostí alebo chleba prostredníctvom konzumácie chutných šalátov. Prijmú teda nezdravých sacharidov oveľa menej. Existuje mnoho nápadov na chutné a zdravé recepty, pomocou ktorých môžete zistiť, ktoré potraviny a kombinácie potravín vám v tomto ohľade najviac vyhovujú.

Zdravé stravovanie v reštaurácii

jesť zdravo v reštaurácii

Naplánujte si jedlo mimo domova

Nielen plán jedálnička doma by mal byť premyslený a naplánovaný. Zdravá strava funguje, iba ak budete jesť chutné a zdravé jedlá v reštauráciách a mimo domova. Vyberte si svoje reštauračné jedlo podľa svojho vkusu a zdravej výživy. Ste najbezpečnejší na miestach, kde je pre vegetariánov k dispozícii zdravá kombinácia zdravých plnív (zemiaky, ryža atď.) A šalátov a pre ostatných zodpovedajúcim spôsobom mäso a ryby. Porcie by nemali byť príliš malé ani príliš veľké. V prvom prípade zostanete hladní a budete jesť veľa sladkostí a v druhom budete jesť príliš veľa!

Avokádo pre zdravú výživu – vždy dobrý tip

avokádový krém so zdravou výživou

Jedlo si pripravte vopred

Náš každodenný život je stresujúci a to platí pre január s plnou silou. Tento mesiac je obvykle potrebné vykonať veľa odložených úloh. Preto nemôžete vždy dobre naplánovať jedlo a jeho prípravu. Z tohto dôvodu by ste sa mali určite pokúsiť uvariť si jedlo z predchádzajúceho večera. Vďaka tomu je zdravé stravovanie jednoduchšie počas dňa.

Vyskúšajte rôzne šaláty!

lietajúci šalát zdravé jedlo

Zásobte sa jedlom

Niekedy existuje niekoľko dní, počas ktorých opakovane nedokážete pripraviť vlastné jedlo. V takom prípade by sme sa mohli zachrániť zásobami jedla. Preto hneď, ako budete mať trochu viac času, by ste si ich mali pripraviť. Čerstvo uvarené jedlá rôzneho druhu je často možné veľmi dobre zmraziť a potom rozmraziť vo vhodnom čase a konzumovať čerstvé.

Zdravé tuky – z týchto nepriberá!

zdravé jedlo ryby a korenie

Dobrá kvalita jedla

Dávajte pozor na dobrú kvalitu jedla! Vysokokvalitné potraviny sú niekedy drahšie ako ostatné, ale vyznačujú sa dobrou kvalitou. Pri porovnávaní si všimnete, že ekologicky vyrábaná zelenina alebo mäsové výrobky vás jednoducho rýchlejšie zasýtia. Vysvetľuje to intenzívna chuť a bohatý obsah zdravých živín! Prirodzene budete jesť menšie porcie a zároveň oveľa chutnejšie. Ak ste príliš zvyknutí na nezdravé produkty, možno budete potrebovať prechodné obdobie a bude mať svoje prirodzené relapsy. Ak by ste však jedli zdravé jedlá popri tých nezdravých, prirodzene by ste z dlhodobého hľadiska uprednostnili druhé!

Zdravý výber pri nakupovaní umožňuje zdravé stravovanie

zdravé stravovanie zdravé nakupovanie

Správny prístup k množstvám a kalóriám

Kalórie a množstvo jedla sú samozrejme tiež dôležité. Ale ako sme práve naznačili, všetko súvisí s kvalitou jedla. Zdravý druh rýb má toľko kalórií ako čokoláda, ale naše telá samozrejme reagujú na tieto dva produkty úplne inak. V jednom prípade kalórie pochádzajú zo zdravých tukov v chudom produkte. V druhej máme rýchle sacharidy. Kalórie prvého druhu si môžete vychutnať v oveľa väčších množstvách a s pokojnejším svedomím, ako keď ide o čokoládu. Zvlášť, keď je plný cukru!

Počet kalórií a množstvá nesmú byť príliš veľké ani príliš malé! Mali by ste mať dostatok síl na každodenný život a v prípade potreby aj na tréning. V opačnom prípade to druhé nebude účinné a poškodí naše telo. Zdravá strava by samozrejme tiež nemala byť príliš ťažká na žalúdok. Pretože to spôsobuje, že sme pomalí a kazí nám to pocit pohody v každodennom živote.

Na zdravé jedlo by ste mali mať vždy čas!

zdravé jedlo chutný šalát

Mýty o zdravom stravovaní

V Novom roku si dajte predsavzatie, že rozoznámte mýtus s pravdou o zdravom stravovaní. Tu je niekoľko mylných predstáv o zdravom stravovaní, ktoré sú obzvlášť bežné!

So správnymi jedlami pre zdravé stravovanie!

zdravé jedlo z panvice

Zdravá strava a cvičenie

Výživové doplnkové látky nemôžu nahradiť zdravú výživu. Každý, kto tvrdo športuje, to musí pochopiť. Zdravá strava a postoj k životu by mali byť pred akýmkoľvek iným opatrením pre dobrú kondíciu.

Takto si môžete mäso skutočne vychutnať!

zdravé jedlo skvelá kombinácia

Zdravá strava je mučenie

Zdravá výživa je samozrejme spojená s dobrou disciplínou. Malo by to však byť v medziach toho, čo je uskutočniteľné, a nemalo by to viesť k trvalému utrpeniu. Akýkoľvek výživový plán, ktorý znie ako príliš veľa námahy, nemusí byť pre vás to pravé. Hľadaj, kým nenájdeš pohodlnú a vhodnú diétu.

Morské plody sú rovnako chutné a zdravé!

chutné zdravé jedlo z morských plodov

Diéty nie sú chutné

Zabudnite aj na tento škodlivý mýtus. Ako navrhujeme v prvej kapitole tohto článku a v iných množstvách na našom webe, zdravé jedlo je rozhodne chutné. Všetko si musíte len dobre naplánovať. Alebo sa vám zdá grilovaná ryba alebo skvelý pripravený šalát s chutnými zemiakmi alebo ryžou zlý? Tieto kombinácie sú veľmi obľúbené v plánoch zdravej výživy!

Vyprážané zemiaky a šalát v kombinácii?

zemiaky so šalátom zdravé jedlo

Príprava jedla si vyžaduje veľa času a peňazí

Ako sme práve naznačili, všetko je vecou plánovania. Zdravo sa môžete stravovať aj zo základných produktov! Kvalitnejšie jedlo vás zasýti, a tak budete jesť a kupovať spravidla menšie množstvá. Pokiaľ ide o čas, áno, možno budete na začiatku potrebovať trochu viac, aby ste prišli s rôznymi zdravými receptami! Akonáhle ich však máte pripravené a vypestujete si určité návyky, ako napríklad starať sa o zásoby medzi tým, dostanete to celé jeden po druhom.

Zdravá strava deti rozosmeje!

zdravé stravovanie skvelé dievča

Zostaňte realistickí a uvoľnite sa!

Pri každom novoročnom predsavzatí alebo každom dobrom projekte sú dôležité realistické očakávania. Nebuďte na seba prehnane prísni. Každá zmena je pre naše telo i dušu stresujúca a to je úplne prirodzené. Akonáhle budete mať pravidlá, ste na ceste k lepšiemu jedlu. Nechajte sa odradiť malými relapsmi alebo slabými chvíľami a pokračujte ďalej! Ak to budete robiť a budete si veriť, vždy dosiahnete veľké priebežné úspechy a v konečnom dôsledku bude zdravá strava pre vás realitou!

V starobe zostanete živí vďaka zdravej strave!

skvelý pár zdravo sa stravujúci