Zdravé bylinky – čo potrebujete vedieť o ich správnom použití

Zdravé bylinky – naučte sa správne používať zdravé bylinky!

Byliny sú zdravé a to je určite dobre známy fakt, ktorý môže každý potvrdiť z vlastnej skúsenosti. Dobrý účinok však závisí od správnej aplikácie. Dôležité je, ako bylinky zbierate, skladujete a pripravujete. Chcete sa teraz dozvedieť viac o základných princípoch??

Sušenie zdravých byliniek na dvore

živé zdravé bylinky tipy na sušenie vo dvore

Správne skladujte zdravé bylinky

zdravý životný štýl zdravý životný štýl

Nepodceňujte informácie o bylinkách

Na internete je rozsiahla databáza informácií. Dokáže vám pomôcť v mnohých situáciách. Ale prebytok informácií má jednu nevýhodu: zanecháva dojem, že liečenie bylinkami nevyžaduje žiadne špeciálne znalosti. Tento prístup je nesprávny a škodlivý. Zvlášť v prípade chorôb môže nesprávne zaobchádzanie viesť k zlým výsledkom a dokonca k poškodeniu.

Zoznámte sa podrobne s bylinkami

zdravé bylinky tipy na zdravý život

Ak ste zdraví a chcete zlepšiť svoj celkový stav, riziko nie je také veľké. Tu je niekoľko tipov, ktoré môžete uplatniť. Slúžia tiež ako sprievodca pre začiatočníkov v tejto oblasti.

Byliny musia byť čerstvé a čisté

Iba čerstvé bylinky sú prospešné pre vaše zdravie. Ďalej si musíte vybrať tie, ktoré majú ďaleko od ciest a ľudskej činnosti. Znie to ako fuška, a je to tak. Na druhej strane, zber byliniek je skvelá zábava a obľúbený koníček mnohých ľudí. To samo o sebe môže mať ďalší priaznivý vplyv na vaše zdravie.

Dávajte si pozor, kde bylinky rastú

zdravý život správny výber tipov

Vyberať správne

Z byliniek vyberajte len končeky a používajte na to malé nožnice. Rôzne bylinky dozrievajú v rôznych ročných obdobiach. Je dôležité, aby ste ich zbierali príliš skoro. Okrem toho je dôležitá aj denná doba a počasie. Na kvetoch nesmie byť žiadna rosa.

Je tiež dôležité, aby ste bylinky správne zbierali

Správny výber zdravých byliniek tipy

Skladovanie a sušenie

Byliny sa musia skladovať a sušiť oddelene od ostatných produktov. Miestnosť, ktorá je pre ňu vybraná, je veľmi dôležitá. Malo by byť suché, dobre vetrané a tienisté. Nearomatické bylinky by ste mali vkladať do kartónových škatúľ alebo drevených škatúľ. Pre ostatné použite sklenené nádoby, ktoré sa dajú ľahko utesniť.

Zvážte, kde bylinky uchovávať

košík so zdravými bylinkami zdravý život

Určite dátum vypršania platnosti

Byliny si zachovávajú svoje dobré vlastnosti asi rok. Po uplynutí tejto doby obnovte svoju „domácu lekáreň“. Na nádoby je najlepšie napísať dátum a nepoužívať staré bylinky.

Bylinky sa odporúča obnoviť po roku

zdravé bylinky suché zdravé

Dôležité tipy na výrobu bylinkového čaju

Na bylinkový čaj je lepšie nepoužívať plechové alebo hliníkové nádoby. Prednostne používajte keramiku. Štipka vybraných byliniek zvyčajne stačí na prípravu šálky bylinkového čaju. Pre niektoré odrody existujú aj iné dávky. Zistite, čo je pre váš prípad dobré.

Pripravte si bylinkový čaj

zdravý život tipy na pitie bylinkového čaju

Užite si to poriadne

V neposlednom rade je dôležité, aby ste zdravé bylinky pili pri vhodnej teplote. Čaje, ktoré sú príliš horúce, sú nezdravé. Mali by byť dokonca ponúkané chladené.

Dávajte si pozor, aby čaj nebol príliš horúci

zdravý život pite čajové bylinky

S rôznymi bylinkami je lepšie ich piť pred jedlom alebo po jedle. Aby ste dosiahli čo najlepší účinok, musíte sa informovať aj o tomto aspekte.

Existuje veľa pravidiel a tipov a potrebujete veľa informácií. Zbierajte ich a najlepšie si ich zapíšte do zošita. Najlepšie je uchovávať ho v priestore na varenie. Námaha je zo začiatku väčšia, ale postupom času vám budú stačiť len doplniť bylinky. Keď získate základné znalosti, všetko funguje oveľa jednoduchšie.

Byliny sa dajú pestovať aj doma

zdravé bylinky doma pestujú murárske nádoby

Výsadba byliniek do kvetináča

zdravý život bylinky rastúci kvetináč

Pestovanie byliniek v záhrade

zdravé živé bylinky tipy na sušenie