Zdravé prírodné trankvilizéry a ďalšie antistresové tipy

Stres je nevyhnutným spoločníkom moderného spôsobu života a v malých dávkach môže mať skutočne mnoho výhod. Napríklad nám môže poskytnúť dobrú motivačnú podporu, ktorá nám pomôže rýchlejšie a efektívnejšie dokončiť úlohy. Krátkodobý stres môže dokonca stimulovať činnosť nášho imunitného systému a pomôcť nám rýchlejšie sa zotaviť z infekcie. Úroveň stresu sa však môže veľmi ľahko vymknúť kontrole a môže extrémne poškodiť naše fyzické a duševné blaho. Niekedy dokonca aj naša snaha vyhnúť sa stresu v každodennom živote môže spôsobiť ešte väčší stres.

Napriek tomu existuje mnoho vecí, ktoré môžete urobiť pre zníženie a zvládanie stresu vo svojom každodennom živote. Dnešný článok sa zameriava na to, aby vám poskytol užitočné rady, ako minimalizovať stres. Chceme vám tiež predstaviť vedecky osvedčené prírodné trankvilizéry. Nenájdete tu žiadne výživové doplnky, exotické a ťažko dostupné bylinky. Sme si istí, že mnoho položiek z tohto zoznamu už pravdepodobne máte doma, ale doteraz ste nevedeli o ich výhodách pre nervový systém..

Stres nás obklopuje zo všetkých strán

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy Práca v domácej kancelárii môže byť stresujúca

Prírodné sedatíva vám však pomôžu rýchlo sa ich zbaviť

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy domáca kancelária bez stresu

Fyzická aktivita proti stresu

Všetci vieme, že ľahké každodenné cvičenie prospieva nášmu fyzickému zdraviu. Málokto však vie, že to prospieva aj našej psychike. Cvičenie znižuje hladinu kortizolu, primárneho stresového hormónu, a zároveň zvyšuje hladinu endorfínu, vďaka čomu sa cítime šťastní a sebavedomí.

Mnoho ľudí vníma svoj každodenný tréning ako formu meditácie. Nezáleží na tom, aké pohyby robíte. Prechádzka so psom má rovnaký účinok na zníženie stresu ako bicyklovanie, joga alebo vzpieranie na vlastnú päsť Domáca fitnes, pokiaľ ťa to baví. Počúvanie obľúbenej hudby alebo dobrej zvukovej knihy pri cvičení vám môže tiež pomôcť zabudnúť na všetky starosti.

Je dobre známe, že domáce zvieratá nás robia šťastnejšími a zdravšími

Prírodné sedatíva z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy na bicykli so psami

Ľahká fyzická aktivita by mala byť súčasťou vášho denného plánu

Prírodné sedatíva z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy robia každodenné cvičenia

Prírodné trankvilizéry z vašej vlastnej kuchyne

Keď sa cítime v strese, často jeme nezdravé, vysoko spracované rýchle občerstvenie alebo vypijeme veľa kávy. To často robí pravý opak. Naberáme zbytočné kilá, čo negatívne vplýva na naše sebavedomie a ešte viac nás stresuje.

Oveľa lepší spôsob, ako sa vyrovnať so stresom, je uchýliť sa k zdravému jedlu a pokiaľ je to možné, uvariť si ho sám. Nespracované alebo minimálne spracované potraviny v prírodnom stave majú známy prínos pre naše fyzické a duševné zdravie. Tu je niekoľko vedecky osvedčených prírodných trankvilizérov, ktoré môžete ľahko pridať do svojho denného menu.

Nájdite si čas na varenie alebo sa naučte variť sami

Naučte sa variť s rodinou, prírodnými trankvilizérmi z prírodnej lekárne a ďalšími antistresovými radami

Orechy a semená

Takmer všetky orechy a semená sú plné základných živín, ktoré okrem iného bojujú proti stresu. Sú dobrým zdrojom vlákniny, zdravých omega tukov a mnohých antioxidantov, vrátane horčíka a tryptofánu, ktoré nás dodávajú energiou a prospešné pre náš nervový systém. Nespracované orechy a semená sú tiež bohaté na vitamín B6, o ktorom je známe, že prispieva k produkcii hormónu šťastia serotonínu.

Vytvorte si vlastnú trailovú zmes na cestách

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy študentská strava orechy semená ovocie

Teplé ovsené vločky

Miska kaše s mliekom je skutočným pokrmom pre dušu, obzvlášť v stresový deň. Je to preto, že ovsené vločky sú zdravým zdrojom komplexných uhľohydrátov, ktoré naopak stimulujú produkciu serotonínu. Na druhu ovsených vločiek, či už chrumkavých alebo krehkých, nezáleží a sú čisto vecou chuti. Kašu môžete tiež okoreniť rôznymi zdravými prísadami, ako je med, orechy, semená alebo ovocie.

Pre obzvlášť krémovú konzistenciu nechajte kašu cez noc nakysnúť

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy Pripravte si kašu s ovocím

Listová zelenina

Všetci si zo školy pamätáme, že listová zelenina je pre zdravie veľmi dôležitá. Špenát, kel, pór, švajčiarsky mangold a mnohé ďalšie obsahujú mnoho základných živín, vrátane vitamínov B a kyseliny listovej, ktoré pomáhajú optimalizovať naše mozgové funkcie a náladu. Vychutnajte si ich minimálne spracované v šalátoch, prívarkoch, polievkach alebo zelených smoothies. Tak nestratia toľko výživových hodnôt.

Veľa zelenej listovej zeleniny chutí horko za surova

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy Jedzte zelenú listovú zeleninu

Po uvarení sú oveľa chutnejšie

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy Lahodná príprava listovej zeleniny

Tmavá čokoláda

Milovníci čokolády na túto dobrotu prisahajú, pokiaľ ide o prekonávanie stresových situácií. Našťastie to veda podporuje mnohými novými i starými štúdiami. Tmavá čokoláda s obsahom kakaa najmenej 70 – 85% je bohatá na vlákninu, železo, horčík, meď a mangán a ďalšie nevyhnutné živiny. Pravidelná konzumácia malého množstva horkej čokolády preukázateľne zlepšuje pamäť a aktívne bojuje so stresom.

Tí, ktorí majú chuť na sladké, budú týmto antistresovým prostriedkom okamžite potešení

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy tmavá čokoláda zdravo chutná

Prírodné trankvilizéry, ktoré sú zdravé a skvele chutia

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy tmavá čokoláda zdravá

bylinkový čaj

Teplý čaj sa už po stáročia používa na boj proti depresii, stresu, úzkosti, nespavosti a ďalším problémom duševného zdravia. Vďaka kombinácii vône a chuti sa vo vnútri cítime teplo a uvoľnene. Niektoré bylinky sú však rozhodne lepšie ako ostatné, pokiaľ ide o minimalizáciu stresu. Patrí sem harmanček, Zelený čaj, Ľubovník bodkovaný, kurkuma, mäta, jačmeň, mučenka a koreň valeriány lekárskej. Všetky je možné ľahko nájsť v obchode s potravinami alebo v bio obchode a dokonca ich môžete pestovať aj vo vlastnej bylinkovej záhrade.

Naučte sa variť čaj správne a vkusne

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy bylinkové čaje proti stresu

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy pijú bylinkový čaj

Prírodné trankvilizéry udržujú vaše telo i myseľ v špičkovej forme a umožňujú vám žiť spokojnejší život bez zbytočného stresu..

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy ovsené vločky zdravý lahodný čaj

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy bojujú proti stresu v každodennom živote

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy domáca kancelária stresová práca

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy na minimalizáciu stresu z práce v kancelárii

Prírodné trankvilizéry z prírodnej lekárne a ďalšie antistresové tipy na stres mačiek