Zdravé stravovanie: Toto je najlepší spôsob, ako organizovať chladničku

Samozrejme, nikto si nevie predstaviť zdravé jedlo bez kvalitných výrobkov. To, či sú správne skladované, závisí od chladničky a spôsobu distribúcie a organizácie. Rôzne oblasti majú rôzne teploty. Pre niektoré výrobky sú vhodnejšie chladnejšie zóny a iné – teplejšie zóny. Ak poznáte tieto pravidlá a špecifiká rôznych potravín, v niekoľkých jednoduchých krokoch by ste mohli výrazne zlepšiť kvalitu svojho života..

Zelenina by mala byť na poličke – to je dôležité pre zdravý život!

zdravá výživa zeleniny v chladničke

Výrobky uchovávajte v mrazničke pre zdravé stravovanie

Strecha mrazničky je určená na potraviny, ktoré je potrebné veľmi hlboko zmraziť. Zmrzlina, mrazená zelenina a mäso tam patria. Niektoré výrobky z cesta môžete tiež hlboko zmraziť, aby boli neskôr rozmrazené a pripravené na prípravu.

Tu je pár tipov, ktoré môžu byť trochu prepracovanejšie: Vajcia a omáčky na cestoviny sú rovnako dôležité, ak sa musia dlhodobo uchovávať v dobrej kvalite..

V skutočnosti môžete chlieb zmraziť v mrazničke. Môžete ho znova použiť aj po niekoľkých mesiacoch. Dôležité: na iných miestach v chladničke jednoducho vyschne. Tajomstvo je, že výrobky balíte veľmi dobre. Nestratia tak svoju kvalitu. Pokúste sa produkty distribuovať optimálne, aby ste ušetrili energiu.

V chladničke nechajte dostatok miesta na zdravé potraviny

skvelé a chutné jedlo zdravé stravovanie

Distribúcia výrobkov na dverách chladničky

To je tá teplejšia časť chladničky. Práve sem by mali smerovať potraviny, ktoré môžu zostať dobre dlho. Nemali by ste tu napríklad uchovávať vajíčka a mlieko. Dali by sa sem umiestniť omáčky, voda a ďalšie podobné výrobky. To všetko sú potraviny, ktoré dobre znášajú zmenu teploty. Je to veľmi dôležité, pretože dvere chladničky sa otvárajú a zatvárajú znova a znova.

Zdravé potraviny s najdlhšou trvanlivosťou musia ísť k dverám!

zdravé stravovanie na konzervovanie rôznych produktov

Horné police

Aby ste si zaistili zdravé jedlo, musíte na vrchné police distribuovať výrobky, ktoré vyžadujú nezmenenú teplotu. Tu je možné uložiť veci, ktoré nepotrebujú tepelné spracovanie, najvhodnejším spôsobom. Ide predovšetkým o zvyšky jedla a nápojov, staré mäso, hotové jedlá. Malo by sa tu uchovávať aj lesné ovocie. Sú ľahko prístupné a dlho zostanú v dobrom stave.

Plastové boxy s jedlom – ďalší skvelý nápad pre zdravý život

zdravé potraviny potraviny v obaloch

Spodné police

Aby ste mohli jednoducho variť zdravé jedlo, distribuovať surové mäso, vajíčka, morské plody, mliečne výrobky v dolných policiach. Mäso by však malo byť oddelené od ostatných potravín. V ideálnom prípade by mal byť na samostatnej poličke. Nechajte ho v pôvodnom obale, na tanieri alebo v inom kontajneri. Dôležitý tip: nepreplňujte regály. Studený vzduch sa musí v chladničke voľne pohybovať. Ak tomu tak nie je, potom sa na niektorých miestach zhromažďuje studený vzduch. Obmedzený priestor je vhodný aj na úsporu elektrickej energie.

Ovocie a zeleninu oddeľte v chladničke – je to dôležité pre zdravý život

veľká zásuvka so zeleninou, zdravé jedlo

Zásuvky

Účelom zásuviek je udržať vzduch viac -menej vlhký. Vďaka tomu bude zelenina a ovocie v dobrom stave. Nerobte však chybu, keď všetky tieto výrobky uložíte na jedno miesto. Oddeľte veľa ovocia, ako sú jablká, broskyne, hrušky a melóny Etán preč. Tento plyn im pomáha dospieť. V dôsledku toho sa však časť zeleniny pokazí. Vyhnite sa tomu tým, že ich budete mať v rôznych zásuvkách.

Na kratší čas sa dala zelenina uložiť aj na horné police

zdravé jedlo myšlienka rôznych produktov

Zdravé potraviny v chladničke

Ak chcete využiť priestor v chladničke na skladovanie fliaš vína alebo chleba, prestaňte s tým. Aby sa vo vnútri regulovala chladná teplota, kondenzátor čerpá teplý vzduch. Prechádza po chladničke, t.j. po práve uvedenom povrchu. To mení kvalitu tam uložených výrobkov a to nie je dobrým predpokladom zdravého stravovania.

Aj s malou chladničkou môžete žiť zdravo 

zdravý život s malou chladničkou

Čo zmraziť a čo – nie?

Niektoré výrobky by sa nemali uchovávať v chladničke. Paradajky napríklad stratia svoje dobré vlastnosti. Cibuľa, tekvica a zemiaky sú tiež zahrnuté. Avokádo je na mieste na kuchynskej ploche. Ak však chcete proces zrenia spomaliť, dajte potom exotické ovocie do chladničky. Bylinky je najlepšie držať vo vode na jednom z kuchynských povrchov. Vo veľmi horúcom počasí ho môžete nechať chvíľu v chladničke. Je lepšie ich držať vo vode.

Aby ste žili zdravo, musíte si v chladničke sledovať poriadok

skvelý nápad na zdravý život v chladničke

Môžete ho dať do chladničky, ale nemusíte!

Existujú potraviny, ktoré je možné rovnako dobre uchovávať v chladničke aj mimo nej. Oba prístupy majú svoje vlastné výhody. Prírodné oleje nie je možné skladovať mimo chladničky. V rámci toho je to možné a zachovávajú si svoje kvality. To platí aj pre celozrnnú múku a oleje s obmedzeným obsahom mastných kyselín. Patrí sem repkový, ovčí a olivový olej. Ak však tieto oleje používate častejšie, teplota v dome je lepší nápad. V opačnom prípade zamrznú.

Uchovávanie produktov v nádobe je dôležitým krokom pre zdravý život

rôzne poháre malej chladničky

Ako to robíte v praxi??

Najlepšie urobíte, ak zverejníte zoznam odrážok na dverách chladničky. Môžete ich tiež držať niekde v blízkosti, ak ich nechcete zavesiť z estetických dôvodov. Hlavná vec je, že si zvyknete na všetky tieto pravidlá. Pretože sa takto dozviete viac o jednotlivých produktoch a budete jednoducho viesť zdravý život. Nakoniec nezabudnite chladničku vyčistiť raz za mesiac. To znamená, že tam neostáva žiadny ľad a spotrebuje sa menej energie. Pretože zdravé prostredie znamená aj zdravý život.