Zdravý čaj – najzdravšie čaje na svete

Zdravý čaj – ktoré čaje sa oplatí vyskúšať?

Farmaceutický priemysel je dôležitý pre ľudstvo a jeho obnovu a celkový rozvoj. Napriek tomu však aj ona nesie vinu za mnohé. Uviedla na trh toľko chemických a umelých výrobkov, že sme pomaly zabúdali na tradičné, zdravé látky.

Zdravý čaj – pite čaj a zostaňte zdraví

čaj zdravý nápoj čaj boj s nádchou

Farmaceutický priemysel zaisťuje rýchle odstránenie mnohých symptómov chorôb a inzeruje výrobky veľmi aktívne a takmer agresívne. Stará pravda teda ustupuje do pozadia, že zdravé jedlo a liečivé byliny majú pomalší, ale trvalý liečebný účinok.

Zdravý čaj – vyberte si zdravé jedlo a nápoje

čaj je zdravý životný štýl

Ak budete pravidelne jesť zdravé potraviny a liečivé rastliny, takmer žiadne chemické výrobky z farmaceutického priemyslu nebudete potrebovať. Chcete napríklad presnejšie vedieť, ktoré čaje sú najzdravšie? Môžete ich piť každý deň. Niektoré z týchto čajov sa používajú aj ako bylinky a koreniny.

Brezový čaj

Čaj je možné pripraviť z mäkkých brezových listov. Toto sa odporúča pri problémoch s obličkami. Brezový čaj detoxikuje telo, má silný dehydratačný účinok a stimuluje metabolizmus. Môžete ho použiť aj na boj proti mnohým kožným chorobám a zápalom. Na jar, v období od marca do začiatku mája, sa získava aj brezová šťava, ktorá má veľmi prospešné vlastnosti.

Pripravte si zdravý čaj z brezových listov

čaj zdravá breza čaj brezové listy zdravé jedlo

Piť brezový čaj

príprava čaju zdravá breza čaj bylinky zdravé jedlo

Žihľavový čaj

Žihľavový čaj je nielen veľmi zdravý, ale je známe, že je aj výborným pomocníkom. Tento čaj sa používa ako liečebný prostriedok a pri profylaxii anémie a pri silnom krvácaní. Tento zdravý čaj môže pozitívne ovplyvniť aj mnohé gastrointestinálne problémy. Čaj pomáha pri chronickej bronchitíde. Žihľavový čaj vám môže veľmi pomôcť pri problémoch s obličkami.

Žihľavový čaj pomáha proti mnohým zdravotným problémom

čaj zdravý príprava žihľavy čaj zdravé jedlo

Šalviový čaj

Všetky bolestivé a nepríjemné stavy spojené s gastrointestinálnym systémom je možné zmierniť pravidelnou konzumáciou šalviového čaju. Môžete ním podporovať a pozitívne ovplyvňovať terapiu a liečebné procesy pečene a žlčníka. Na prechladnutie môžete piť aj šalviový čaj.

Šalviový čaj má dobrý účinok na gastrointestinálny systém

čaj zdravá šalvia čaj piť zdravie

Bojujte so zimou šalviovým čajom

Pripravte si čaj pite čaj proti nachladnutiu

Melissa čaj

Ak ste v neustálom strese, čaj z listov meduňky je pre vás to pravé. Tento čaj je veľmi zdravý, obsahuje veľa esenciálnych olejov a odporúča sa na upokojenie. Môže zmierniť podráždenie. Naturopati a lekári odporúčajú dennú konzumáciu čaju z medovky (2-3 šálky denne) najmenej 6 týždňov.

Na upokojenie pite čaj z medovky

príprava čaju čaj z meduňky zdravé jedlo

Chmeľový čaj

Jeden z najzdravších čajov je tento, ktorý je vyrobený z drvených chmeľových šišiek. Chmeľový čaj má analgetický účinok a môžete ho použiť na odstránenie mnohých zápalov. Podporujú vaše trávenie a chuť do jedla. Chmeľový čaj má navyše veľmi upokojujúci účinok, ak ste v strese. Zdravý chmeľový čaj vám pomôže aj pri poruchách spánku a navráti vám dobrý spánok.

Chmeľový čaj má na organizmus rozmanitý zdravotný účinok

príprava čaju pitie čaju chmeľový čaj zdravý

Užite si zdravý spánok

čaj zdravý čaj efekt zdravé jedlo

Chmeľový čaj sa odporúča pri stresových situáciách

výroba vlastností čajového čaju eliminuje stres, zdravé stravovanie

Čaj z imela

Ďalším veľmi zdravým bylinkovým čajom je imelo. Pravidelná konzumácia imela môže znížiť váš vysoký krvný tlak. Tento čaj sa už odpradávna používal proti epilepsii a hystérii.

Čaj z imela sa už od dávnych čias používa na boj proti epilepsii a hystérii

príprava zdravého zdravého jedla z imela z čaju

V tomto článku sa nám nepodarilo pokryť všetky hlavné bylinné čaje. Z tohto dôvodu chceme pokračovať v druhom článku. Držte sa toho, pokračovanie je čoskoro!

Pite bylinkový čaj

je čaj zdravé zdravé stravovanie zdravé nápoje

Užite si zdravé čaje

čaj zdravá žihľava čajový efekt