Zdravý život: potraviny, ktoré nepatria do chladničky

Skúsili ste niekedy potrieť maslo, ktoré ste práve vybrali z chladničky, na krajec chleba, ktorý bol upečený na vrchu? Áno, a to nefunguje tak dobre. Nech je to akokoľvek zvláštne, existujú niektoré potraviny, ktoré tradične uchovávame v chladničke, ale chutia lepšie, ak sú uchovávané mimo chladničky. Dobrý vkus je na druhej strane veľmi motivujúci, ak chceme viesť zdravý život. Tu je teda deväť hlavných potravín, ktoré sa pri uchovávaní v chladničke často mýlia. A viac takýchto nájdete v tomto článku na našom webe.

S maslom sa žije zdravšie. Prosím, uchovajte tento výrobok správne!

maslo pre zdravý život skvelé

Maslo

Maslo je výrobok, u ktorého je čiastočne riziko poškodenia. Preto väčšina z nás robí preventívne opatrenia, aby ich uchovávala v chladničke. To však so sebou prináša komplikácie, ako napríklad, že mazanie je oveľa ťažšie. Tiež si neužijete chuť a použijete väčšie množstvo, ako by ste inak zjedli.

Čo mnohí nevedia je, že maslo môže dobre zostať pri teplote až 21 stupňov. Preto by mohol byť pohodlne uložený v hermeticky uzavretej nádobe na potraviny. Tu je ďalší nápad: časť masla uchovávajte mimo chladničky a zvyšok – vnútri.

Najchutnejšie melóny sú zrelé. Sú teda aj zdravšie.

melón zdravý životný štýl

Melóny

Bez chutného ovocia nemôžete žiť zdravo. Viete si predstaviť leto bez melónov? Obvykle ich nekupujeme príliš zrelé a aby boli skutočne sladké, musia zostať mimo chladničky dlhšie. Odroda „Honeydew“ je však výnimkou, pretože po zbere nemôže dozrieť. Môže teda zostať v chladničke a užívať si veľmi studený.

Paradajky nechajte dozrieť a žiť zdravšie s lahodnými šalátmi

paradajky nápady zdravého života

paradajky

Bez čerstvých šalátov nemôžete žiť zdravo. Rovnako ako melóny, paradajky dozrievajú po zbere a to sa nemôže stať v chladničke. Budete teda jesť chutný šalát, ak ho budete mať mimo neho. Najlepšie je kúpiť menšie množstvá a použiť ich čo najskôr.

Zemiaky by ste mali nechať aj mimo chladničky

zemiaky zdravý život pripravený

zemiaky

Zemiaky sú mimo chladničky oveľa zdravšie, ako bývali. Je to hlavne preto, že škrob v zemiakoch sa v dôsledku vysokej teploty mení na cukor. Najlepšie je uchovávať tieto potraviny v papierových vreckách mimo chladničky. Mali by ste si ich pripraviť aj bezprostredne po nákupe.

Cibuľa je súčasťou zdravého života a musí sa uchovávať mimo chladničky

cibuľa zdravý život veľmi chutný

Cibuľa

Cibuľa sú ďalšie potraviny, ktoré sú často uložené v chladničke, čo v skutočnosti nie je dobrý nápad. Všetky jeho vlastnosti – chuť aj zdravé ingrediencie, ktoré obsahuje – sú tým pádom zničené. Na udržanie je lepšie nájsť tmavé a suché miesto.

Chlieb by mal v chladničke skončiť iba v absolútnej núdzi

chlieb pre zdravý život skvelý nápad

Chlieb

Máte strach z rôzneho hmyzu alebo plesní? Preto je chlieb niekedy uchovávaný v chladničke. Ak vám však záleží na zdravom živote, nemali by ste túto chybu urobiť. Namiesto toho ho dajte do chleba. Chlieb môžete vložiť do chladničky iba vtedy, ak vydrží dobrý až jeden mesiac. Vo väčšine prípadov to však nie je vôbec žiaduce.

Máte radi med? Nedovoľte, aby to bolo kritizované!

zdravý život skvelý nápad s medom

med

Med kryštalizuje v chladničke oveľa rýchlejšie ako vonku. Nie je preto dobré ho tam vôbec držať. V opačnom prípade, rovnako ako pri masle, by opäť došlo k jeho masteniu s veľkými ťažkosťami.

 Kávové zrná chutia lepšie, keď majú len svoju vlastnú vôňu

zdravý život s fazuľou nápad

káva

Kávové zrná majú schopnosť absorbovať pach iných jedál. Výsledkom je, že si nemôžete skutočne vychutnať dobrú chuť týchto potravín, ak ich uchovávate v chladničke. A určite milujete lahodnú kávu, však??

Bazalka je súčasťou zdravej výživy – správne ju skladujte!

bazalka zdravý život

bazalka

Je to jedna z mála byliniek, pre ktoré chladné teploty nie sú dobrý nápad. Rovnako ako káva, aj naďalej absorbuje pachy iných produktov. Bazalku je lepšie držať v pohári s vodou vedľa okna.

Zdravý život a skladovanie potravín

Ako už bolo naznačené, dobrý vkus rozhodne patrí k zdravšiemu životu. Jednoducho, radšej konzumujeme výrobky, ktoré nám prinášajú potešenie pre všetky zmysly. Nezdravé jedlo má teda oveľa lepšiu konkurenciu! Navyše, v mnohých prípadoch sa veľa zdravých surovín stratí v potravinách, ktoré sú uložené v chladničke. Navyše zvonku už nevyzerajú tak dobre, ako keď sú správne uložené. A ako vieme, oči jedia tiež. To je kľúčové pre to, či si toto jedlo vychutnáme alebo nie, alebo ho dáme pred iným chutne vyzerajúcim, ale nezdravým jedlom. Zdravý život znamená aj to – správne zachovanie kvality výrobkov a úplný pôžitok.