Zdravý život prostredníctvom zdravých potravín s vysokým obsahom vody

Zdravý život a dobrá hydratácia tela – tieto dve veci idú ruka v ruke počas celého roka. O to viac to platí v letných mesiacoch, najmä keď sa hovorí o takom horúcom lete, ako je tento rok. Denne potrebujeme zhruba dva litre tekutín. Čo robíme tí z nás, ktorí neradi pijú veľa vody? Máme dobrú správu: existujú chutné zdravé jedlá, ktoré vás udržia hydratované. Čo to sú, popíšeme v tomto článku.

Uhorky by ste mali jesť vo veľkom množstve, ak sa chcete stravovať zdravo!

zdravý životný uhorkový šalát

Prečo je voda dôležitá pre zdravý život??

Asi viete, že telo tvorí zo 60% voda. Je to nevyhnutné správne fungovanie všetkých možných systémov. Srdcový aj obehový systém nemôžu bez vody správne fungovať. Tu sú stručne zhrnuté dôležité výhody vody pre zdravý život:

  • Podporuje difúziu kyslíka v tele,
  • Vyrovnáva telesnú teplotu,
  • Zabraňuje predčasnému opotrebovaniu kĺbov,
  • Zabraňuje tvorbe kameňov v obličkách,
  • Podporuje separáciu toxínov a zvyškových produktov,
  • Udržuje pokožku pevnú.

Čo môžete jesť, aby ste mali dostatok vody? Tu sú naše tipy!

Paradajky sú tiež veľmi zdravé potraviny

chutné a chutné paradajky zdravý životný štýl

Uhorka

Uhorky obsahujú takmer 100% vody. Jeho obsah v tomto druhu zeleniny je viac ako 95%. Preto sú často dobrou voľbou na leto. Do šalátov, do iných jedál alebo len tak – uhorky sa vždy dobre použijú. Mali by ste toho zjesť čo najviac!

Mnoho zeleniny je nielen chutných, ale obsahuje rovnako veľa vody!

paradajky chutné zdravé jedlo

paradajky

Paradajky sú pre zdravý život dôležité z niekoľkých dôvodov. Aj kvôli vysokému obsahu vody. To platí pre paradajky všetkých farieb a odrôd. Skúste toľko z nich a v rôznych kombináciách!

Cuketa zo záhrady? Dobrý nápad pre zdravú, hydratačnú diétu!

cukety žijú zdravo

cuketa

Sú veľmi chrumkavé a dajú sa skutočne jesť surové. Nakrájajte ich na tenké plátky a pridajte ich do čerstvého šalátu. Získate tak dostatok vody, vitamínov a minerálov.

Pestovanie cukety – kvôli zdravej strave sa to veľmi vyplatí!

cuketa zdravý život skvelý zo záhrady

Zelené papriky

Zelená paprika je veľmi dobrá na hydratáciu tela. Sú v tomto smere lepšie ako napríklad červené alebo žlté. Všetky odrody sú predsa nápomocné pre zdravý život s dostatkom vody v tele. Získate tiež dostatok vitamínu C a antioxidantov. Všetci to potrebujeme po celý rok!

Brokolica patrí tiež medzi zdravé potraviny. Okrem iného aj kvôli obsahu vody!

karfiol skvelé nápady zdravý život

karfiol

Obsah vody v karfiole sa pohybuje okolo 90%. To nám umožňuje výrazne podporovať správne fungovanie tela. Okrem toho si doprajete veľa vitamínov a ďalších zdravých prísad. Možné sú aj kombinácie s mnohými rôznymi druhmi zeleniny.

Melóny – chutné, červené, šťavnaté!

zdravý život lahodný a červený melón

Melón

Niet divu, že melón patrí k najobľúbenejším letným plodom. V lete zároveň získate veľa energie a vody. Vnútri tiež obsahuje niektoré z najsilnejších antioxidantov.

Lahodné špenátové šaláty sú zdravým životným štýlom a majú v sebe veľa vody!

zdravý život špenát lahodný

špenát

Surový špenát je v našej ponuke nenahraditeľný z mnohých rôznych dôvodov. Okrem iného obsahuje viac ako 90% vody. Draslík, vitamín E a vláknina prispievajú k jeho priaznivým účinkom na náš organizmus.

Lesné ovocie je chutné a vhodné pre zdravú výživu

ovocie z lesa zdravý život

Lesné ovocie

Obsah vody v lesných plodoch sa pohybuje okolo 85%. Vďaka tomu sú veľmi dobré na hydratáciu tela. V tomto smere sú najužitočnejšie jahody. Máte v sebe viac ako 90% vody. Všetky druhy ovocia majú vysoký obsah antioxidantov. Ešte viac vody vám poskytnú, ak ich zmiešate s jogurtom.

Špenát je súčasťou mnohých receptov na zdravú výživu

špenátový tanier zdravého života

brokolica

Ružičky brokolice obsahujú asi 90% vody. Sú tiež dôležité pre zdravý život, pretože majú vysoký obsah vitamínov A a C, ako aj draslíka. Odborníci na zdravú výživu sú tiež známi svojimi protirakovinovými vlastnosťami.

Receptov na brokolicu je mnoho a sú ideálne pre zdravú výživu

vynikajúce jedlo zdravý život karfiol

Grapefruit

Všetky citrusové plody sú dobré na hydratáciu tela. Grapefruit však pomáha znižovať škodlivý cholesterol. Pomáha tiež spaľovať tuky a regulovať cukor v krvi.

Máte radi medovicové melóny? Majú veľa vody a vitamínov, čo z nich robí zdravé potraviny!

melón zdravý životný štýl

Medové melóny

S iba štvrtinou medového melónu získate 100% vitamínov A a C na deň. Uistite sa tiež, že máte dostatok vody, pretože medový melón ho obsahuje približne 90%.

Mrkva je tiež súčasťou zdravej výživy!

mrkva nápady zdravý život

Mrkva

Mrkva je plná kardoidov, ktoré chránia telo pred voľnými radikálmi. Obsahuje tiež množstvo vitamínov a ďalších prísad, ktoré sú dôležité pre krásnu pokožku a vlasy, a skladá sa z viac ako 88% vody. Nakrájajte ich na tenké plátky a spojte s hummusom a guacamole.

Dobrá hydratácia sa teda dosiahne správnou výživou! Rôznorodé a farebné! Vďaka našim tipom určite nájdete dostatok spôsobov, ako sa dostať k dobrej a výdatnej zásobe vody.

Môžete piecť zdravé koláče s lesným ovocím!

ovocný les zdravý život

Cestovinový šalát s brokolicou? Je to skvelý tip na zdravé stravovanie!

rezancová brokolica zdravý život

Vodové melóny – zasýtia a hydratujú vaše telo!

vodný melón vynikajúce skvelé nápady zdravý život