Zelené smoothies ako chutné a zdravé pokušenie!

Obľúbený jarný nápoj

V 30. rokoch vznikol v USA nový, prevládajúci trend, ktorý sa postupom času vyvinul do celého priemyslu – Američania ako prví prišli s myšlienkou predaja lisovaného ovocia vo forme pyré. Táto tendencia sa rýchlo rozšírila po celom svete a čoskoro sa tešila značnému záujmu o indickú a stredomorskú kuchyňu. Smoothie zažíva svoj rozmach už niekoľko rokov a je považovaný za zdravý a lahodný jarný nápoj, ktorý si mladí i starší s potešením môžu dať kedykoľvek, aby oslávili znovuzrodenie okolitého sveta a načerpali vitálnu energiu priamo z prírody..

Zelené smoothies sú základom programu zdravého organického stravovania

zelené smoothie s citrusovými plodmi a jedlými kvetmi

Zelené smoothie je studený miešaný nápoj vyrobený zo zelenej listovej zeleniny, klíčkov, rias, korenia a citrusových plodov, ktoré sa precedia na jemnú, hustú zmes. Zelené smoothies znižujú chuť na sladké, dodávajú organizmu potrebnú pružnosť v každodennom živote, zlepšujú trávenie a zabraňujú ukladaniu škodlivých látok v tele..

Jednoduchá štruktúra bielkovín obsiahnutých v listovej zelenine umožňuje telu nápoj ľahko a rýchlo spracovať a je šetrný k žalúdku. Vlákno absorbuje nezdravé chemické zlúčeniny v tele a urýchľuje metabolizmus. Zelené smoothies navyše regulujú produkciu žalúdočnej kyseliny a obmedzujú ju v rozumných medziach. Vysoký obsah omega-3 mastných kyselín je prospešný pre kosti, nervový a kardiovaskulárny systém. Chlorofyl v zelených smoothies nám pomáha v boji proti mnohým baktériám, vírusom a hubám a zabraňuje vzniku rakovinotvorných buniek.

Smoothie nemá obzvlášť dlhú trvanlivosť a zdravé vlastnosti si zachováva iba jeden deň. Zelenú zmes si však môžete pripraviť skoro ráno, vziať si do práce fľašu a použiť ju, kedykoľvek budete smädní alebo hladní. Pre lepší účinok uchovávajte fľašu v chladničke!

Naše múdre nápady na vynikajúce zelené smoothie

Banán, hrsť jahôd, ananás, špenát a kokosové mlieko sú potrebné na perfektné smoothie, aby sa vrátila vitálna energia vyčerpaná po bujarej párty. Táto lahodná a zdraviu prospešná kombinácia draslíka, vitamínu C, enzýmov a vlákniny má povzbudzujúci účinok na náš organizmus a je považovaná za diuretikum..

Lahodné smoothie ako nealkoholický nápoj na každú príležitosť 

zelené smoothie s jahodami

Na osvieženie v horúcich dňoch si môžete rýchlo a bez námahy namiešať pohár kokosového mlieka, čerstvo vylisovanú šťavu z dvoch limetiek, hrsť mäty a dve čajové lyžičky medu a vychutnať si skutočnú tropickú chuť!

Polovicu pohára vanilkového jogurtu, misku špenátových listov, dve polievkové lyžice limetkovej šťavy a pol pohára mlieka rozmiešajte v mixéri. Táto úspešná zmes zanechá v ústach sladkú pachuť a zaručí vám čerstvú halitózu!

V nasledujúcom videu objavíte tri rôzne recepty na zelené smoothie – v závislosti od požadovaného výsledku si každý niečo nájde

Zelené smoothie – mäta a čokoláda sú klasickou a veľmi chutnou kombináciou

zelené smoothie s čokoládou

Jar je už tu – žite zdravo a užívajte si chvíľu

smoothie s banánmi a limetkami

Smoothie s čajom matcha, špenátom, banánom a mandľami 

zelený čaj smoothie matcha

Zelené smoothie – kivi, avokádo, špenát a hrozno

zelené smoothie s rôznou zelenou zeleninou

zelené smoothie s kiwi

Kel je obľúbenou listovou zeleninou pri príprave zelených smoothies a dá sa perfektne kombinovať s banánom, zeleným jablkom a kivi

zelená kapusta s banánmi, kivi a jablkom

Tropické smoothie s mangom, kel, zázvorom a citrónovou šťavou

zelené smoothie s mangom a zázvorom

mango a oranžovo zelené smoothie

Špenát a maliny tvoria nebeský nápoj

mrazená malina so špenátom

smoothie s čokoládou a malinami

Ak do smoothie pridáte špenát a uhorku, šalát už nepotrebujete

zelené smoothie so špenátom a ďalšími prísadami

Zelené smoothie – petržlenová vňať, zeler a uhorka oživia vaše telo i myseľ

zelerová petržlenová vňať a uhorka