Zlepšite svoj metabolizmus v piatich jednoduchých krokoch!

Najneskôr v lete si pamätáme, že by sme najradšej mali spevnené telo. To je však tiež veľmi dobrý nápad na zimu. Nielen preto, že vyzeráme lepšie, ale preto, že štíhle telo (zdravým spôsobom) má z dlhodobého hľadiska spravidla menej problémov. Prísne diéty, ktoré mnoho ľudí dodržiava začiatkom leta, nie sú dobrou praxou. Sú viac škodlivé ako zdravé. Namiesto toho by ste mali zvýšiť svoj metabolizmus. Z dlhodobého hľadiska to prináša veľmi dobré výsledky a tie je možné dobre udržiavať. Pomáhajú jednoduché návyky. Samozrejme, potrebujete disciplínu. Nasleduje päť jednoduchých a skvelých pravidiel, ako to urobiť.

Ak chcete schudnúť natrvalo, mali by ste sa najesť

skvelé produkty zvyšujú myšlienku metabolizmu

Nehladujte, ak chcete rozhýbať metabolizmus

Najčastejšou chybou je hladomor. Zvlášť ak sa táto stratégia používa ako dlhodobé riešenie. Telo sa tak dostane do stresu a nabudúce, keď budete jesť trochu viac, uloží oveľa väčšie množstvo ako predtým. Pretože ide o ochrannú reakciu tela proti ďalšiemu možnému úseku hladovania.

V konečnom dôsledku práve tým, že sa vzdáte dostatočného množstva jedla, získate jo-jo efekt. Namiesto toho by ste mali svoje jedlá rozdeľovať racionálne. Podľa nového výskumu by človek nemal jesť nič 4-5 hodín pred spánkom a potom sa vyhnúť raňajkám alebo jesť menej ráno. Ale buďte opatrní: toto je len základ a každé telo je trochu iné. Mali by ste teda jednoducho počúvať potreby svojho tela a jesť dostatočne často alebo tak často, že jete dostatočne. Ale zároveň nikdy naozaj nechoďte bez jedla.

Zdravé tuky podporujú metabolizmus

veľa zdravých tukov zvyšuje metabolizmus

V jedle potrebujete tuk!

Akokoľvek bizarne to môže znieť pre niektorých z vás, podľa nového výskumu potrebujeme v našom jedálnom lístku dostatok tuku na trvalé chudnutie. Tuky musia byť len dobre vybrané, t.j. zdravé. Olivový olej alebo rôzne druhy rýb sú toho veľmi dobrým príkladom. Tuky, ktoré obsahuje, telo spracováva pomalšie, ale väčšinou sa úplne spotrebuje. Sacharidy nám napríklad dodajú rýchlu energiu, ale ak ich hneď nevyužijeme, prebytok sa uloží v našom tele. Ak chcete zvýšiť svoj metabolizmus, okrem rýb a olivového oleja jedzte častejšie tieto produkty: avokádo, kvalitné mäso, orechy, kakao a tak ďalej. Upozornenie: Ak ste ešte nejedli dostatok týchto produktov, vaše telo bude potrebovať nejaký čas, aby si na ne zvyklo! V tomto období by ste sa mali vyhýbať kombinácii so sacharidmi. Po uplynutí tejto doby môžete pomaly začať znova. Podľa zodpovedajúceho princípu si zvyknete na mnoho ďalších produktov.

Spánok podporuje pohodu a následne vám pomáha schudnúť

zvýšiť metabolizmus spánok v

Mali by ste mať dostatok spánku

Zoštíhlite v spánku? Chudnutie samozrejme nie je len o spánku, ale táto formulácia hovorí o veľa dôležitých veciach. Je nevyhnutné, aby ste si poriadne oddýchli, aby ste mohli rozhýbať metabolizmus. Len tak sa produkuje dostatok hormónov, ktoré sú zodpovedné za rôzne procesy v našom tele. Ak nespíme dostatočne, máme v tele väčšie množstvo hormónu ghrelínu, ktorý je zodpovedný za pocit hladu. Preto potom zjeme oveľa viac. Ak z nejakého objektívneho dôvodu nemôžete dostatočne spať, existujú rôzne prísady, ktoré môžete použiť na vyrovnanie hormónov.

V prírode človek ešte lepšie stimuluje metabolizmus

Behajúca žena zvyšuje metabolizmus

Fyzická aktivita a dostatok vody

Mnohým je nepríjemné počúvať to znova a znova, ale neexistuje lepší spôsob, ako rozhýbať váš metabolizmus, ako byť fyzicky aktívny. Najlepšie je športovať čo najaktívnejšie. Určite si však nájdite niečo, čo vás baví. Behať a chodiť do posilňovne sú len dve z mnohých ďalších alternatív. Rýchly beh, plávanie, joga alebo akýkoľvek skupinový šport – to všetko môžu byť pre vaše telo fyzické výzvy a dlhodobé chudnutie..

Môžete ovládať svoju chuť a lepšie si vychutnať zdravé jedlo

šalát na zvýšenie metabolizmu

Ovládajte svoju chuť do jedla

Ak chcete rozhýbať metabolizmus, najlepšie urobíte, keď sa naučíte, ako zvládať svoju chuť do jedla. Existuje na to mnoho rôznych aspektov. Môžete sa napríklad cvičiť, aby ste v určitých častiach dňa hladovali. Do 1 až 2 týždňov sa prinútite jesť stále znova a znova. Od tejto doby bude vaše telo schopné opäť tolerovať viac jedla presne v tomto čase. Môžete tiež trénovať chuť na určité veci alebo zlomiť zvyk na iné veci. Zvyknúť si môžeme napríklad na cukor a ďalšie výrobky. Je to taká závislosť. Ak sa na chvíľu zdržíte ich jedenia, nebudete cítiť potrebu jesť ich tak silno.

Iba trvalá zmena zdravého života naštartuje váš metabolizmus

zmeniť myslenie zvýšiť metabolizmus

Na záver by sme vám chceli ešte raz pripomenúť, aby ste počúvali signály vášho tela. Čo je pre jedného zdravé, môže byť pre iného škodlivé. Navštívte dietológov a lekárov, ktorí vám poradia. Ako nájsť diétu, ktorá vám vyhovuje. Týchto potom budete môcť relatívne ľahko dodržať, pretože určite budú obsahovať mnoho produktov, ktoré vám budú chutiť. Ajurvéda je v posledných rokoch obľúbenou možnosťou. Ale v skutočnosti by ste mali zvoliť aj výživovú metódu jednotlivo … Každopádne: Trvalé chudnutie je možné iba posilnením metabolizmu a to sa deje pomocou jednoduchých pravidiel, ktorých by ste sa mali skutočne držať. Čokoľvek iné je z dlhodobého hľadiska pre vašu postavu skôr zlé riešenie!

Ďalší dobrý vizuálny prehľad o zdravých tukoch

zdravé tuky a šaláty zvyšujú metabolizmus

Zdravý život môže byť zábava

naštartujte metabolizmus, užite si v živote veľa zábavy

Na začiatku by ste mali dodržiavať pravidlá kombinovanej stravy

produkty kombinujú na zvýšenie metabolizmu

Časom by ste mohli kombinovať tuky a sacharidy

sendvič zdravý metabolizmus na podporu tukov