Zmäkčujúca voda: prečo má zmäkčenie zmysel

Zmäkčujúca voda Prečo má zmäkčenie zmysel, voda z vodovodu

Prečo jeden Zmäkčenie vody z vodovodu dáva zmysel

Voda z vodovodu sa neustále používa: ovocie a zelenina sa umyjú, naplnia sa hrnce a dokonca aj Pitná voda je to vhodné. V Nemecku je to možné, pretože vyhláška o pitnej vode sa od roku 2001 podrobne zaoberá kvalitou vody z vodovodu. Napriek tomu sa ukazuje, že voda z potrubí má často vysoký podiel vápna. Tu môže pomôcť iba zmäkčenie.

V skutočnosti týmto javom trpí 75 percent nemeckých domácností. Napriek tomu, že látka nie je nebezpečná ani zdraviu škodlivá, vápno môže ovplyvniť chuť vody a dokonca spôsobiť opotrebovanie elektrických spotrebičov.

Všimli ste si tiež biele zvyšky vo vašej vode? V nasledujúcom článku vám povieme o tvrdej vode a o tom, ako proti nej bojovať.

Zmäkčovanie vody Prečo zmäkčenie má zmysel pre zdravie tvrdej vody

Čo by ste mali vedieť o tvrdej vode

Tvrdá voda sa vyskytuje tam, kde je podiel vápenca v pôde veľmi vysoký. Tvrdá voda sa preto vyznačuje vysokým obsahom vápna. Nie je to však jediný ukazovateľ stupňa tvrdosti. Ostatné prvky, ako sú ióny vápnika a horčíka, tiež pomáhajú vytvrdzovať vodu. Veľkú úlohu hrá aj vzťah medzi vápnom a oxidom uhličitým.

Tvrdosť vody sa často používa ako faktor kvality vody. V skutočnosti ide skôr o osobné preferencie, či dávate prednosť použitiu a pitiu mäkkej alebo tvrdej vody. Pretože vyhláška o pitnej vode zaisťuje, že zo životodarnej tekutiny nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Tak spoznáte tvrdú vodu

Vodárenské spoločnosti zvonia pri dverách spotrebiteľov raz ročne a určujú tvrdosť vody. Spoločnosti sú zo zákona povinné tak urobiť a poskytovať informácie v milimóloch uhličitanu vápenatého na liter:

  1. Mäkká voda: pod 1,5 mmol / l,
  2. Stredná voda: medzi 1,5 a 2,5 mmol / l
  3. Tvrdá voda: od 2,5 mmol / l

S niekoľkými tipmi a trikmi však môžete vyvodiť závery o tvrdosti aj bez meracích prístrojov. Po uvarení sa napríklad usadeniny vodného kameňa objavia na kohútikoch alebo na dne hrnca alebo kanvice. Buď kto Správne zmäkčte vodu nemusí poznať presný stupeň tvrdosti vody.

Zmäkčenie vody Prečo má zmysel používať zmäkčovanie vody Umyte si ruky

Ako môžete odvápňovať veľmi tvrdú vodu??

Existuje mnoho rôznych spôsobov, ako ovplyvniť tvrdosť vody. V dome môže byť napríklad nainštalovaný systém zmäkčovania vody, ktorý chráni potrubia a domáce spotrebiče pred usadeninami vodného kameňa. Na zmäkčenie sú navyše vhodné aj rôzne filtre ako sú džbánové, uhličitanové alebo iónové vodné filtre. Je tiež možné zmiešať vodu z vodovodu s destilovanou vodou. Sóda sa osvedčila ako domáci liek. Štipku sódy bikarbóny je potrebné pridať iba do vriacej vody z vodovodu, aby sa znížil obsah vápna.

Ezoterická úprava vody – radšej nie

Mnoho ľudí tiež používa ezoterické metódy na boj proti usadeninám vápnika. Ponúkané metódy a prostriedky propagujú „energizáciu“ alebo „vitalizáciu“ vody a ich cena je veľmi vysoká. Zatiaľ však nebolo dokázané, že tento prístup vedie k úspechu. Z tohto dôvodu poradenské centrum pre spotrebiteľov varuje pred ezoterickou úpravou vody a odporúča používať konvenčné metódy.

Zmäkčovanie vody Prečo má zmäkčenie zmysel piť tvrdú vodu z vodovodu

Aké sú výhody a nevýhody zmäkčovania vody??

Keďže zmäkčenie vody je vecou chuti, mnoho spotrebiteľov sa pýta, či je skutočne nevyhnutné podniknúť kroky proti tvrdej vode. Existujú body, ktoré hovoria za a proti.

výhody

Medzi výhody zmäkčovania patria:

  • Zníženie usadenín vodného kameňa
  • Konanie v záujme životného prostredia: čistiace prostriedky sa používajú menej často a elektrické zariadenia majú dlhšiu životnosť.
  • lepšiu chuť

nevýhoda

Príliš mäkká voda má aj svoje nevýhody: Ak sa zníži potreba čistiacich prostriedkov – pre domácnosť aj pre telo – ale napriek tomu použijete obvyklé množstvo, v kuchyni sa čoskoro môžu objaviť nevzhľadné čistiace prostriedky a zvyšky mydla. kúpeľňa namiesto vápna.

Tvrdá voda navyše obsahuje veľké množstvo minerálov, ktoré majú pozitívny vplyv na ľudské zdravie. Vápnik podporuje rast kostí a prenos stimulov v nervovom systéme. Horčík posilňuje napätie vo svaloch. Tieto minerály je však možné získať aj z potravy.

Zmäkčujúca voda Prečo má zmysel používať zmäkčujúcu vodu Umyte špongiou