Zostaňte fit s týmito 7 zlatými pravidlami HIIT školenia

Voľný čas je jedným z najcennejších zdrojov moderného človeka. Obvykle si musíte vybrať medzi mnohými skvelými koníčkami. Športový tréning je určite dobrá voľba, ale radi by ste robili niečo iné. Čas nie je na všetko dostatočne blízko. Preto sú tréningy s vysokou intenzitou stále obľúbenejšie. Pri dobrej koncentrácii by všeobecne zdravý človek mohol dosiahnuť nádherný obraz tela cvičením raz za týždeň. To však vyžaduje perfektné prevedenie všetkých cvikov, čo je pre väčšinu z nás mimo dosahu. Pomôžeme vám s informáciami a tipmi! Viete napríklad, aké sú zlaté pravidlá tréningu HIIT? To sa dozviete z nasledujúcich riadkov!

Aké cvičenia máte najradšej?

zdravý život - intenzívny intervalový tréning

Vyberte si cvičenia, ktorým by ste sa chceli dlhodobo venovať!

Tréning HIIT je veľmi krátky, ale stres je dosť silný. Preto aj tu potrebujete veľa motivácie, aby ste zostali dlhšie naladení. Plávanie, namáhavé polohy z jogy, ako napríklad plankovanie, skákanie cez švihadlo, rýchle šprintové cvičenia, intenzívne lezenie po schodoch – to všetko môžu byť varianty pre tréning HIIT.

Jediné, na čom záleží, je, aby sa robili veľmi intenzívne počas krátkeho časového obdobia. Nájdite niečo, čo vás skutočne baví!

Kde najradšej trénuješ??

HIIT workout ženský intervalový tréning

To pravé miesto pre HIIT tréning

Cvičenie HIIT, ako je toto, sa nemusí nevyhnutne vykonávať v posilňovni. Málokto sa tam cíti príjemne z rôznych dôvodov. Iní by chceli vyliezť po schodoch a mať možnosť tak urobiť vo svojom okolí. Tretia skupina ľudí cvičí iba doma. Na internete je dostatok informácií o všetkých troch situáciách. Odporúčame však, aby ste prvých pár tréningov absolvovali s profesionálnym trénerom. Naučíte sa teda niekoľko základných pravidiel o správnom držaní tela. To zvýši účinok a vyhne sa rôznym traumám.

Kedy by bolo vaše HIIT cvičenie najefektívnejšie??

HIIT tréning intervalový tréning na lanePoskytnúť rozmanitosť

V cvičeniach potrebujete trochu spestrenia, aby boli stresované rôzne skupiny tiel. Po chvíli môžete zmeniť spôsob, akým sa to robí – to by tiež úplne stačilo. Funguje to vo všetkých športoch: Medzi tým môžete zmeniť svoj plavecký štýl. Okrem toho sú známe nielen rôzne druhy pasívnych pnutí namáhajúcich svaly Planking  urobiť. Môžete sa dokonca rôzne stresovať skákaním cez švihadlo. Bez ohľadu na to, aké cvičenie vás baví, môžete nájsť cestu pre zmenu!

Koľko variácií má vaše obľúbené cvičenie??

Intervalový tréning - nápady na intervalový tréning

Vytvorte si dlhší cvičebný plán

Zaťaženie by sa malo časom rovnomerne zvyšovať. V prípade tréningu HIIT by sme vám odporučili začať s veľmi krátkym časom na cvičenie a potom intervaly pomaly predlžovať. Ak používate zariadenie, činky alebo iné podobné prostriedky, odporúčame vám nasledujúce: Každý nasledujúci čas by ste mali sťažiť jeden z parametrov. Buď budete musieť pridať väčšiu záťaž alebo viac času. Ale nie oboje súčasne, pokiaľ netrénujete pod dohľadom profesionálneho trénera!

HIIT školenie môžete vykonávať aj s inými ľuďmi

Intervalový tréning - HIIT tréning

Nájdite si ten správny čas!

Pre väčšinu by bolo najvhodnejšie ranné cvičenie. Čisto fyzicky a predovšetkým hormonálne ste schopní v tomto časovom okamihu dosiahnuť skvelé výsledky. V každodennom živote však máme každý iný biorytmus. V každom prípade by ste si mali zvoliť čas, kedy ste obzvlášť vitálni. Môžete teda nabrať potrebnú silu a koncentráciu, aby ste dosiahli čo najlepší účinok. To vám tiež umožní znížiť počet tréningov za týždeň.

Zaťaženie a tempo by sa mali pomaly zvyšovať

Intervalový tréning HIIT žiť zdravo

Dobrá výživa a hydratácia

Zdravá strava je skutočný spôsob, ako byť v dobrej fyzickej kondícii. Šport by to mal dopĺňať. Ak to vnímate ako kompenzáciu za konzumáciu nezdravých produktov, cvičenie sa môže dokonca zmeniť na svoju závislosť. Dôležité je aj to, čo jete pred cvičením a po ňom. Potrebujete veľa energie, ale aj voľný žalúdok. Krátko po jedle si dajte niečo zdravé – šalát s mäsom alebo vegetariánsky výrobok s bielkovinami! Dobrá hydrogenácia je tiež rozhodujúca pre dosiahnutie dobrého tvaru.

Tréning HIIT musíte skombinovať so správnou výživou 

Intervalový tréning - HIIT športy generujú nápady

Kombinácia s inými pohybmi v každodennom živote

Stačil by tréning HIIT raz alebo dvakrát týždenne – to sme si povedali na začiatku. To však platí iba vtedy, ak sa v každodennom živote dostatočne pohybujete alebo si natiahnete telo. Pri každej ďalšej príležitosti sa snažte chodiť viac pešo, možno namiesto schodu do výťahu vystupujte častejšie po schodoch. Možno chcete spojiť cvičenie HIIT s plávaním a jogou? Nepodceňujte ani prechádzky.

Dosiahnutie dobrého tvaru tela v konečnom dôsledku závisí od všeobecnej rovnováhy v tele! Začína sa to správnym prístupom k životu vo všetkých jeho rôznych aspektoch. Školenie HIIT by bolo jednoducho ideálnym doplnkom!

Pohyb v každodennom živote je základ. Školenie HIIT – doplnok!

Tipy na intervalový tréning pre mužov

Školenie by malo byť zábavné 

Intervalový tréning - skokový integrálny tréning

Doma nájdete veľa informácií o cvičeniach 

Intervalový tréning - skvelý cvičebný plán HIIT

Mnoho vrcholových športovcov sa spolieha na HIIT tréningy

Bežecký beh - intervalový tréning HIIT

Cvičenie by malo byť zdravým prístupom a nemalo by sa stať závislosťou!

Športovanie - intervalový tréning HIIT