Zosvetlite vlasy prirodzene – s týmito 10 domácimi prostriedkami to zvládnete veľmi jednoducho!

Zvlášť, keď je už tu leto, ale aj všeobecne, veľmi často túžime po osviežení farby vlasov. Vďaka nespočetnému množstvu produktov na farbenie vlasov to už nie je vizuálny problém. Bohužiaľ, väčšina výrobkov je plná chemických činidiel a často poškodzujú naše vlasy tým, že ich vysušujú a lámu. Pravdepodobne sa pýtate, čo sa s tým dá robiť? Oveľa zdravšou alternatívou by boli jednoduché domáce prostriedky, ktoré môžete na prirodzené zosvetlenie vlasov použiť.

Prirodzené zosvetlenie vlasov je jednoduché a zdravé

Vlasy prirodzene zosvetlite pomocou harmančeka

Tu vám dávame desať skvelých príkladov takých domácich prostriedkov, ktoré vlasy krásne osviežia a dodajú im viditeľne svetlejšiu farbu. Mali by ste však akceptovať, že neexistuje žiadna chémia a že účinok je preto oveľa slabší a pomalší. Nečakajte teda žiadne zázraky krásy a buďte trpezlivé.

Aplikácie opakujte niekoľkokrát a v pravidelných intervaloch, aby boli výsledky trvalejšie.

Harmančekový čaj # 1

harmančekový čaj prirodzene zosvetľuje vlasy

Pripravte si silné varenie buď zo 7 čajových vrecúšok, alebo za hrsť kvetov harmančeka. Necháme vychladnúť a potom preosejeme. Potom vlasy po umytí opláchnite šampónom a podľa možnosti nechajte uschnúť na slnku. Po niekoľkých použitiach zažiarite v príjemnej jemnej blond farbe. Harmanček má tiež výrazný protizápalový účinok a zároveň vyživuje pokožku hlavy.

# 2 jablčný ocot

Jablčný ocot na prirodzené zosvetlenie vlasov

Ocot je kyslý, ale má zásaditý účinok a v tejto súvislosti ho môžete použiť aj na odfarbenie alebo zosvetlenie vlasov. Za týmto účelom zmiešajte rovnaké diely jablčného octu a teplú vodu a tekutinu rozložte na už navlhčené vlasy. Nechajte pôsobiť asi 30 minút a umyte si vlasy ako obvykle.

# 3 citróny

Prirodzene zosvetlite vlasy citrónom

Čerstvo vylisovanú a starostlivo preosiatu citrónovú šťavu môžete použiť rovnako ako jablčný ocot. Jediný rozdiel je v pomere miešania. Najlepšie je pridať asi 5 polievkových lyžíc citrónovej šťavy do 500 ml vody. Ďalšou výhodou je svieža vôňa exotického ovocia.

# 4 zlato

prirodzene zosvetlite vlasy medom

Zdravý všestranný pomocník vám tiež pomôže vlasy prirodzene zosvetliť. Zmiešajte asi 1/2 šálky tekutého medu s pohárom jablčného octu a 1 polievkovou lyžicou kokosového oleja alebo alternatívne s kondicionérom na vlasy a naneste zmes na vlasy tak, že ich niekoľkokrát opatrne prejdete prstami. Potom si vlasy zabaľte do fólie a handričky a podľa možnosti nechajte pôsobiť cez noc. Potom vlasy umyte šampónom a kondicionérom. Na dosiahnutie najlepších výsledkov opakujte tento postup asi raz týždenne.

# 5 škorica

prirodzene zosvetlite vlasy škoricou

Obľúbené korenie je nielen voňavé a zdravé, ale aj skutočný talent v oblasti krásy, najmä pokiaľ ide o vlasy. Najmä tmavovlasé ženy z toho môžu mať skutočne prospech, pretože škorica vyčaruje na prameňoch svetlý červenkastý odtieň. Za týmto účelom zmiešajte asi 1 čajovú lyžičku mletej škorice s kondicionérom na vlasy a vmasírujte zmes do vlasov. Nechajte pôsobiť 3-4 hodiny alebo cez noc a dôkladne zmyte.

# 6 sóda bikarbóna

Prirodzene zosvetlite vlasy sódou

Sóda bikarbóna je veľmi nápomocná nielen vtedy, keď si chcete vlasy prirodzene zosvetliť, ale aj vtedy, keď máte nežiaduci žltý alebo červený nádych. Tento domáci liek funguje obzvlášť dobre na tmavšie vlasy. 2 čajové lyžičky prášku do pečiva zmiešajte s 200 ml vlažnej vody a celé to naneste na vlasy. Opatrne vmasírujte a nechajte pôsobiť asi 10-15 minút. Dôkladne opláchnite a potom použite hydratačný prípravok na vlasy, pretože sóda bikarbóna je prírodné bieliace činidlo, ktoré môže vlasy trochu vysušiť..

# 7 olivový olej

olivový olej a med na prirodzene zosvetlenie vlasov

Bielenie alebo zosvetlenie vlasov olivovým olejom je veľmi šetrné, pretože má tiež hodnotný výživný účinok na povrch vlasov a pokožku hlavy. Zmiešajte rovnaké diely olivového oleja a tekutého medu a naneste zmes na vlasy. Najlepšie je sedieť na slnku a zostať tam asi 30-40 minút. Potom opláchnite a umyte si vlasy šampónom a kondicionérom ako obvykle.

# 8 rebarbora

Prirodzene zosvetlite vlasy rebarborou

Získajte v lekárni prášok z koreňa rebarbory ​​a zmiešajte ho s trochou citrónovej šťavy a olivového oleja. Potom si získanú kašu pekne namažte na vlasy a nechajte pôsobiť asi 40 minút. Potom dôkladne opláchnite. Po niekoľkých použitiach si všimnete pekný rozdiel.

Henna č. 9

Prirodzene zosvetlite vlasy hennou

Vezmite trochu svetlejšieho prášku z henny a pridajte 3 polievkové lyžice do 1/2 šálky horúcej vody. Miešajte a nechajte pôsobiť cez noc, aby sa farba lepšie rozvinula. Na druhý deň naneste zmes henny na vlasy a nechajte pôsobiť asi 2-3 hodiny. Umyte šampónom ako obvykle. Tento postup nevykonávajte viac ako 1-2 krát za mesiac.

# 10 soľ

soľ a slnko vlasy zosvetlia prirodzene

Pravdepodobne ste si mnohokrát všimli, že vaše vlasy sú po každej dovolenke na pláži oveľa svetlejšie. Dôvodom je kombinácia soli a slnečného svetla. Vytvorte si preto doma podobné podmienky a vlasy prirodzene zosvetlíte. Za týmto účelom rozpustite 1 polievkovú lyžicu soli v 1/2 šálke teplej vody a nalejte kvapalinu do rozprašovača. Potom vlasy nastriekajte hojne, kým nie sú úplne nasýtené. Sedte 15 minút na slnku a potom dôkladne opláchnite. Potom určite použite dobrý kondicionér na vlasy, aby vlasy nepoškodila soľ.

Pri opaľovaní sa vždy odporúčajú špeciálne ošetrujúce oleje na vlasy

prirodzene rozjasniť vlasy morská dovolenka

Zaistite svojim vlasom optimálnu hydratáciu!

Prirodzene zosvetlite vlasy domácimi prostriedkami

A snažte sa ich nadmerne nepoužívať!

Prirodzene zosvetlite vlasy škoricou