Zvýšte hladiny testosterónu – tipy a triky

Mužský hormón testosterón sa produkuje v semenníkoch a nadobličkách a je jednou z biochemických poslov tela. Hormóny hrajú zásadnú úlohu pri budovaní svalov a pri rozhodovaní, či sa cítite vystresovaný alebo uvoľnený, energický alebo unavený, tučný, tenký, mäkký alebo svalnatý. Testosterón tiež ovplyvňuje túžbu po športových aktivitách a chuť na sex. Nasledujú tipy, ako možno vyrovnať alebo dokonca zvýšiť hladinu testosterónu.

Testosterón je dôležitý hormón, bez ktorého sa telo nezaobíde. Štúdia z USA dokonca prichádza k záveru, že testosterón môže zachrániť pred infarktom a mŕtvicou, a preto by bol samozrejme životne dôležitý. Obsadené súčasne rakúska štúdia súvislosť medzi nedostatkom testosterónu a depresiou. Ak je potrebná akútna rovnováha testosterónu, sú k dispozícii lieky a prípravky na predpis. Záujemcovia ho môžu nájsť tu Informácie o testosterónovom géli, užitočná príprava na zvýšenie testosterónu.

Úroveň testosterónu_7814 1

Testosterón – pre radosť zo života

Cesta k viac testosterónu

Známky nízkej hladiny testosterónu môžu byť chronická únava, vyčerpanie, problémy so sústredením, apatia, podráždenosť a vypadávanie vlasov. K bodom, ktoré môžu byť spojené s nedostatkom testosterónu, patrí aj nižšia erekcia, nedostatok chuti na sex, problémy s chrbtom alebo priberanie na váhe..

To sa však dá kompenzovať malým nasadením.

Dôležité: správna diéta

Najprv je dôležité porozumieť vzťahu medzi testosterónom, diétou a cvičením. Dobrá výživa v istom zmysle poskytuje energiu, ktorú telo potrebuje na fungovanie. Čím viac sa cítite vyčerpaní, tým menej zábavné sú fyzické aktivity – vlastne nebezpečný cyklus, ktorý je teraz potrebné prerušiť. To pri správnej diéte funguje okamžite. Dokonca aj domorodé národy vedeli, aké dôležité je jedlo a aké pozitívne účinky má na telo. K mayským základným potravinám patrila quinoa, rastlina, ktorá v súčasnosti útočí na kuchyne sveta a srdcia labužníkov – či už ako predjedlo, hlavné jedlo alebo dezert. Do dennej stravy by mala byť zahrnutá aj zelenina, šaláty, ovocie a citrusové plody.

Úroveň testosterónu_zdravá_7814 2

Zábava vonku zvyšuje hladinu testosterónu

Šport – hra – vzrušenie

Vitamín D hrá dôležitú úlohu nielen pre testosterón, ale aj pre celé telo. Vzniká v každej bunke a je závislý na podpore slnečného žiarenia. Outdoorové aktivity zahrievajú obeh a produkciu testosterónu a vitamínu D. O športe rozhodujú osobné preferencie. Priaznivci parcouru a kalisteniky (cvičia bez špeciálnych pomôcok) sa vyčerpávajú behom a skokmi alebo sústredenými cvičeniami s vlastnou váhou. Nepotrebujú na to fitnes štúdio, ale na svoje každodenné cvičenie využívajú miestne podmienky. Silový tréning a jemné doladenie sú ďalšie dva spôsoby, ako športovo zvýšiť svoj testosterón. Takzvaný vzorec M.A.R.K. ukazuje rozhodujúci spôsob, pretože predstavuje štyri prvky efektívneho procesu: mentálny tréning, vyváženú výživu, správny silový tréning a nakoniec kardio tréning. Duševný tréning dáva zabrať. V istom zmysle je to štartovacia strela do dennej tréningovej jednotky sprevádzaná vyváženou a predovšetkým kvalitnou stravou. Správny silový tréning je veda sama o sebe, pretože je prispôsobená tomu, aké ciele chcete dosiahnuť. Osobný tréner je dobrou poradenskou pomôckou. Kardio tréning ako štvrtý prvok zvyšuje vytrvalosť a podporuje odbúravanie tukov. Uvoľňujú sa endorfíny a vlastný systém spaľovania tukov v tele beží na plné obrátky. Tí, ktorí začleňujú celkový koncept do svojej každodennej rutiny, vedú aktívny životný štýl, ktorý súčasne – ako dobrota, takpovediac – zaisťuje dokonalú hladinu testosterónu.

Zdravý životný štýl podporuje testosterón

Správna telesná hmotnosť zvyšuje hladinu testosterónu. Pravidelné cvičenie a cielená diéta znižujú nadváhu. Konzumácia alkoholu na druhej strane bezprostredne ovplyvní hormonálnu rovnováhu a naruší produkciu testosterónu v semenníkoch – dokonca až 24 hodín potom. Konzumácia alkoholu navyše zvyšuje hladinu kortizolu a produkciu estrogénov. Tento vplyv nepôsobí len na takzvaný tvrdý alkohol, ale aj na pivo večer pri grilovaní. Pretože nedostatok testosterónu môže v mladosti viesť k ťažkostiam, je o to dôležitejšie získať informácie o správnych opatreniach. Pozitívny prístup k životu je základom zábavy a radosti zo života. Zrazu sa objaví túžba po pohybe: plávanie, bicyklovanie a beh sa opäť stávajú každodennou vášňou. Nadácia pre zdravie mužov poskytuje vo svojich Brožúra o nedostatku testosterónu dostupné užitočné informácie.

Úroveň testosterónu_kcikboxing_7814 3

Dokonalá symbióza elegancie a sily – a jedna možnosť,

zvýšiť hladinu testosterónu.

Zdroje:

www.pixabay.com © werner22brigitteCC0 verejná doména

www.pixabay.com © skeezeCC0 verejná doména

www.pixabay.com © SFReaderCC0 verejná doména