Dizajnový nábytok: ušľachtilé kúsky, ktoré si nemôže dovoliť každý. Alebo je to?

Štýlový nábytok od najznámejších dizajnérov nábytku poskytuje špeciálne akcenty v každej obývačke, ale malý zázrak priestoru je často spojený s vysokou obstarávacou cenou. Stolička od trendového návrhára ako Marcel Breuer alebo Frank Lloyd Wright môže teda stáť od 300 do 800 eur.

Ak chcete do svojej obývačky elegantnú dizajnovú sedačku, možno budete musieť počítať s cenou 2 000 až 5 000 eur a viac, a tak siahnuť hlboko do peňaženky.

Tieto vysoké nákupné ceny nie sú dostupné pre každý rozpočet. Ak si predsa len chcete splniť túžbu po vytúženom dizajnérskom kúsku, nájdete niekoľko možností na rozumne lacné zaobstaranie si vznešeného bytového príslušenstva.Okrem predajní dizajnérskeho nábytku a internetových obchodov je tu možnosť nákupu nového, použitého dizajnového nábytku, ako aj možnosti rôznych modelov financovania, ktoré je možné použiť v miestnych obchodoch s nábytkom, aby ste stále mohli nazvať požadovanú nádheru dizajnový kúsok vlastný. Tento článok ukazuje, ako to najlepšie urobiť.

dizajnové kreslo moebel pastelovo ružové kreslo fritz hansen ro

Použité značkové kúsky v perfektnom stave

Kúpa použitého dizajnérskeho nábytku je lacný spôsob nákupu kvalitného nábytku od známych dizajnérov. V mnohých prípadoch je tento nábytok ako nový a nemá žiadne alebo len minimálne známky používania. Známe spoločnosti, ako napríklad wohn-design, ponúkajú svoj nábytok, ktorý sa používal na výstavách a veľtrhoch, na predaj v internetovom obchode. Nové kusy boli vopred skontrolované, či nie sú poškodené alebo nemajú známky používania, a boli čerstvo vyčistené. Kúpa použitého kusu dizajnérskeho nábytku je určite dobrý spôsob, ako lacným spôsobom získať svoj obľúbený kus.

Vysoko kvalitný použitý dizajnový nábytok v perfektnom stave nájdete napríklad aj na internetovom trhu „Used Design“. Web ponúka možnosť – po registrácii – nákup použitého značkového nábytku online. Predajná platforma je spoplatnená a vyžaduje členstvo, ktoré je možné flexibilne uzavrieť na mesiac alebo na celý rok. Predajcovia, ktorí chcú predávať použitý dizajnérsky nábytok prostredníctvom webovej stránky, platia odlišný poplatok v závislosti od cenovej ponuky. Ak sa však kus nábytku predá, neplatí sa žiadna provízia. Na Použitý dizajn nájdete nielen zachovalé použité položky od súkromných predajcov, predajcovia tiež používajú túto predajnú platformu na predaj svojich exponátov mužom alebo ženám so značnou zľavou. Obzvlášť výhodné: nábytok je možné na požiadanie doručiť priamo k vám domov.

dizajnová stolička na vajíčko moebel fritz hansen arne jacobsen

Predajne nábytku poskytujú výrazné zľavy

Podľa modelu módnych predajní pre značkové oblečenie je nákup dizajnérskeho nábytku v takzvaných predajniach dizajnového nábytku obzvlášť lacný spôsob, ako lacno získať vysokokvalitné kusy nábytku. Jeden z týchto obchodov s dizajnovým nábytkom sa nachádza v Čiernom lese, v pokojnej dedinke Nagold. Tam na predajnej ploche viac ako 1 000 metrov štvorcových zľavnili súčasné značkové veci najznámejších značiek, ako napríklad B&B Italia, Moroso alebo Fritz Hansen ponúkané na predaj. V predajni Design Furniture Outlet môžete pri kúpe nového dizajnérskeho nábytku ušetriť až 50 percent bežnej nákupnej ceny.

Okrem predajní nábytku je k dispozícii aj možnosť objednania výrazne zľavnených, úplne nových dizajnérskych kúskov z pohodlia vašej obývačky v špeciálnych online predajniach nábytku.

dizajnová sedacia súprava moebel b b italia a koberec

Dizajnový nábytok prostredníctvom financovania: luxusný nábytok na splátky

Využitie splátkového úveru na nákup kvalitného dizajnérskeho nábytku je ďalšou možnosťou, aj bez väčšej finančnej záťaže, vybaviť svoj domov extravagantným nábytkom na jeden šup. Pri špeciálnych pôžičkách na bývanie je možné nové zariadenie financovať sumou úveru až do 50 000 eur. U niektorých poskytovateľov si môžete výšku splátky zvoliť sami. Pri niektorých zmluvách sú možné aj bezplatné špeciálne splátky – je to užitočné, ak sa môžete tešiť na neočakávané neočakávané prípady a chcete pôžičku predčasne splatiť. Splátkové pôžičky tohto typu však vyžadujú doklad o pravidelnom príjme a pozitívne informácie o SCHUFA – často kladené otázky o nich nájdete na oficiálnom webe Schufa.de.

dizajnový nábytok škandinávsky život fritz hansen labuťová stolička arne Jacobsen

Existuje však oveľa viac spôsobov, ako financovať drahší nábytok. Najdôležitejšia vec na tomto: Mnoho obchodov s nábytkom, ktoré predávajú dizajnový nábytok, jeden ponúka Financovanie prostredníctvom partnerskej banky priamo pri kúpe kusu nábytku. Zákazník má tak možnosť využiť výhody tohto lacného druhu financovania priamo na mieste alebo prostredníctvom formulára online obchodu. V mnohých prípadoch je takzvaný nákup na splátky a 0 -percentné financovanie s dobou splatnosti 24 mesiacov. Financovanie prostredníctvom vybraného obchodu s nábytkom ponúka tú výhodu, že si zaobstaráte dizajnový nábytok podľa vlastného výberu bez vysokých finančných nákladov, bez toho, aby ste sa dostali do úzkeho miesta vo financiách..

     dizajnový nábytok sedačka modré bočné stolíky perzský koberec moroso

Tipy na prepojenie financovania nábytku:

Pokyny a rady k financovaniu nábytku: