Elastická mäkká pohovka – Ploum od Ronana a Erwana Bouroulleca pre Ligne Roset

elastická mäkká sedacia súprava sivej farby s textúrou

Elastická mäkká pohovka – Ploum od Ronana a Erwana Bouroulleca pre Ligne Roset

Cologne 2011: Francúzska značka dizajnu Ligne Roset má špongiovú pohovku od dizajnéra Ronana & Erwan Bouroullec predstavil na nemeckom kolíne.

Ploum je pokrytý iba dvoma kusmi elastickej tkaniny a bratia ho opisujú ako „ako zrelé, chutné ovocie“.

Pohovka sa dodáva v troj- a štvormiestnych verziách.

Dvaja dizajnéri – elastická mäkká pohovka

elastická mäkká sedacia súprava v sivej farbe

„Pokúsili sme sa vytvoriť veľmi pohodlnú modernú pohovku. Ploum je obrovský tvar, na ktorom celé telo spočíva na mäkkom, príjemnom povrchu. Jeho sídlo je relatívne malé a zdá sa byť organické. Použitie elastickej látky je možno symbolickou paralelou moderného životného štýlu, v ktorom sa nám flexibilita a pohodlie zdajú nevyhnutné. Prezentovali sme to ako zrelý, chutný kúsok ovocia. “

To bol zámer Ronana a Erwana Bouroulleca, ktorí chceli venovať zvláštnu pozornosť týmto zvláštnym chvíľam počas dňa, keď sme si chceli oddýchnuť a možno si len pohovoriť s ostatnými členmi rodiny. Preto je dôležité, aby bola pri tejto joge zaistená najvyššia úroveň pohodlia, pretože telo sa dokáže dobre uvoľniť v každej polohe, od sedenia až po ležanie..

Pohovky Ploum sú výsledkom dlhého výskumu pohodlia. Tu je zaujímavé aj spoločné použitie určitej kombinácie dvoch materiálov: elastického krycieho materiálu a ultra mäkkej peny. Kombinácia týchto dvoch materiálov v kombinácii so skutočnou trojrozmernou štedrosťou pohoviek Ploum ponúka extrémnu úroveň pohodlia. Ponúkajú telu niekoľko možných pozícií, ktoré by mohol zaujať.

Sivá, monochromatická farba – tvar špongie

elastická mäkká pohovka sivej farby

Ronan a Erwan Bouroullec, obaja narodení v Quimperi, študovali na Ecole Nationale Supérieure des Arts Décoratifs v Paríži a Ecole nationale supérieure d’arts de Cergy-Pontoise. Ronan (nar. 1971) a Erwan (nar. 1976) sa spojili v roku 1999, aby svoju prácu vykonali v kontexte neustáleho dialógu a spoločného predpokladu pre väčšiu presnosť a jemnosť..

Dnes sú jej dielami Vitra, Magis, Alessi, Established & Vyrábajú synovia, Axor Hansgrohe, Kartell, Kvadrat, Cappellini, Camper, la Galerie kreo a Ligne Roset (vonkajšia skladacia stolička -2001, sedačka facett -2005, distribúcia dekoratívnych modulov oblakov v Kvadrate -2009). Vaše diela nájdete v zbierkach inštitúcií, ako sú Musée national d’Art moderne, Centre Georges Pompidou, Musée des Arts Décoratifs, Paríž, Múzeum moderného umenia, New York, Chicago Art Institute, Design Museum London , alebo dokonca múzeum Boijmansa van Beuningena, Rotterdam. Na jeseň 2011 uvedie Centre Pompidou Metz prvú veľkú retrospektívu práce Ronana a Erwana Bouroullecovcov vo Francúzsku.

Ronan a Erwan Bouroullec sa pokúšajú vyrábať položky, ktoré sú jedinečné, elegantné a zmyselné, udržateľné a funkčne prispôsobiteľné. Zdá sa, že uprednostňujú určité témy: koncepty, akými sú prvky, ktoré umožňujú kombinovať viacnásobné použitie (kúpeľňová kolekcia Axor Bouroullec 2010), a polouzavreté priestory, ktoré (znova) definujú koncept priestoru (Lit Clos Bett, 2000; la Cabane, 2001; kreslo Alcôve, 2007; textilné dlaždice North Tiles and Clouds), to všetko je súčasťou jej túžby zachovať intimitu prostredníctvom štruktúrovania priestoru..

Červená elastická sedačka pre štyri osoby

elastická mäkká textúra pohovky v červenej farbe

Použitá prešívaná tkanina, ktorá v skutočnosti obsahuje silnú vrstvu polyesterového prešívania vloženého medzi dve vrstvy tkané na seba a držanú na mieste bodmi švov, ponúka teplý a útulný vizuálny aspekt a jemný pocit. Jeho elasticita navyše umožňuje, aby bolo spojité zakrivenie sedadiel, vysokých operadiel a ramien pokryté jediným kusom látky: rytmické opakovanie bodov, ktoré umožňuje švu udržať si polohu..

Hyperflexibilná polyuretánová pena používa pre komfortnú vrstvu, ktorá pokrýva celú štruktúru sedadla, spojencov s veľkou schopnosťou stratiť tvar, aby dokonale držala telo vo všetkých polohách s trvalou schopnosťou, rýchlo obnovuje svoj pôvodný tvar a zaručuje tak dlhovekosť Ploum.

Nasýtená červená ukazuje charakter a štýl

elastická mäkká sedačka šedá farba štyria ľudia červená

Sedadlo veľkej pohovky, do ktorej sa zmestia až 4 osoby, má mierne uzavretý uhol. To pozýva ľudí, aby sa k sebe priblížili, čo zase uľahčuje rozhovor medzi obyvateľmi pohovky. Veľkorysé rozmery sedacích súprav Ploum a ich otvorený, príjemný tvar boli skutočne navrhnuté tak, aby vyhovovali rôznym polohám, od sedenia po ležanie alebo dokonca aj úplného ľahu..

Veľká flexibilita kontaktu v kombinácii s voľne tvarovaným tvarom robí z Ploum skutočného hniezda: v skutočnosti sú tu možné všetky polohy, chrbát aj hlava majú rovnaký mäkký kontakt, bez ohľadu na to, o ktorú časť sedadla ide, dokonca aj o ruky dokonca.

Konštrukcia: oceľová rúrka, drôt a mriežka. Zakrytá základňa

Pohodlie: integrálne sedadlo z vysoko pružného polyuretánu Bultex 48 kg / m3 – 3,6 kPa a integrálne operadlo z peny Bultex 26 kg / m3 – 1,4 kPa s komfortnou vrstvou z hyperflexibilnej polyuretánovej peny 30 kg / m3- – 1, 8 kPa. Pohodlie zvyšuje typ náladovej textílie: dvojvrstvová prešívaná strečová tkanina držaná na mieste pomocou švov.

Prezentácia: Poťah vyrobený z tkaniny s veľkoryso polstrovaným polyesterovým prešívaním a zošitými švami s bodkami. Poťahy je možné odstrániť čalúnením.

Elastická pohovka zahalená v bielej farbe

elastická mäkká pohovka sivá farba textúra biela