IMM Cologne 2017 – medzinárodný veľtrh nábytku opäť udáva tón!

Odpoveď na túto otázku dalo minulý týždeň 1 360 medzinárodných vystavovateľov z približne 50 krajín, ktorí predstavili verejnosti svoje najnovšie kolekcie a výrobky pre život a zariadenie. IMM Kolín nad Rýnom 2017 predstavoval si. Súbežne s veľtrhom nábytku prebiehala aj vzrušujúca kuchynská akcia „LivingKitchen 2017“, ktorá sa koná každé dva roky v Kolíne nad Rýnom. Najinovatívnejšie novinky z oblasti kuchynského dizajnu tu predstavilo viac ako 200 výrobcov z približne 20 krajín. Tento rok to teda bude v našich obytných priestoroch veľmi zaujímavé a hlavne fascinujúce. Zostaňte s nami a zistite, ktoré sú najdôležitejšie body najnovších životných trendov.

„LivingKitchen 2017“ – motto veľtrhu v tomto roku: „Inšpirácia a inovácia“

Na poprednom medzinárodnom kuchynskom veľtrhu ste to tento rok opäť videli veľmi jasne: technológie a dizajn idú ruka v ruke. Inteligentný domov je tu veľkou témou. Vždy sa navrhujú a vyrábajú chytré zariadenia, ktoré by nám mali uľahčiť život. Siemens s kamerou v chladničke a Bosch s Home Connect Mykie, ktoré už poznáme z IFA 2016, sú naozaj veľké. Zároveň je veľký dôraz kladený na udržateľnosť a individualitu. Všetko je potrebné vykonať rýchlo a jednoducho s minimálnym vynaložením času a peňazí.

IMM Cologne – jeden z najdôležitejších veľtrhov nábytku na celom svete

imm cologne 2017 životné trendy nábytkové trendy nábytkový veľtrh kolínska

Líder na trhu s armatúrami a granitovými drezmi v Nemecku a na celom svete – spoločnosť Blanco – tam bol samozrejme tiež a mal opäť čo ponúknuť – inovatívne riešenia pre väčší komfort, flexibilitu a ergonómiu v kuchyni. Vďaka digitálnej simulácii pomocou okuliarov VR sú návštevníci ponorení do úplne nových dimenzií a mali jedinečnú príležitosť zažiť najnovšie kuchynské trendy prakticky na vlastnej koži..

Vysoko kvalitná kuchyňa Pedini vyrobená z HI-MACS®

imm cologne 2017 livingkitchen pedini hi macs

Pripojili sa aj ďalší významní kuchynskí experti ako Nolte, Leicht Küchen, Schöller a Miele LivingKitchen 2017 darčeky s ich najnovšími nápadmi a trendmi do kuchyne. Tento rok veľmi vzrušujúce a revolučné – indukčné pole od Nolte Küchen. Pracovnú plochu v kuchyni je možné zmeniť na varnú platňu, ktorá funguje na indukčnom princípe.

Kuchyne Blanco – inovatívny dizajn a najlepšie pohodlie

imm cologne 2017 livingkitchen blanco inovatívne kuchynské trendy

imm cologne 2017 livingkitchen blanco drezové batérie žulové

Perfektná objednávka s kuchynami Nolte

imm cologne 2017 trendy nábytku veľtrh nábytku kolínska nolte küchen

Kuchyňa je jednoducho stále viac domáca a spĺňa stále vyššie životné nároky – perfektná ergonómia, optimálna energetická účinnosť, maximálna produktivita, udržateľné a inovatívne materiály, dostatočné vetranie a útulná atmosféra. Plynulý prechod medzi kuchyňou a obývacou izbou zostáva trendom a ešte viac pomáha transformovať modernú kuchyňu na aktívny a útulný obývací priestor.

IMM Cologne 2017: Škandinávsky vzhľad je stále obľúbený

Škandinávsky život je jednoducho nadčasový, a preto vždy v móde! Dokázali to aj tohtoroční škandinávski účastníci ako Interstil, Casø Furniture, Muuto a Frandsen Lighting z Dánska; Røros Tweed z Nórska, Design House Stockholm zo Švédska a mnoho ďalších. Neutrálne farby, drevo, korok a kovová optika – vo vašich vlastných štyroch stenách bude opäť útulné a útulné. Všade tiež možno vidieť prírodné materiály ako masívne drevo, plsť a novú vlnu. Jednoduchosť a zdržanlivosť je cítiť vo väčšine kolekcií nábytku, ale kvetinové vzory a veľa zelene tento rok okorenia aj čalúnenie.

Na veľtrhu nábytku v Kolíne sú prítomní najlepší výrobcovia nábytku

imm cologne 2017 livingkitchen kuchynský veľtrh veľtrh nábytku

Štýl v polovici storočia

Na IMM Cologne 2017 bolo tiež veľa dizajnérskych klasík s nostalgickým nádychom. Predovšetkým nábytková značka Hülsta – vysoko kvalitná a inovatívna, ale zároveň individuálna a flexibilná. Obzvlášť na nás zapôsobil báječný jedálenský stôl T70 (s inovatívnou sklopnou konštrukciou) a zodpovedajúce stoličky S500. Neprehliadnuteľný bol však aj multifunkčný konferenčný stolík a pohodlné ležadlá. Klasika nábytku, ako je tento od Thonet, zažiarila v novej nádhere a bola reinterpretovaná mladými dizajnérmi. Vitra, KNOLL … zoznam je neuveriteľne dlhý.

Stojan Vitra

imm cologne 2017 vitra stánok nábytku veľtrh kolínska

Extra tip: Elegantné nábytkové kreácie v Essential Home, Portugalsko

To najlepšie z talianskeho dizajnu na IMM Cologne 2017

Ako dôležitý a stále sofistikovanejší je veľtrh nábytku v Kolíne nad Rýnom, ste mohli vidieť od mnohých účastníkov z Talianska. Tento rok sú hojne prítomné aj životné trendy „Made in Italy“. Molteni&C, Baxter, Caccaro, Capodopera, Cappellini B&B Italia – aby som spomenul len niektoré – stanovil nové trendové línie a štýlové vzory. Najvyššia kvalita, klasická elegancia a inovatívny dizajn v jednom – jednoducho skvelé kino!

Na IMM Cologne 2017 bolo prítomných aj mnoho prvotriednych výrobcov zo Španielska, ako napríklad PLM Design

imm kolínska 2017 španielsky dizajnový nábytok pilma plm design

„Das Haus“ na IMM Cologne 2017

Tento rok bol projekt „Das Haus“ na veľtrhu nábytku v Kolíne nad Rýnom od amerického architekta a interiérového dizajnéra Todda Brachera. Vo svojom vysnívanom dome sa zameral na jednoduchosť života, učenia sa a života. Všetko by malo tvoriť dokonalú jednotu, kde nie sú žiadne hranice medzi vnútorným a vonkajším, kde môžete v pokoji meditovať, relaxovať a snívať. „Otvorenosť a sloboda“ je leitmotívom mladého dizajnéra.

Krátky prehľad IMM Cologne 2017 nájdete tu:

Vstup do LivingKitchen 2017

imm cologne 2017 livingkitchen kuchyňa veľtrh nábytku veľtrh kolínska

A niekoľko ďalších pohľadov na IMM Cologne 2017

imm cologne 2017 veľtrh nábytku kolínska

imm cologne 2017 veľtrh nábytku kolínske trendy bývania

imm cologne 2017 veľtrh nábytku životné trendy trendy trendy v nábytku

imm cologne 2017 trendy nábytku veľtrh nábytku kolínska voda

imm cologne 2017 veľtrh nábytku kolínska