Čistý drevený stôl? Tu je pár základných rád, ktoré by mal vedieť každý!

Drevený nábytok je symbolom klasiky v interiérovom dizajne a dlho nevyjde z módy. Starať sa o ne však nemusí byť najľahšie. Veľmi rýchlo sa na ňom môžu vytvárať rôzne škvrny. Pri ich odstraňovaní musíte konať veľmi rýchlo, inak preniknú do štruktúry a to vedie k trvalým negatívnym výsledkom. O všetok tento nábytok by sa však dalo celkom ľahko starať! V nasledujúcich riadkoch vás naučíme, ako úspešne vyčistiť drevený stôl.

Drevený stôl sa môže v každodennom živote rýchlo veľmi znečistiť

rôzne nápady na jedlo - čistenie dreveného stola

Vyhnite sa odolným škvrnám

Aby ste drevený stôl nemuseli príliš často čistiť, je najlepšie sa škvrnám vyhnúť. Ako by to mohlo fungovať? Mali by ste ich pravidelne utierať správnymi prostriedkami. V žiadnom prípade by ste nemali používať utierky z mikrovlákna. Sú skvelé na mnoho ďalších použití, ale nie vtedy, keď chcete vyčistiť drevený stôl.

Namiesto toho použite handričku s mäkkým povrchom. Malo by byť veľmi mierne vlhké. Pozrite sa na stôl častejšie, najmä potom, čo niekto jedol alebo mal kávu alebo niečo na ňom.

Rôzne škvrny vyžadujú rôzne postupy čistenia 

drevený stôl čistenie škvrny na stole

Pravidelné nanášanie ochranných vrstiev

Drevený stôl ste mohli natrieť a tým znova a znova osviežiť jeho povrch. Existuje aj niekoľko povrchových úprav, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby zabránili prieniku nečistôt do vnútornej štruktúry dreveného nábytku. Na takéto výrobky sa opýtajte v železiarstve alebo v obchode, ktorý predáva drevený nábytok.

Vo vonkajšej oblasti potrebuje stôl prirodzene väčšiu starostlivosť 

Čistenie dreveného stolu - skvelá záhradná súprava

Vyčistite čerstvé škvrny od dreveného stola

Existuje množstvo úspešných tipov pre domácnosť na čistenie čerstvých škvŕn na drevenom nábytku. Rôzne škvrny je možné odstrániť rôznymi spôsobmi. Je obrovský rozdiel v tom, ako vznikajú. Tu sú veľmi konkrétne tipy.

Poznamenajte si najlepší spôsob, ako odstrániť škvrnu od vody 

Čistenie dreveného stola - vonkajšie nápady

Vodné škvrny

Škvrny od sladkej vody

Ak sú škvrny od vody čerstvé, problém vám môže pomôcť jednoducho použiť sušič vlasov. Jednoducho ho vysušte. Ak škvrna stojí trochu dlhšie, t.j. niekoľko hodín, potom existuje ďalšia veľmi účinná stratégia. Môžete získať SL soli s rovnakým množstvom soli Prášok na pečenie Rozpustite vo vode, naneste na povrch a zotrite. Na konci by ste ho mali v ideálnom prípade opäť vysušiť sušičom vlasov. Mimochodom, touto stratégiou si tiež veľmi dobre vydezinfikujete stôl.

So správnymi radami môžete udržať kvalitu dreva dlhšie

Čistenie dreveného stolu - kreslo v záhrade

Odstráňte odolné škvrny od vody

Ako však môžeme z dreveného stola odstrániť nepoddajné vodné škvrny? V miske plnej oleja rozmiešame trochu soli. Pomocou neho vyleštite stôl pomocou mäkkej handričky, štetca alebo mäkkej strany špongie. Uistite sa, že to robíte s mäkkým povrchom.

Tiež by ste sa mali snažiť vyhnúť škvrnám na drevenom stole 

nádherný drevený stôl na čistenie obývačky

tučný

Je to veľmi nepríjemné, keď musíte z vášho dreveného stola odstrániť mastné škvrny! Nesmiete však zúfať! To sa dá tiež urobiť a celkom efektívne pomocou stratégií, o ktorých sa bude diskutovať nižšie. Odporúčame na to umývací prostriedok. Trochu ho rozpustite vo vode a poriadne premiešajte. Použite elektrickú miešaciu tyč alebo podobný domáci spotrebič.

Najmä pri dizajnových stoloch je nepríjemné, keď zostanú škvrny

Čistenie dreveného stola - návrhár, nápad na stôl

Je skutočne dôležité, aby boli obidva prostriedky dobre kombinované! V takom prípade by ste nemali leštiť, ale aplikovať túto zmes na škvrnu mäkkou handričkou alebo špongiou. Namočte to a nechajte pár minút pôsobiť. Vysušte sušičom vlasov!

Nie je teda také ťažké vyčistiť drevený stôl. Mali by ste sa však uistiť, že nie sú žiadne odolné škvrny a poškodenia. Potom úsilie, ktoré potrebujete na čistenie, nebude príliš veľké!

Starší drevený nábytok si dokáže dlho udržať svoju kvalitu!

skvelý drevený stôl na čistenie dreveného stolu

Stôl vyrobený z dreva absolútne potrebuje dobrú starostlivosť 

čistenie dreveného stolu - čierny stôl

Drevený nábytok je často ideálny pre moderný štýl

Čistenie dreveného stola - skvelé nápady pre nábytok

Niekedy môžete tiež prísť s kreatívnym riešením škvŕn

čistenie dreveného stolu (8)

Existuje mnoho účinných domácich liekov na škvrny na drevených stoloch 

čistenie dreveného stolu elegantný dizajn